
Igyekeznek olyan időpontban elvinni a szemetet, hogy ne akadályozzák a város forgalmát. Archív
Fotó: Gábos Albin
Változtatott a hulladékgazdálkodásért felelős Eco-Csík Kft. a szemétszállítás időpontjain Csíkszeredában, hogy a lehető legkevésbé akadályozzák a közúti forgalmat a város központjában. A városszéli övezetekben reggelente, a legforgalmasabb városrészeken pedig a déli órákban szállítják el a hulladékot.
2019. július 02., 09:102019. július 02., 09:10
2019. július 02., 09:172019. július 02., 09:17
Lakossági panaszt tolmácsolt Tőke Ervin önkormányzati képviselő a csíkszeredai képviselő-testület pénteki ülésén, miszerint főként a város egyirányú utcáiban a szemétszállító járművek miatt feltorlódnak a személygépkocsik. Mint fogalmazott,
Azt is nehezményezte, hogy a Petőfi utcából délelőtt tíz órakor szállították a szemetet, ami nem volt szép látvány a városba látogató turistáknak, ahogy a bűzös kukákat tologatják és ürítik ki a szemetesautóba. Az önkormányzati képviselő úgy vélte, ezt a tevékenységet éjjel vagy hajnalban kellene elvégezni.
Szőke Domokos alpolgármester az interpellációra adott válaszában kitért arra, tudnak ezekről a panaszokról, és többször egyeztettek a témában a hulladékelszállítással megbízott Eco-Csík Kft.-vel. Mivel
ezért keresték azokat a nappali időpontokat, amelyek megfelelők lennének. Például azt kérték a szolgáltatótól, hogy reggel 7.30 és 8.15 között a központi övezetet, az iskolák környékét kerüljék, amire ígéretet is tett a vállalat.
Az alpolgármester hozzátette, amennyiben mégis felmerülnek még panaszok, az érintettek jelezzék azokat a városházának, és ha tehetik, készítsenek fotót is az esetről, hogy keressenek megoldást a problémára.
Pál Tamás, az Eco-Csík Kft. igazgatója megkeresésünkre elmondta, nyolc járművel gyűjtik be a hulladékot Csíkszeredából, amelyek reggelente hét órakor indulnak a beütemezett útvonalakra. Két konténerszállítóval, két kisebb szelektív hulladékgyűjtő autóval, valamint négy nagyobb préselő szemétszállító járművel (kompaktor) végzik a szolgáltatást. Azt ő is
ezért kérte őket a városháza, hogy változtassák meg a hulladékgyűjtési programot néhány utcában, például a Hunyadi János, a Miron Cristea, a Mihail Sadoveanu és a Márton Áron utcákban, a Petőfi Sándor utca felső felében, valamint a Szék útján.
még az év elején. Gyakorlatilag úgy oldották meg, hogy az időpontokat felcserélték, így azóta a város szélein reggelente, a város belső övezetében, a fent említett utcákban pedig déli tizenkét óra után szállítják el a szemetet. Az igazgató elmondása szerint, amióta ezt bevezették, nem látott nagyobb fennakadást a forgalomban.
A szemételszállítás gyakoriságáról érdeklődve megtudtuk, a családi házaktól heti egy alkalommal szállítják el a szemetet, a lakóövezetekben lévő gyűjtőpontokat legkevesebb heti háromszor ürítik, de vannak olyan nagy hulladéktermelő helyszínek is, ahonnan mindennap elszállítják.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
2 hozzászólás