
Fotó: Recolamp
A 2021-es év jól sikerült kampányain felbuzdulva 2022 májusában is folyatódik az „Egy tiszta környezetért!” hulladékgyűjtő kampány! 2022. május 7-28. között a Recolamp Egyesület, Marosvásárhely Polgármesteri Hivatalával és a RO Ecologic Recycling-al együttműködésben, újra elindítja a nagyszabású önkéntes elektronikai és elektromos hulladékgyűjtó kampányt, „Egy tiszta környezetért” jelige alatt.
2022. május 06., 12:342022. május 06., 12:34
„Elmondhatjuk, hogy Marosvásárhely 2021 után 80 tonna hulladékkal lett tisztább. A marosvásárhelyi Polgármesteri Hivatal feltétel nélküli támogatása és a marosvásárhelyi lakosok példaértékű hozzáállása, csak arra ösztönöz bennünket, hogy a jövőben további ehhez hasonló kampányokat indítsunk. És lám – újra itt vagyunk!” – nyilatkozta Sorin Boroș, a Recolamp Egyesület logisztikai igazgatója.
Villanyégők, neoncsövek, elemek, tévé készülékek, hűtőszekrények, mosógépek, porszívók – ezeket minden szombaton 9 és 15 óra között az alábbi szelektív gyűjtőpontokon le lehet adni:
2022. május 7.: Cutezanței (a Diamant vendéglő mögött); Cutezanței (Darina üzlet); Banat (Mureșana Ház környékén); Pandurilor (Mol benzinkút környékén); Moldovei (Super környéke); Brașovului (Dacia kazánház környéke).
2022. május 14.: a Maros Együttes székháza mögött; Parângului (Profi üzlet); a Licurici óvóda mellett (a Palas mögött); Rovinari (játszótér); Lavandei és Iuliu Maniu utcák kereszteződése (vasút); Libertății és Bălcescu utcák kereszteződése (autóbusz megálló).
2022. május 21.: Kárpátok Sétánya (Darina üzlet mellett); Voinicenilor (játszópark); Sportcsarnok; Ífjúsági Ház (parkoló); Păcii és Coșbuc utcák kereszteződése; Făget és Székely Mártirok utcák kereszteződése.
2022. május 28.: Aurel Filimon (parkoló); Központ (a Kis Katedrális mellett); Dózsa György (Timko - non-stop élelmiszerbolt); Panseluțelor (a Furnica-nál); Ștefan cel Mare (parkoló).
Azok a marosvásárhelyi lakosok számára, akik több mint 50 kg-os hulladékot adnának le, biztosítunk egy begyűjtő szolgálatot, amelyet a 0748-196 767 telefonon hívhatnak hétfőtől péntekig, 8 és 16 óra között és ahol begyűjtési időpontot kérhetnek.
A Recolamp továbbra is folytatja célkitűzését, hogy szokássá váljon a hulladék újrahasznosítása – ennek érdekében újabb kampányokat, és felelősségtudatra-ébresztő, valamint az infrastuktúra fejlesztésére irányított tevékenységeket tervez.
A marosvásárhelyi lakosokat arra ösztönözzük, hogy továbbra is gyűjtsék és adják le az említett helyeken a kiégett villanykörtéket és az elektronikai és elektromos hulladékaikat.
További információk a www.recolamp.ro honlapon vagy az alábbi telefonszámokon és email-címeken:
• Zöldszám: 0800.666.888
• Telelefon: 021 223 0256
• office@recolamp.ro
• colectare@recolamp.ro
A Recolamp Egyesületről
A Tungsram Operations Kft., a Ledvance GMBH és a Signify Romania által 2007-ben alapított Recolamp Egyesület az egyik első olyan kollektív egyesület Romániában, amely átveszi az elektromos és elektronikus berendezések gyártóitól a felelősséget és arra szakosodott, hogy a hulladék világítóberendezéseket összegyűjti. Az együttműködési eljárás rendkívül egyszerű, mindössze egy együttműködési megállapodást aláírása alapján, a Recolamp speciális szelektív gyűjtőtartályokat helyez el, a keletkező hulladék mennyiségétől és típusától függően. A tárolók feltelését követően 10 napon belül egy szakszerű, engedéllyel rendelkező begyűjtő felveszi a hulladékot és biztonságosan elszállítja az erre feljogosított újrahasznosító telephelyekre, ahol a hulladékban lévő mérgező anyagokat ellenőrzött módon ártalmatlanítják, és az újrahasznosítható alkatrészek újra a termelési folyamat része lesznek.
További információk az egyesület honlapján találhatók: www.recolamp.ro, vagy a 0800-888 666 telefonszámon, mely ingyenesen hívható gyűjtőtartályokért vagy elszállításra szánt hulladék elviteléért.
A 2015-ben alapított, brüsszeli székhelyű EucoLight a lámpákkal és világítóberendezésekkel foglalkozó hulladékgyűjtő és újrahasznosító szervezetek európai szövetsége. Az EucoLight tagjai az összegyűjtött lámpahulladék összesen 79 százalékát gyűjtik össze és hasznosítják újra, abban a 18 országban, amelyek területén működik a szövetség.
További információk: www.eucolight.org
(X – fizetett hirdetés)
Két sárga jelzésű és egy narancssárga jelzésű hőségriasztást adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Románia államadóssága 2026-ban a GDP 61,6 százalékára, 2027-ben 63,4 százalékára emelkedhet, 2036-ra pedig megközelítheti a GDP 90 százalékát – derül ki az Európai Bizottság szerdán közzétett 2026-os konvergencia-jelentéséből.
A pártok vállalták, hogy csütörtökön egyeztetnek egy kisebbségi kormány támogatásának feltételeiről, és pénteken ismertetik a következtetéseiket – jelentette ki szerda este egy kolozsvári sajtóeseményen Nicușor Dan.
Legalább 32 ember meghalt, mintegy 700-an pedig megsérültek azt követően, hogy szerdán két rendkívül erős földrengés rázta meg Venezuelát. A rengések jelentős pusztítást okoztak, a hatóságok szerint az áldozatok száma drasztikusan emelkedni fog.
Operettekkel, óratorony koncerttel kezdődnek csütörtökön a 29. Marosvásárhelyi Napok, amely vasárnapig számos érdekes programot kínál az érdeklődőknek. Forgalomkorlátozásra is számítani kell a rendezvény miatt.
Összesen 148 alkalommal adtak ki Ro-Alert riasztás Hargita megyében az idei év eddigi részében, mert medvék jelentek meg lakott területeken, veszélyeztetve az emberek biztonságát. A legtöbb riasztást Zetelakán regisztrálták.
Több utcában is zajlanak a felújítási munkálatok Székelyudvarhelyen a nagy mobilitási projekt részeként, ami igencsak megnehezíti az autós közlekedést, ezért rákérdeztünk a városházán, hogy milyen munkálatok zajlanak és mire kell még számítani.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
szóljon hozzá!