Több tízéves szünet után keddtől, hetente kétszer újra légi összeköttetés van Marosvásárhely és a román főváros között. A légitársaság tulajdonosai szerint ez a lehetőség üzletembereknek, ügyvédeknek, orvosoknak és turistáknak is előnyére válik.
2023. március 28., 22:172023. március 28., 22:17
2023. március 28., 22:262023. március 28., 22:26
Fotó: Haáz Vince
Több tízéves szünet után keddtől, hetente kétszer újra légi összeköttetés van Marosvásárhely és a román főváros között. A légitársaság tulajdonosai szerint ez a lehetőség üzletembereknek, ügyvédeknek, orvosoknak és turistáknak is előnyére válik.
2023. március 28., 22:172023. március 28., 22:17
2023. március 28., 22:262023. március 28., 22:26
Fotó: Haáz Vince
Bő egy éve jött létre az AirConnect légitársaság, amelynek egyik tulajdonosa Cosmin Pop marosvásárhelyi üzletember. Többek között az ő tulajdonában van Vásárhely egyik fontos épülete, az Aranykakas vendéglő is, amelyet tavaly újíttatott fel és nyitott meg.
A légitársaságnak egyelőre három kisebb méretű repülőgépe van, a napokban egy negyedikkel bővül a flotta. A Marosvásárhelyről induló 36 férőhelyes, és kedden meg csütörtökön lehet vele Bukarestbe, illetve visszautazni.
Cosmin Pop kedden este az újságíróknak elmondta, szinte kivétel nélkül ismerte azokat, akik vele együtt utaztak Bukarestbe, hiszen Vásárhely és Maros megye kicsi, az üzletemberek ismerik egymást, de ismerik az orvosokat, ügyvédeket is.
Fotó: Haáz Vince
Kedden este Bukarestből húszan jöttek Vásárhelyre, többnyire azok, akik reggel ügyet intézni utaztak Bukarestbe. Az üzletember, cégtulajdonos szerint az első nap tapasztalata: nemcsak számára fontos, hogy gyorsan és egyszerűen lehessen eljutni Marosvásárhelyről Bukarestbe ügyeket intézni, tárgyalásokon részt venni, hanem másoknak is. Kétszer is elmondta,
Harminchat utast tud szállítani a gép
Fotó: Haáz Vince
A légitársaság menedzsere, Tudor Constantinescu arról beszélt a kedd esti marosvásárhelyi sajtótájékoztatón, hogy ők megtették az első fontos lépést, biztosítják a szolgáltatást, és már csak az utasoktól függ, hogy ez meddig tud fennmaradni, tud-e bővülni, fejlődni. Ők
Fotó: Haáz Vince
Úgy vélik, hogy a reggel Marosvásárhelyről Bukarestbe induló, majd onnan este visszaérkező járatokat ki tudják használni mindazok, akik ügyeket intézni mennek a román fővárosba, de akár a turisták is, hiszen csütörtöktől keddig egy hosszú hétvégét tölthetnek Bukarestben.
A kedvezőtlen időjárás – erős szél és fagypont alatti hőmérséklet – miatt a Bukarestből érkező repülőgépet nem vízágyúval fogadták, de népviseletbe öltözött táncosok üdvözölték a pilótákat és utasokat.
Népviseletbe öltözött fiatalok fogadták a Bukarestből érkező gép utasait
Fotó: Haáz Vince
Rendszeres járatokat indít idén nyáron Kolozsvárról Budapestre és Konstancára az AirConnect légitársaság. A kolozsvári nemzetközi repülőtér tájékoztatása szerint az AirConnect Kolozsvár–Budapest járata kedden és szombaton, a Kolozsvár–Konstanca járat pedig csütörtökön és vasárnap közlekedik majd. A román tengerparti városba június 22-én indul az első járat.
Fotó: Haáz Vince
Keddtől a román fővárosba is lehet repülni Vásárhelyről
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Torta is volt, mint egy igazi ünnepségen
Fotó: Haáz Vince
Nem sikerült a gyermek életét megmenteni a szombat délután Brassó megyében bekövetkezett baleset után, a nő viszont reagált az újraélesztésre és kórházba vitték.
A Magyar Talajtani Társaság minden évben meghirdeti talajszelvény-versenyét, melyen idén egy, az Apor Lányok Feredője melletti talajszelvény is versenybe száll. Szavazatával ön is növelheti nyerési esélyeit.
Négy gyermek és öt felnőtt érintett abban a balesetben, amely szombaton délután következett be az 1-es országúton a Brassó megyei Sárkány és Mundra között, amikor három autó is összeütközött.
Záróvonalon fordult meg autójával egy sofőr, így szúrták ki a rendőrök Bukarestben. A vizsgálatok során kiderült, hogy a 44 éves férfit nemzetközileg körözik Ausztriában elkövetett lopások miatt.
Maros megye 33 középiskolájából ballagnak el a végzős diákok az első nyári hónap legelső hetén. Legtöbb tanintézetben június 2-4. között búcsúznak az alma matertől a tizenkettedikesek.
Meghalt péntek este Szatmárnémetiben egy kétéves gyermek egy felfújható csúszdán. A hatóságok vizsgálják a tragédiát, a városháza pedig arról döntött, hogy a városnapok idején az események helyszínein található minden vidámparki játékot leállítanak.
Orosz drón csapódott egy galaci tömbházba péntekre virradóan. Szombaton is folyamatosan érkeznek a fejlemények mind országos, mind pedig nemzetközi szinten.
Húszezer lejre bírságolták azt a bolgár turistát, akit szerdán megharapott egy medve a Transzfogarasi úton.
Demeter András István lemondott kulturális miniszter pénteken közölte, hogy a felmentéséről szóló elnöki rendelet közzétételéig változatlan eltökéltséggel látja el feladatait.
A marosvásárhelyi tanácsosok megnyirbálták a városvezetés által benyújtott hitelösszeget, az eredeti százötvenmillió lejes kölcsön helyett csak nyolcvannyolcmillió lejes keretet fogadtak el. A tervezett beruházásokat is módosították.
szóljon hozzá!