
Fotó: Freepik
A Maros Megyei Tanács vezetősége vasárnap este bejelentette, hogy a megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatóság (DGASPC) alárendeltségében működő, fogyatékkal élő gyermekeket ellátó négy marosvásárhelyi központban végzett ellenőrzések során megállapították, hogy a kiskorúak biztonságban vannak, a körülmények megfelelnek egészségügyi állapotukból származó igényeiknek – számolt be az Agerpres.
2025. január 13., 11:192025. január 13., 11:19
2025. január 13., 15:092025. január 13., 15:09
A megyei tanács reakciójának előzménye, hogy a Jogi Forrásközpont (CRJ) képviselői arról számoltak be, hogy egy szombat reggeli bejelentetlen ellenőrzés során súlyos rendellenességeket találtak a DGASPC alárendeltségében működő, fogyatékkal élő gyermekeket ellátó négy marosvásárhelyi létesítményben, és a prefektus azonnal ellenőrzéseket rendelt el. Ezekből kitűnt, hogy a gyermekek biztonságban vannak az intézményekben, és megfelelő ellátásban részesülnek.

A Jogi Forrásközpont (CRJ) képviselői súlyos rendellenességeket találtak a DGASPC alárendeltségében működő, fogyatékkal élő gyermekeket ellátó négy marosvásárhelyi létesítményben a szombat reggeli bejelentetlen ellenőrzés során.
Az illetékes szervek – a megyei szociális felügyeleti és kifizetési ügynökség (AJPIS), az egészségügyi igazgatóság (DSP) – által feltárt kisebb rendellenességeket pedig haladéktalanul orvosolni lehet – közölte a megyei tanács.
– idézi a közlemény Péter Ferenc megyei tanácselnököt.
A megyei tanács rendelkezésére álló adatok és információk alapján a bűncselekmény gyanúja sem merül fel a DGASPC tevékenységével kapcsolatban, amint azt a Jogi Forrásközpont képviselői állították – szögezi még le a közlemény.
A Maros Megyei Tanács a prefektus által elrendelt ellenőrzéseken kívül rendszerszintű ellenőrzéseket fog folytatni saját testületével az általános körülmények javítása érdekében. A gyermekvédelmi igazgatóság pedig támogatni fogja az ellenőrző testületek munkáját a kért dokumentumok és információk haladéktalan rendelkezésre bocsátásával.
Ezek a gyermekek nagyon zsenge korban kerülnek a gyermekvédelmi rendszerbe, mivel sok esetben a kórházakban hagyják őket magukra a szüleik, vagy egészségügyi állapotuk miatt családjuk nem tudja őket ellátni” – nyomatékosította még a megyei tanácselnök.
A rendőrség szombati közleménye szerint a médiában megjelent információk alapján kiskorúakkal szembeni rossz bánásmód bűncselekményének gyanújával indítottak nyomozást, amelyet a marosvásárhelyi bírósági ügyészség irányít.
Szombaton Ovidiu Butuc Maros megyei prefektus is bejelentette, hogy ellenőrzéseket rendelt el a megye valamennyi gyermekelhelyező központjánál. Az ellenőrzések már szombaton elkezdődtek és január 27-ig kell lezárni ezeket. Az ellenőrzéseket a megyei szociális felügyeleti és kifizetési ügynökség (AJPIS), az egészségügyi igazgatóság (DSP), a Maros Megyei Tanács és a Maros megyei rendőrség képviselői végzik.
Több mint száz pisztolyt, több mint 130 tárat és több tízezer cigarettát találtak egy Németországba tartó török teherautóban a román határrendészek.
Jóváhagyta az országos pártlistás szavazólapok mintáit a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) pénteki ülésén. Az NVB kétfajta szavazólapot hagyott jóvá: az egyik a magyarországi szavazásra, a másik a levélben szavazásra készül.
Lakástűzhöz riasztották a tűzoltókat a Maroshévízhez közeli Nyágra (Neagra) településen. A mentőegység két személyt látott el a helyszínen, de egyikük sem igényelt kórházi ellátást.
Előzetes letartóztatásba helyeztek egy férfit, aki a gyanú szerint ingatlanügynöknek adta ki magát, és egy tranzakció ürügyén, amikor az összeget ellenőrizték, 128 ezer eurónyi valódi pénzt cserélt ki játékpénzre.
Együttműködési megállapodást írt alá pénteken Csíkszeredai Városháza és a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem. A dokumentumot Sógor Enikő alpolgármester és Pap Levente dékán látta el kézjegyével.
Lezárult az Erdélyi Mentorprogram negyedik évada, pénteken díjazták azokat az erdélyi vállalkozókat, akik részt vettek benne. A cél az volt, hogy az elmúlt egy évben a tapasztalt erdélyi magyar nagyvállakozók átadják a tudást a kezdő vállalkozóknak.
A parlament csütörtökön szavaz a 2026-os büdzsétervezetről.
A kézdivásárhelyi tanács pénteken rendkívüli tanácsülésen megszavazta a helyi adók és illetékek módosítását, amelynek értelmében több adótípus csökkenhet. Az önkormányzat a fogyatékkal élő személyek terheit is igyekszik enyhíteni.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy a kormány figyelemmel kíséri az üzemanyagárak alakulását, hogy „bizonyos módon enyhítse azok hatását”, de hangsúlyozta, hogy az áremelkedést nem áll módjában szabályozni.
Ambrus Pál birkózóbajnok és aranydiplomás ügyvéd szobrát leplezték le szülővárosában, Szentegyházán pénteken. A felszólalók a jeles személyiség eredményeit, tartását, küzdeni akarását és becsületét méltatták.
szóljon hozzá!