
Képünk illusztráció
Fotó: Kristó Róbert
„Angyalok” jelentkezését várja a csíkszeredai Juventutti Alapítvány, akik rászoruló gyermekek leveleiben megfogalmazottakat valóra váltják, és megajándékozzák őket karácsonyra.
2019. november 20., 13:332019. november 20., 13:33
Az alapítvány karácsonyi „leveles” akcióját november elején indították el, már 23 levélre akadt jelentkező, aki vállalkozott, hogy „angyaluk” lesz, azonban az elkövetkező napokban további hét levelet tesznek elérhetővé a jótékonysági civil szervezet honlapján, így mások is bekapcsolódhatnak az akcióba.
„A leveleket csíkszeredai vagy Csíkszereda környékén élő, rászoruló vagy egyszerű körülmények között élő sokgyermekes családok gyermekei írják az Angyalnak. A leveleket online lehet elolvasni és lefoglalni. A felhívásra elsősorban olyan közösségek (munkahelyi, baráti közösségek vagy családok) jelentkezését várjuk, akik szívesen teljesítenék lehetőségeikhez mérten egy-egy család gyermekeinek kívánságát, így téve szebbé az idei karácsonyt számukra” – írják a szervezők.
Az akcióban várhatóan közel 120 szegény körülmények között elő gyermek részesül karácsonyi ajándékban.
Kinevezte az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) elnökét Ilie Bolojan kormányfő.
Néhány Hargita megyei útszakaszt töröltek a megye közvagyonából az A8-as autópálya építése miatt, ugyanis az autósztráda nyomvonala egybeesett egyes szakaszokon a megyei útakkal. Hétfőn ülésezett Hargita Megye Tanácsa.
Az önkormányzatok mozgástere szűkül, mivel az állam egyre több bevételt tart vissza központilag. Az osztalékadó, a szerencsejáték-adó és a kamatadó után idén már a személyi jövedelemadó (szja) egyharmada is Bukarestnél marad.
Több mint 114 600 diák vett részt hétfőn a próbaérettségi román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgáján – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Jogosítvány nélkül, egy udvarról eltulajdonított autóval kaptak el egy 18 éves fiatalt Gyergyóújfaluban hétfő hajnalban.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) megtámadta az alkotmánybíróságon a 2026-os állami költségvetésről szóló törvénytervezetet. A testület csütörtökön tárgyalja a beadványt.
A kormánynak az üzemanyagpiacot érintő tervezett intézkedései nem fogják teljes mértékben ellensúlyozni a közel-keleti konfliktus okozta világpiaci zavarok hatásait, de fékezni fogják az áremelkedést – nyilatkozta hétfőn az energiaügyi miniszter.
A tél egyik legizgalmasabb eseménye tér vissza a Madarasi Hargita szívébe: március 28–29. között ismét megrendezésre kerül a Battle on Snow, amely évről évre a régió egyik leglátványosabb snowboard- és síversenyévé nőtte ki magát.
Sürgősségi rendeletet készül elfogadni a kormány kedden, amellyel válsághelyzetet hirdetnek ki a kőolaj, illetve a kőolajtermékek piacán, intézkedéseket határozva meg a gazdaság és a lakosság védelmére a válság idején.
szóljon hozzá!