
Fotó: Olvasói felvétel
Dulakodásra lett figyelmes egy olvasónk kedden reggel röviddel 8 óra előtt, amely Csíkszeredában, a Kossuth Lajos utcai Electrica előtt tört ki, több ember között.
2024. november 05., 10:232024. november 05., 10:23
2024. november 05., 12:202024. november 05., 12:20
Kiabálásra, majd autódudálásra figyelt fel egy olvasónk kedden reggel 8 óra előtt pár perccel. Mint lapunkkal megosztotta, az incidens a Kossuth Lajos utcai Electrica előtti buszmegállóban tört ki, két több fős csoport között, akiknek tagjai dulakodni kezdtek egymással. A szemtanú szerint
Becslése szerint a lökdösődéssel társuló szóváltás körülbelül tíz percig tarthatott, ezt követően ugyanis az egyik csoport tagjainak nagy része felszállt az érkező autóbuszra, az ott maradottak viszont tovább folytatták a kiabálást, azt hangoztatva, hogy
Nem sokkal később megérkezett a helyszínre az állami rendőrség és a csendőrség, őket pedig a helyi rendőrség és egy mentőautó követte. Olvasónk elmondása szerint a mentősök elláttak egy személyt a helyszínen, majd mindenki távozott onnan.
A történtekkel kapcsolatban a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője későbbre ígért tájékoztatást. Az esetről Dombi Gyulánál, a Csíkszeredai Helyi Rendőrség igazgatójánál is érdeklődtünk, aki az állami rendőrséghez irányított, érzékeltetve, hogy az eset túlmutat az ő hatáskörükön, ezért nem nyilatkozhat róla.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság kérdésünkre arról tájékoztatott, hogy reggel 8 óra körül értesítették őket a 112-es segélyhívó számon, hogy a megyeközpont egyik utcájában konfliktus alakult ki. Közlésük szerint a bejelentéstől számítva körülbelül 3 perc telt el, ameddig a járőregység tagjai közbeléptek és lecsillapították a konfliktust, azonosították az érintett személyeket és a rendőrkapitányságra vitték őket.
Az első vizsgálatok szerint tegnap egy 14 éves kiskorút állítólag bántalmazott egy 16 éves fiatal, miközben tömegközlekedési eszközzel utaztak. Ma reggel a 14 éves fiú apja két másik fiával együtt a buszmegállóban várta a bántalmazással gyanúsított 16 éves fiatalt, ekkor alakult ki közöttük a konfliktus, amely fizikai agresszióba torkollott. A rendőrség jelenleg is vizsgálja a összetűzésben résztvevők érintettségét, és az eredménytől függően hozzák meg a megfelelő intézkedéseket.
A rendőrségi közleményben megjegyzik, a konfliktusban érintett kiskorúak ismerték egymást.
Mit tud a lakosság a Maros megyét is érintő méltányos átállási programról, a munkahelyek megszűnéséről, átalakulásáról? Hogyan látja a települése jövőjét? – ezekkel a témákkal is foglalkozik a napokban közzétett kérdőív.
Nem bizonyult tartósnak a Duna vízszintjének emelkedése Csernavodánál, fel kell készülni arra, hogy néhány napig teljesen le kell fog állni az atomerőmű – jelentette be Alexandru Bușoi energetikai államtitkár hétfőn.
Alvás közben korrigálja a látást, nappal pedig szemüveg és hagyományos kontaktlencse nélkül biztosít éles látást. Az éjszakai kontaktlencse egyben kényelmes, és a gyermekkori rövidlátás előrehaladását is lassíthatja.
Az RMDSZ első opciója egy teljes jogkörű kormány megalakítására egy „nagykoalíció” létrehozása, más országok mintájára, hogy megakadályozzák a szélsőséges erők kormányra jutását – jelentette ki hétfőn Cseke Attila ügyvivő fejlesztési miniszter.
Harminckét járvezetői engedélyt függesztettek fel a hétvégén a hatóságok Maros megyében, de olyan sofőrt is feltartóztattak, aki nem rendelkezett jogosítvánnyal – tájékoztat a Maros Megyei rendőr-főkapitányság.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a közösségi oldalakon terjedő félretájékoztatás „rendkívül veszélyessé” vált, ezért az államnak határozottabban kell fellépnie, szükség esetén a jogszabályok szigorításával.
A házbizottság érvényesnek minősítette azt a 140 képviselő által támogatott indítványt, amelyben a Tisza parlamenti frakciója Baka Andrást jelöli államfőnek.
Magyar és román nyelven rakták ki Csíkszereda nevét a város egyik újonnan létrehozott körforgalmában, a Hargita utcában.
Új szabályok léptek életbe a más uniós tagállamokban vásárolt jövedéki termékek Romániába történő behozatalára.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezték hétfőn azt a hét személyt, akik botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá szombat éjjel a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira – közölte hétfőn a dési ügyészség.
2 hozzászólás