
Igyekeznek olyan időpontban elvinni a szemetet, hogy ne akadályozzák a város forgalmát. Archív
Fotó: Gábos Albin
Változtatott a hulladékgazdálkodásért felelős Eco-Csík Kft. a szemétszállítás időpontjain Csíkszeredában, hogy a lehető legkevésbé akadályozzák a közúti forgalmat a város központjában. A városszéli övezetekben reggelente, a legforgalmasabb városrészeken pedig a déli órákban szállítják el a hulladékot.
2019. július 02., 09:102019. július 02., 09:10
2019. július 02., 09:172019. július 02., 09:17
Lakossági panaszt tolmácsolt Tőke Ervin önkormányzati képviselő a csíkszeredai képviselő-testület pénteki ülésén, miszerint főként a város egyirányú utcáiban a szemétszállító járművek miatt feltorlódnak a személygépkocsik. Mint fogalmazott,
Azt is nehezményezte, hogy a Petőfi utcából délelőtt tíz órakor szállították a szemetet, ami nem volt szép látvány a városba látogató turistáknak, ahogy a bűzös kukákat tologatják és ürítik ki a szemetesautóba. Az önkormányzati képviselő úgy vélte, ezt a tevékenységet éjjel vagy hajnalban kellene elvégezni.
Szőke Domokos alpolgármester az interpellációra adott válaszában kitért arra, tudnak ezekről a panaszokról, és többször egyeztettek a témában a hulladékelszállítással megbízott Eco-Csík Kft.-vel. Mivel
ezért keresték azokat a nappali időpontokat, amelyek megfelelők lennének. Például azt kérték a szolgáltatótól, hogy reggel 7.30 és 8.15 között a központi övezetet, az iskolák környékét kerüljék, amire ígéretet is tett a vállalat.
Az alpolgármester hozzátette, amennyiben mégis felmerülnek még panaszok, az érintettek jelezzék azokat a városházának, és ha tehetik, készítsenek fotót is az esetről, hogy keressenek megoldást a problémára.
Pál Tamás, az Eco-Csík Kft. igazgatója megkeresésünkre elmondta, nyolc járművel gyűjtik be a hulladékot Csíkszeredából, amelyek reggelente hét órakor indulnak a beütemezett útvonalakra. Két konténerszállítóval, két kisebb szelektív hulladékgyűjtő autóval, valamint négy nagyobb préselő szemétszállító járművel (kompaktor) végzik a szolgáltatást. Azt ő is
ezért kérte őket a városháza, hogy változtassák meg a hulladékgyűjtési programot néhány utcában, például a Hunyadi János, a Miron Cristea, a Mihail Sadoveanu és a Márton Áron utcákban, a Petőfi Sándor utca felső felében, valamint a Szék útján.
még az év elején. Gyakorlatilag úgy oldották meg, hogy az időpontokat felcserélték, így azóta a város szélein reggelente, a város belső övezetében, a fent említett utcákban pedig déli tizenkét óra után szállítják el a szemetet. Az igazgató elmondása szerint, amióta ezt bevezették, nem látott nagyobb fennakadást a forgalomban.
A szemételszállítás gyakoriságáról érdeklődve megtudtuk, a családi házaktól heti egy alkalommal szállítják el a szemetet, a lakóövezetekben lévő gyűjtőpontokat legkevesebb heti háromszor ürítik, de vannak olyan nagy hulladéktermelő helyszínek is, ahonnan mindennap elszállítják.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök vasárnap benyújtotta a parlamentnek kormánya programját és a miniszterjelöltek névsorát.
Hétfőn kezdődik az országos képességfelmérő vizsga, amelyre több mint 148 ezer nyolcadik osztályt végzett tanuló iratkozott fel. Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint a felmérőt 2956 vizsgaközpontban szervezik meg.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
2 hozzászólás