
Képünk illusztráció
Fotó: Borbély Fanni
Fokozott rendőri jelenlétre lehet számítani a közutakon, ugyanis a közlekedésrendészek gyorshajtás miatt történő balesetek megelőzése érdekében ellenőrzéseket tartanak – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleményben.
2024. augusztus 06., 14:322024. augusztus 06., 14:32
2024. augusztus 07., 16:542024. augusztus 07., 16:54
A mérleg alapján tíz súlyos közúti baleset történt Hargita megyében szabálytalan gyorshajtás miatt ebben az évben, amelyek következtében két személy vesztette életét és tizennégyen súlyosan megsérültek.
A balesetek megelőzése érdekében a közlekedési rendőrök a sebességtúllépések kiszűrésére helyezik a hangsúlyt: az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózatának (RoadPol) programjához csatlakozva fokozott rendőri jelenlétre lehet számítani augusztus 5. és 11. között, céljuk a sebesség okozta közúti balesetek megelőzése.
A gyalogosan közlekedőknek ugyanakkor azt tanácsolják, hogy tartsák be a rájuk vonatkozó közlekedési szabályokat: a gyalogosjelző táblák, a gyalogos-átkelőhelyeket jelző táblák jelzéseit kövessék, illetve ahol jelzőlámpa van felszerelve, csak a zöld jelzésen keljenek át az úttesten.
Mindemellett ne hozzák a járművezetőket olyan helyzetbe, hogy hirtelen fékezniük kelljen, hogy utat adjanak nekik, és viselkedésükkel pozitív példát mutassanak a kicsiknek.
Zivatarokra és szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több megyéjére.
A védelmi minisztérium radarrendszere hétfőn egy drónt észlelt, amely Sulinától keletre behatolt Románia légterébe. A helyzet megfigyelésére 8 óra 53 perckor két F-16-os vadászgép szállt fel a fetești 86-os légi támaszpontról.
Hatéves húgukat próbálták megmenteni azok a 12 és 15 éves fiútestvérek, akik a Moldova-folyóba fulladtak vasárnap – közölték a tragédia körülményeit vizsgáló nyomozáshoz közel álló források.
Csíkszeredában korábban kétszer is előfordult, hogy tanintézet udvarára tévedt a medve. Mindkettőt kilőtték. Nagyszebenben elnézőbbek?
A Moldova-folyóba fulladt vasárnap délután egy testvérpár – egy 12 és egy 15 éves fiú – a Neamț megyei Horia település térségében. Egy hatéves kislányt sikerült megmenteni, őt kórházba szállították.
Lehet ügyeket intézni online, elérhetők okostelefonról is a közérdekű információk? Biztonságosak az önkormányzati honlapok? A válaszokból elkészült az országos ranglista. Marosvásárhelyt Szentegyháza és Gyergyószentmiklós is megelőzi.
Még nem tudni, pontosan hogyan zajlik majd a munkabeszüntetéssel járó tiltakozás, hányan vesznek részt abban és meddig tart, de elindítja kedden az általános sztrájkot az egészségügyi rendszerben a Sanitas szakszervezet.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Felsőboldogfalva lakóit vasárnap délután. Az egyik helyi lakos autóból le is fotózta a településre betévedő nagyvadat.
Romániának egy állandó energetikai és logisztikai válságkezelő központra, egy országos energiabiztonsági diszpécserszolgáltra lenne szüksége, nem eseti válságülésekre, hogy ne érje felkészületlenül egy esetleges „olajvihar” – véli az AEI elnöke.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) a szavazatok 34 százalékával nyerne, ha vasárnap tartanák a parlamenti választásokat; a Szociáldemokrata Párt (PSD) támogatottsága 23, a Nemzeti Liberális Párté (PNL) 21 százalékos.
szóljon hozzá!