
Annyira megroncsolódott a támadás következtében az áldozat lába, hogy amputálni kellett. Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Amputálni kellett a bal lábát annak a 28 éves nőnek, akit medve támadott meg a Maros megyei Bala községben. Sérülései olyan súlyosak voltak, hogy a hét eleji támadást követően, csütörtökön el kellett távolítani a végtagot.
2018. október 05., 13:422018. október 05., 13:42
A 28 éves nő a falu közelében lévő esztenához tartott a hét elején, amikor rátámadt a nagyvad és több helyen megsebesítette. Olyan súlyos sérüléseket szenvedett az áldozat, hogy csütörtökön a lábát is amputálni kellett. A Marosvásárhelyi Rádió román szerkesztőségének Mariana Negoiţă kórházi szóvivő azt mondta, hogy
A sajtószóvivő hozzátette, a páciens állapota stabil, megfigyelés alatt tartják.
A község polgármestere, Mariana Vlad szerint a támadás miatt a falu lakói nagyon félnek, nem merik leszedni a földjeiken termett kukoricát sem. A szomszédos Nagyercse faluból az emberek már nem mernek gyalog átjönni a községközponti orvosi rendelőhöz. Az elöljáró szerint
és félnek, hogy bemerészkednek az udvarokba is.
Idén Bala községben tizenöt esetben jelentették, hogy a medvék kárt tettek a falu határában lévő földek terméseiben, kukoricásban, napraforgómezőkben.

Súlyos sérülésekkel került kórházba egy házaspár hétfőn a Maros megyei Görgényhodák községhez tartozó Tokáról, miután saját udvarukon rájuk támadt a medve.
Bala községben egyébként ilyen támadás még soha nem történt. A hét elején Maros megyében egy görgényhodáki házaspár került kórházba, miután saját udvarukon támadt rájuk egy medve, fényes nappal.
A Galacon lezuhant orosz drón miatt a külügyminisztérium szombaton bekérette az orosz nagykövetet, és közölték a diplomatával, hogy a román fél elítéli légterének megsértését, és „határozottan tiltakozik” ez ellen az elfogadhatatlan cselekedet ellen.
Orbán Viktor, a Fidesz-KDNP listavezetője, leköszönő miniszterelnök visszaadja a választáson elnyert mandátumát – ezt a Fidesz elnöke maga jelentette be, hozzátéve, hogy rá most nem a parlamentben, hanem a nemzeti oldal újjászervezésében van szükség.
A védelmi minisztériumot szombaton arról értesítették, hogy drónmaradványokat találtak a Tulcea megyei Văcăreni község melletti farm térségében. Ez már a második drón, amelyet az éjszakai orosz támadást követően Románia területén lezuhant.
Biztonságban a megsemmisítésükre kijelölt helyszínre szállították a Galac területére lezuhant orosz drónmaradványokat, így a hatóságok engedélyezték a kitelepített lakosok hazatérését – közölte szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Nicușor Dan államfő meghívta hétfőre a Cotroceni-palotába az Európa-barát pártok vezetőit, hogy megbeszélést folytassanak a SAFE és a PNRR programról.
Kétszáztizenhét embert evakuáltak szombat reggel Galacon, miután a környéken orosz dróntörmelékekre bukkantak – jelentette az országos katasztrófavédelmi igazgatóság (IGSU).
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Hétvégén is folytatódik az üzemanyagok drágulása: szombaton minden nagy hálózat emelte az árakat, így kedd óta mintegy 65 banival emelkedett mind a benzin, mind a gázolaj ára a romániai töltőállomásokon.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
2 hozzászólás