
Fotó: Haáz Vince
Közleményben reagált a marosvásárhelyi Azomureș vegyipari kombinát azon vádakra, miszerint kereskedett a számára tavaly biztosított gázmennyiséggel.
2022. március 29., 09:032022. március 29., 09:03
2022. március 29., 11:402022. március 29., 11:40
Egy televíziós kerekasztal-beszélgetésben a szenátus szállításügyi bizottságának elnöke, Toma Petcu azt nyilatkozta, hogy a marosvásárhelyi Azomureș vegyipari kombinát eladott a tavalyra, számára biztosított gázmennyiségből, kihasználva az áremelkedést.
Mint emlékeztetett, a vegyipari kombinát 2021-re elején az egész évre szükséges gázmennyiséget leszerződte, majd, állítása aszerint, amikor ennek ára megemelkedett, és a termelés nem volt olyan kifizetődő, akkor a gáz eladása mellett döntöttek. Petcu szerint a hatóságok ki kell vizsgálják, hogy mi történt, és hogy a kombinát tisztességesen járt-e el.
A vegyipari kombinát sajtóirodája pontosító közleményt adott ki a kerekasztal-beszélgetésben elhangzottak nyomán. Ebben kitér arra, hogy ahogy eddig is az Azomureș naponta felülvizsgálja, hogy mennyi gázra van szüksége, és ennek függvényében döntenek a vásárlásról vagy eladásról. A 2021-ben leszerződött gázmennyiségről szóló szerződés tavaly év végéig volt érvényes, a vegyipari kombinátban a termelést december 17-én állították le.
Mint ismert, ugyan műtrágyát nem termeltek, de a munkások bejártak és a berendezéseket javították, felügyelték. A gázra szükség volt azért is, hogy a berendezések, csövek ne fagyjanak el. Azt továbbra sem tudni, hogy a műtrágyatermelést mikor indítják újra.
A parajdi sóbánya katasztrófájáról, a távolsági buszjáratok működtetésének újragondolásáról, a megyei hulladékgazdálkodásról esett szó többek között a Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnökével való év végi beszélgetésen.
Még karácsony előtt átadják a forgalomnak a moldvai (A7-es) autópálya Focșani és Adjud közötti szakaszát – jelentette be a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Országszerte több mint 7 millió lej értékben rótt ki bírságot az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) a december 15. és 19. között végzett ellenőrzések nyomán.
Idén csaknem 3,6 millió peres ügyet tárgyaltak a romániai bíróságok, miközben a bírói álláshelyek közel 20 százaléka nincs betöltve – közölte pénteken a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM).
Pénzügyi bizonytalanságok és kormányzati megszorítások jellemezték Csíkszereda 2025-ös esztendejét, amelyet Korodi Attila polgármester az év utolsó rendes havi tanácsülésén értékelt pénteken.
Ünnepélyes díjátadón ismerte el Hargita megye tanácsa a megye három tűzoltóját és két kiváló sportolóját. Az ülés alatt költségvetésről, európai uniós projektekről és útépítésről is tárgyaltak a megye önkormányzati képviselői.
Évente 859 barnamedve kilövését tennék lehetővé Romániában az RMDSZ törvénytervezete. Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes sepsiszentgyörgyi látogatásán beszélt a medvekilövési kvóta megduplázását célzó javaslat részleteiről.
Jótékonysági futással és kosárlabdameccsel gyűjt adományokat az eltérő fejlődésű gyermekekért a Gyulafehérvári Caritas december 20–23. között Marosvásárhelyen és környékén. Futással vagy akár kerékpározással is csatlakozhat bárki az akcióhoz.
Cantus figuratus címmel tart előadóestet Laczkó Vass Róbert kolozsvári színművész Székely Norbert zongoraművész közreműködésével advent utolsó vasárnapján, december 21-én 18 órától a marosvásárhelyi Gecse utcai református templomban.
Aláírta pénteken Daniel David oktatási miniszter az új középiskolai tanterveket jóváhagyó rendeletet – közölte a szaktárca.
1 hozzászólás