
Igyekeznek olyan időpontban elvinni a szemetet, hogy ne akadályozzák a város forgalmát. Archív
Fotó: Gábos Albin
Változtatott a hulladékgazdálkodásért felelős Eco-Csík Kft. a szemétszállítás időpontjain Csíkszeredában, hogy a lehető legkevésbé akadályozzák a közúti forgalmat a város központjában. A városszéli övezetekben reggelente, a legforgalmasabb városrészeken pedig a déli órákban szállítják el a hulladékot.
2019. július 02., 09:102019. július 02., 09:10
2019. július 02., 09:172019. július 02., 09:17
Lakossági panaszt tolmácsolt Tőke Ervin önkormányzati képviselő a csíkszeredai képviselő-testület pénteki ülésén, miszerint főként a város egyirányú utcáiban a szemétszállító járművek miatt feltorlódnak a személygépkocsik. Mint fogalmazott,
Azt is nehezményezte, hogy a Petőfi utcából délelőtt tíz órakor szállították a szemetet, ami nem volt szép látvány a városba látogató turistáknak, ahogy a bűzös kukákat tologatják és ürítik ki a szemetesautóba. Az önkormányzati képviselő úgy vélte, ezt a tevékenységet éjjel vagy hajnalban kellene elvégezni.
Szőke Domokos alpolgármester az interpellációra adott válaszában kitért arra, tudnak ezekről a panaszokról, és többször egyeztettek a témában a hulladékelszállítással megbízott Eco-Csík Kft.-vel. Mivel
ezért keresték azokat a nappali időpontokat, amelyek megfelelők lennének. Például azt kérték a szolgáltatótól, hogy reggel 7.30 és 8.15 között a központi övezetet, az iskolák környékét kerüljék, amire ígéretet is tett a vállalat.
Az alpolgármester hozzátette, amennyiben mégis felmerülnek még panaszok, az érintettek jelezzék azokat a városházának, és ha tehetik, készítsenek fotót is az esetről, hogy keressenek megoldást a problémára.
Pál Tamás, az Eco-Csík Kft. igazgatója megkeresésünkre elmondta, nyolc járművel gyűjtik be a hulladékot Csíkszeredából, amelyek reggelente hét órakor indulnak a beütemezett útvonalakra. Két konténerszállítóval, két kisebb szelektív hulladékgyűjtő autóval, valamint négy nagyobb préselő szemétszállító járművel (kompaktor) végzik a szolgáltatást. Azt ő is
ezért kérte őket a városháza, hogy változtassák meg a hulladékgyűjtési programot néhány utcában, például a Hunyadi János, a Miron Cristea, a Mihail Sadoveanu és a Márton Áron utcákban, a Petőfi Sándor utca felső felében, valamint a Szék útján.
még az év elején. Gyakorlatilag úgy oldották meg, hogy az időpontokat felcserélték, így azóta a város szélein reggelente, a város belső övezetében, a fent említett utcákban pedig déli tizenkét óra után szállítják el a szemetet. Az igazgató elmondása szerint, amióta ezt bevezették, nem látott nagyobb fennakadást a forgalomban.
A szemételszállítás gyakoriságáról érdeklődve megtudtuk, a családi házaktól heti egy alkalommal szállítják el a szemetet, a lakóövezetekben lévő gyűjtőpontokat legkevesebb heti háromszor ürítik, de vannak olyan nagy hulladéktermelő helyszínek is, ahonnan mindennap elszállítják.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
2 hozzászólás