
Fotó: Gergely Imre
Történelminek mondható eseménynek adott alkalmat a vasárnapi istentisztelet a gyergyószentmiklósi református templomban. A helyi közösség huszonkilenc év óta először iktathatott be új lelkipásztort, és most először történik meg a gyülekezet életében, hogy két pap is szolgál itt. Mátyás István ugyanis nem Bíró Sándor helyére érkezett, hanem ezután ketten fogják végezni a lelkészi feladatokat.
2018. április 22., 18:422018. április 22., 18:42
Az esemény végén a templom előtti járdába emlékkövet helyeztek el. Az emlékkő egy kilencvenöt kőből álló emlékmű egy darabja, amely a 2017-ben, azaz a reformáció 500. évfordulóján Budapesten indult kezdeményezés révén jutott el Gyergyószentmiklósra. A kilencvenöt emlékkőből összesen hét van Erdélyben, az emlékmű darabjait más-más településen helyezik el.
Fotó: Gergely Imre
Alsósófalva utcái zeneszótól és tánctól voltak hangosak szombaton. Csattogtak az ostorok, perdültek a szoknyák, idősek és fiatalok maskarába bújva űzték el a telet a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatón. Idén a szentegyházi csoportot kísértük el.
Öt megyében, közöttük Maros és Hargita megyében is közúti ellenőrzést tartanak a rendőrök vasárnap a 15-ös országúton.
Nyersen felvágva vagy árnyékos helyen szárítva, továbbá olajként vagy ecetként egyaránt használják, mifelénk főként pityóka- és bárány(fej)levesek készítésekor. A tárkonyról lesz szó, ha már azt tartjuk a legautentikusabb zöldfűszerünknek. De az is!
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
Egy nő életét vesztette, miután kigyúlt az autójuk, amelyben férjével együtt tartózkodtak Bukarestben. A kisautó egy kétszemélyes elektromos jármű volt, egy üléssel elöl, egy másikkal hátul – írja a román sajtó.
Bűnügyi eljárás indult két férfi ellen, miután a közúti ellenőrzéskor egyikük hamis iratot mutatott fel, a másikuk ittasnak bizonyult.
A február 2. és 8. közötti héten végzett ellenőrzések során 2651 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
Tavaszi időjárás van még szombaton a legtöbb székelyföldi településen, de jó tudni, hogy a Hargita megyei sípályák ennek ellenére is működnek.
Hétfőig az ország legnagyobb részén csapadék várható, a hegyekben havas eső és havazás formájában. Emellett az időjárás vasárnaptól jelentősen lehűl, elsősorban az ország északi felében, majd a többi térségben is.
Két tűzesethez is ki kellett vonulniuk pénteken a Maros megyei tűzoltóknak: Abosfalván háztartási hulladék gyúlt ki, Dédabisztrán száraz növényzet.
1 hozzászólás