
Fotó: Recolamp
A 2021-es év jól sikerült kampányain felbuzdulva 2022 májusában is folyatódik az „Egy tiszta környezetért!” hulladékgyűjtő kampány! 2022. május 7-28. között a Recolamp Egyesület, Marosvásárhely Polgármesteri Hivatalával és a RO Ecologic Recycling-al együttműködésben, újra elindítja a nagyszabású önkéntes elektronikai és elektromos hulladékgyűjtó kampányt, „Egy tiszta környezetért” jelige alatt.
2022. május 06., 12:342022. május 06., 12:34
„Elmondhatjuk, hogy Marosvásárhely 2021 után 80 tonna hulladékkal lett tisztább. A marosvásárhelyi Polgármesteri Hivatal feltétel nélküli támogatása és a marosvásárhelyi lakosok példaértékű hozzáállása, csak arra ösztönöz bennünket, hogy a jövőben további ehhez hasonló kampányokat indítsunk. És lám – újra itt vagyunk!” – nyilatkozta Sorin Boroș, a Recolamp Egyesület logisztikai igazgatója.
Villanyégők, neoncsövek, elemek, tévé készülékek, hűtőszekrények, mosógépek, porszívók – ezeket minden szombaton 9 és 15 óra között az alábbi szelektív gyűjtőpontokon le lehet adni:
2022. május 7.: Cutezanței (a Diamant vendéglő mögött); Cutezanței (Darina üzlet); Banat (Mureșana Ház környékén); Pandurilor (Mol benzinkút környékén); Moldovei (Super környéke); Brașovului (Dacia kazánház környéke).
2022. május 14.: a Maros Együttes székháza mögött; Parângului (Profi üzlet); a Licurici óvóda mellett (a Palas mögött); Rovinari (játszótér); Lavandei és Iuliu Maniu utcák kereszteződése (vasút); Libertății és Bălcescu utcák kereszteződése (autóbusz megálló).
2022. május 21.: Kárpátok Sétánya (Darina üzlet mellett); Voinicenilor (játszópark); Sportcsarnok; Ífjúsági Ház (parkoló); Păcii és Coșbuc utcák kereszteződése; Făget és Székely Mártirok utcák kereszteződése.
2022. május 28.: Aurel Filimon (parkoló); Központ (a Kis Katedrális mellett); Dózsa György (Timko - non-stop élelmiszerbolt); Panseluțelor (a Furnica-nál); Ștefan cel Mare (parkoló).
Azok a marosvásárhelyi lakosok számára, akik több mint 50 kg-os hulladékot adnának le, biztosítunk egy begyűjtő szolgálatot, amelyet a 0748-196 767 telefonon hívhatnak hétfőtől péntekig, 8 és 16 óra között és ahol begyűjtési időpontot kérhetnek.
A Recolamp továbbra is folytatja célkitűzését, hogy szokássá váljon a hulladék újrahasznosítása – ennek érdekében újabb kampányokat, és felelősségtudatra-ébresztő, valamint az infrastuktúra fejlesztésére irányított tevékenységeket tervez.
A marosvásárhelyi lakosokat arra ösztönözzük, hogy továbbra is gyűjtsék és adják le az említett helyeken a kiégett villanykörtéket és az elektronikai és elektromos hulladékaikat.
További információk a www.recolamp.ro honlapon vagy az alábbi telefonszámokon és email-címeken:
• Zöldszám: 0800.666.888
• Telelefon: 021 223 0256
• office@recolamp.ro
• colectare@recolamp.ro
A Recolamp Egyesületről
A Tungsram Operations Kft., a Ledvance GMBH és a Signify Romania által 2007-ben alapított Recolamp Egyesület az egyik első olyan kollektív egyesület Romániában, amely átveszi az elektromos és elektronikus berendezések gyártóitól a felelősséget és arra szakosodott, hogy a hulladék világítóberendezéseket összegyűjti. Az együttműködési eljárás rendkívül egyszerű, mindössze egy együttműködési megállapodást aláírása alapján, a Recolamp speciális szelektív gyűjtőtartályokat helyez el, a keletkező hulladék mennyiségétől és típusától függően. A tárolók feltelését követően 10 napon belül egy szakszerű, engedéllyel rendelkező begyűjtő felveszi a hulladékot és biztonságosan elszállítja az erre feljogosított újrahasznosító telephelyekre, ahol a hulladékban lévő mérgező anyagokat ellenőrzött módon ártalmatlanítják, és az újrahasznosítható alkatrészek újra a termelési folyamat része lesznek.
További információk az egyesület honlapján találhatók: www.recolamp.ro, vagy a 0800-888 666 telefonszámon, mely ingyenesen hívható gyűjtőtartályokért vagy elszállításra szánt hulladék elviteléért.
A 2015-ben alapított, brüsszeli székhelyű EucoLight a lámpákkal és világítóberendezésekkel foglalkozó hulladékgyűjtő és újrahasznosító szervezetek európai szövetsége. Az EucoLight tagjai az összegyűjtött lámpahulladék összesen 79 százalékát gyűjtik össze és hasznosítják újra, abban a 18 országban, amelyek területén működik a szövetség.
További információk: www.eucolight.org
(X – fizetett hirdetés)
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
szóljon hozzá!