
Az iskola tervét is megnézhették az érdeklődők
Fotó: Haáz Vince
Mint a hős kezében a nyilak, olyanok a serdülő ifjak – többek között a 127. zsoltár ezen része kapott helyett abban az időkapszulában, amelyet a marosvásárhelyi református elemi iskola alapkövébe helyeztek el pénteken kora délután. Az Erdélyi Református Egyházkerület közgyűlésének tagjai is részt vettek az ünnepélyen, amelyen elhangzott, azt szeretnék, ha jövő ősszel már itt kezdenék az iskolát a legkisebbek.
2022. július 01., 16:522022. július 01., 16:52
2022. július 01., 18:512022. július 01., 18:51
Csütörtökön kapta meg az építkezési engedélyt az Erdélyi Református Egyházkerület, hogy megépíthesse Marosvásárhelyen a református elemi iskolát a volt Baross Gábor, jelenlegi Horea utcába, az egykori zsidó, majd 4-es általános iskola helyére.
Az alapkőletételen részt vettek helyi és megyei politikusok, iskolaigazgatók, de az egyházkerület vezetői is. A résztvevőket a Marosi Református Egyházmegye esperese, Czirmay Csaba Levente köszöntötte.
A református püspök, a Bolyai Farkas Gimnázium és a Református Kollégium igazgatója, valamint a megyei tanács elnöke helyezi el az időkapszulát
Fotó: Haáz Vince
Kató Béla püspök köszöntő beszédében arról beszélt, hogy a református egyház már a kezdetekkor felismerte, nagyon fontos a gyermekekkel, fiatalokkal foglalkozni, őket nevelni, és éppen ezért iskolákat épített és tartott fenn. 1908-ban is Marosvásárhelyen tartották az egyházkerületi közgyűlést, akkor tették le a református kollégium új szárnyának alapkövét. Most újra, a közgyűlési tagok is részt vehettek a református elemi iskola alapkövének letételén.
Kató Béla püspök megáldotta az alapkövet, az építtetőket, de a leendő diákokra, tanárokra is Isten áldását kérte
Fotó: Haáz Vince
„Itt tizenöt osztályterem lesz, és helyet kapnak benne a Református Kollégium, illetve a Bolyai Farkas Gimnázium kis diákjai is. Nem véletlen, hogy sok keresés után épp a zsidó hitközség volt iskoláját, területét tudtuk megvásárolni, és ide fogjuk építeni az iskolát, biztosítva a folytonosságot. Iskola fog itt működni, hogy emlékeztessen mindarra, ami a zsidó hitközséggel történt, hogy az soha meg ne ismétlődhessen. Meggyőződésem, hogy
2012-ben költözött el az épületből az Európa Általános Iskola
Fotó: Haáz Vince
Ezért választottuk az időkapszulába azt az igét: Mint a hős kezében a nyilak, olyanok a serdülő ifjak” – hangoztatta a református püspök, aki emlékeztetett, a református oktatás soha nem volt diszkriminatív,
Időkapszula, alapkő
Fotó: Haáz Vince
Az épületet Romeo Cuc építész tervei alapján fogják felépíteni, a határidő 2023 szeptembere. Az egyház azt szeretné, ha jövő szeptemberben már itt kezdhetnék a tanulást a kisdiákok.
Az Amerikai Egyesült Államok harci repülőgépeket és katonákat telepítene a Konstanca megyei Mihail Kogălniceanu-légibázisra az Iránnal fennálló háborús helyzet miatt – értesült a Digi24 hírportál különböző információs forrásokból.
Hivatalos látogatást tesz Romániában március 12-én, csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, amelynek során Nicușor Dan elnökkel találkozik – értesült a Digi24 hírportál.
A 2026-os állami költségvetés tervezete 127,7 milliárd lejes, GDP-arányosan 6,2 százalékos deficitre épít – derül ki a pénzügyminisztérium által kedden közzétett dokumentumból, amely szerint 2027-re a GDP 5,1 százalékára csökken a deficit.
Jelentős zavarokat okozhat az országos próba-képességvizsgák és a próbaérettségi lebonyolításában, hogy több mint 73 ezer tanügyi alkalmazott nem vesz részt a megszervezésükben.
Tűz ütött ki kedden egy lakóházban Libánfalván, a Fő utcában. Az épületből két gázpalackot hoztak ki a tűzoltók, és fennállt a veszélye annak, hogy a lángok két közeli lakóházra is átterjednek.
Megkezdődött a fakó keselyű romániai visszatelepítése: az első madarak március kilencedikén érkeztek meg a Fogarasi-havasokba. A Spanyolországból hozott példányokat az akklimatizációs időszak után fokozatosan engedik szabadon.
A romániai polgárok mintegy 80 százaléka idén nagyobb figyelmet fordít az árakra az online vásárlásoknál, és 57,8 százalékuk lemond a nem nélkülözhetetlen termékekről – derül ki a Cargus futárcég kedden közzétett felméréséből.
Bemutatta új modelljét a Dacia: a Striker egyfajta átmenet a kompakt kombik és az SUV-ok között, tekintve, hogy formavilága mindkettőből ötvöz valamennyit.
Évről évre csökken a tarlótüzek száma a Hargita megyei Natura 2000-es területeken, ám az egy általános probléma, hogy éppen a védett területek felégetőit nehéz felelősségre vonni. A legtöbb ilyen tarlóégetési ügy eredménytelenül zárul.
A tanügyi szakszervezetek szerint bizonyos iskolaigazgatók és főtanfelügyelők nyomást gyakorolnak a tanárokra, hogy vegyenek részt az országos próbavizsgákon, miután egy belső referendumon ezek bojkottja mellett foglaltak állást a pedagógusok.
szóljon hozzá!