
Fotó: Recolamp
A 2021-es év jól sikerült kampányain felbuzdulva 2022 májusában is folyatódik az „Egy tiszta környezetért!” hulladékgyűjtő kampány! 2022. május 7-28. között a Recolamp Egyesület, Marosvásárhely Polgármesteri Hivatalával és a RO Ecologic Recycling-al együttműködésben, újra elindítja a nagyszabású önkéntes elektronikai és elektromos hulladékgyűjtó kampányt, „Egy tiszta környezetért” jelige alatt.
2022. május 06., 12:342022. május 06., 12:34
„Elmondhatjuk, hogy Marosvásárhely 2021 után 80 tonna hulladékkal lett tisztább. A marosvásárhelyi Polgármesteri Hivatal feltétel nélküli támogatása és a marosvásárhelyi lakosok példaértékű hozzáállása, csak arra ösztönöz bennünket, hogy a jövőben további ehhez hasonló kampányokat indítsunk. És lám – újra itt vagyunk!” – nyilatkozta Sorin Boroș, a Recolamp Egyesület logisztikai igazgatója.
Villanyégők, neoncsövek, elemek, tévé készülékek, hűtőszekrények, mosógépek, porszívók – ezeket minden szombaton 9 és 15 óra között az alábbi szelektív gyűjtőpontokon le lehet adni:
2022. május 7.: Cutezanței (a Diamant vendéglő mögött); Cutezanței (Darina üzlet); Banat (Mureșana Ház környékén); Pandurilor (Mol benzinkút környékén); Moldovei (Super környéke); Brașovului (Dacia kazánház környéke).
2022. május 14.: a Maros Együttes székháza mögött; Parângului (Profi üzlet); a Licurici óvóda mellett (a Palas mögött); Rovinari (játszótér); Lavandei és Iuliu Maniu utcák kereszteződése (vasút); Libertății és Bălcescu utcák kereszteződése (autóbusz megálló).
2022. május 21.: Kárpátok Sétánya (Darina üzlet mellett); Voinicenilor (játszópark); Sportcsarnok; Ífjúsági Ház (parkoló); Păcii és Coșbuc utcák kereszteződése; Făget és Székely Mártirok utcák kereszteződése.
2022. május 28.: Aurel Filimon (parkoló); Központ (a Kis Katedrális mellett); Dózsa György (Timko - non-stop élelmiszerbolt); Panseluțelor (a Furnica-nál); Ștefan cel Mare (parkoló).
Azok a marosvásárhelyi lakosok számára, akik több mint 50 kg-os hulladékot adnának le, biztosítunk egy begyűjtő szolgálatot, amelyet a 0748-196 767 telefonon hívhatnak hétfőtől péntekig, 8 és 16 óra között és ahol begyűjtési időpontot kérhetnek.
A Recolamp továbbra is folytatja célkitűzését, hogy szokássá váljon a hulladék újrahasznosítása – ennek érdekében újabb kampányokat, és felelősségtudatra-ébresztő, valamint az infrastuktúra fejlesztésére irányított tevékenységeket tervez.
A marosvásárhelyi lakosokat arra ösztönözzük, hogy továbbra is gyűjtsék és adják le az említett helyeken a kiégett villanykörtéket és az elektronikai és elektromos hulladékaikat.
További információk a www.recolamp.ro honlapon vagy az alábbi telefonszámokon és email-címeken:
• Zöldszám: 0800.666.888
• Telelefon: 021 223 0256
• office@recolamp.ro
• colectare@recolamp.ro
A Recolamp Egyesületről
A Tungsram Operations Kft., a Ledvance GMBH és a Signify Romania által 2007-ben alapított Recolamp Egyesület az egyik első olyan kollektív egyesület Romániában, amely átveszi az elektromos és elektronikus berendezések gyártóitól a felelősséget és arra szakosodott, hogy a hulladék világítóberendezéseket összegyűjti. Az együttműködési eljárás rendkívül egyszerű, mindössze egy együttműködési megállapodást aláírása alapján, a Recolamp speciális szelektív gyűjtőtartályokat helyez el, a keletkező hulladék mennyiségétől és típusától függően. A tárolók feltelését követően 10 napon belül egy szakszerű, engedéllyel rendelkező begyűjtő felveszi a hulladékot és biztonságosan elszállítja az erre feljogosított újrahasznosító telephelyekre, ahol a hulladékban lévő mérgező anyagokat ellenőrzött módon ártalmatlanítják, és az újrahasznosítható alkatrészek újra a termelési folyamat része lesznek.
További információk az egyesület honlapján találhatók: www.recolamp.ro, vagy a 0800-888 666 telefonszámon, mely ingyenesen hívható gyűjtőtartályokért vagy elszállításra szánt hulladék elviteléért.
A 2015-ben alapított, brüsszeli székhelyű EucoLight a lámpákkal és világítóberendezésekkel foglalkozó hulladékgyűjtő és újrahasznosító szervezetek európai szövetsége. Az EucoLight tagjai az összegyűjtött lámpahulladék összesen 79 százalékát gyűjtik össze és hasznosítják újra, abban a 18 országban, amelyek területén működik a szövetség.
További információk: www.eucolight.org
(X – fizetett hirdetés)
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
Csaknem hárommillió forint bírságot kapott az a sofőr, akinek a kisbuszában 760 doboz csempészcigarettát találtak a pénzügyőrök – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
Donald Trump amerikai elnök éles és trágár szavakat használva katonai erő alkalmazásával fenyegette meg vasárnap Iránt arra az esetre, ha nem volna hajlandó hosszú távú békemegállapodást kötni és a Hormuzi-szoros ismételt lezárásával próbálkozna.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök vasárnap benyújtotta a parlamentnek kormánya programját és a miniszterjelöltek névsorát.
szóljon hozzá!