
Képünk illusztráció
Fotó: Kristó Róbert
„Angyalok” jelentkezését várja a csíkszeredai Juventutti Alapítvány, akik rászoruló gyermekek leveleiben megfogalmazottakat valóra váltják, és megajándékozzák őket karácsonyra.
2019. november 20., 13:332019. november 20., 13:33
Az alapítvány karácsonyi „leveles” akcióját november elején indították el, már 23 levélre akadt jelentkező, aki vállalkozott, hogy „angyaluk” lesz, azonban az elkövetkező napokban további hét levelet tesznek elérhetővé a jótékonysági civil szervezet honlapján, így mások is bekapcsolódhatnak az akcióba.
„A leveleket csíkszeredai vagy Csíkszereda környékén élő, rászoruló vagy egyszerű körülmények között élő sokgyermekes családok gyermekei írják az Angyalnak. A leveleket online lehet elolvasni és lefoglalni. A felhívásra elsősorban olyan közösségek (munkahelyi, baráti közösségek vagy családok) jelentkezését várjuk, akik szívesen teljesítenék lehetőségeikhez mérten egy-egy család gyermekeinek kívánságát, így téve szebbé az idei karácsonyt számukra” – írják a szervezők.
Az akcióban várhatóan közel 120 szegény körülmények között elő gyermek részesül karácsonyi ajándékban.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán hőségre és kelletlen hőérzetre vonatkozó figyelmeztetéseket adott ki, amelyek csütörtöktől az ország nagy részére érvényesek lesznek.
A Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő három napban várhatóan másodpercenként 1300 köbméter körül stagnál, majd enyhén nő, és augusztus 25-ére eléri az 1350 köbmétert másodpercenként.
Két, a Richter-skála szerint 3,3-as, illetve 2,9-es erősségű földrengés történt az elmúlt 12 órában Buzău és Vrancea megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Új fejezet kezdődik a közmédia történetében augusztus 20-án, az államalapítás ünnepén elindul a független és hiteles Híradó – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-vel.
Szerdán lép államfői hivatalába Baka András. Az Országgyűlés augusztus 11-én választotta meg köztársasági elnöknek a Legfelsőbb Bíróság volt elnökét, akit a kormánypárti Tisza-frakció jelölt.
Közeledik a Száz év magány sorozatfeldolgozásának lezárása, a Netflix pedig közzétette a Grand Finale néven futó utolsó epizód előzetesét.
Nem szabad a törvényalkotást politikai bosszúra, az ellenfelek elleni támadásra használni - hangoztatta Ilie Bolojan, Románia ügyvivő miniszterelnöke kedden.
Egy tervezett ingatlanberuházás miatt tartottak közvitát kedden Kézdivásárhelyen, miután az elképzeléssel nem értenek egyet az érintett utca lakói. A felek végül is nem jutottak közös nevezőre, a végső döntés a helyi képviselő-testület kezében van.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden bejelentette, hogy a Hivatalos Közlönyben hétfőn közzétették a Pályázati útmutatót az önálló akkumulátoros villamosenergia-tároló beruházásokhoz, amelyeket a Modernizációs Alapból finanszíroznak.
Nicușor Dan államelnök kedden az alkotmánybíróság feddhetetlenségi törvénnyel kapcsolatos hétfői döntésére reagálva kijelentette, várja a testület indoklását.
szóljon hozzá!