
Archív
Fotó: Pinti Attila
A Román Gépjármű-nyilvántartó Hivatal (RAR) 33 508 autó műszaki állapotát vizsgálta meg az év első felében az utakon végzett ellenőrzések során, és 15 235 járműnél (45,47 százalék) észleltek jelentős és/vagy veszélyes műszaki hiányosságokat, rendellenességeket – írja az Agerpres hírügynökség a RAR közleményére hivatkozva.
2019. szeptember 03., 15:392019. szeptember 03., 15:39
2019. szeptember 03., 15:432019. szeptember 03., 15:43
A RAR és a közlekedésrendészet közös ellenőrzései során csaknem 11 ezer bírságot róttak ki országszerte az év első hat hónapjában, 8689 járműnek pedig bevonták a forgalmi engedélyét.
A legtöbbször (26,73 százalék) az autók világító és jelzőberendezésénél észleltek hibákat, az esetek 21 százalékában a károsanyag-kibocsátás jelentett problémát, de sokszor tapasztaltak hiányosságokat a kerekek, gumiabroncsok és felfüggesztés terén (11,56 százalék), a fékrendszernél (4 százalék) vagy az irányítórendszernél (1,5 százalék). Az ellenőrzött járművek mintegy két százalékának nem volt vagy hamis volt a műszaki vizsgája.
Az utakon végzett ellenőrzések eredményei nem tükrözik a hazai géppark általános állapotát, ilyenkor ugyanis eleve
– szögezte le közleményében a RAR.
Hűvösen indult a nap augusztus 28-án, és még a délelőtti órákban sem melegedett fel az elmúlt napokhoz hasonlóan az időjárás.
A román parti őrség határrendészei csütörtök este kutató-mentő műveletben vettek részt a Fekete-tengeren, miután tűz ütött ki egy Románia kizárólagos gazdasági övezetén áthaladó kereskedelmi hajón.
Ivóvízszolgáltatás szünetelésére kell felkészülniük Marosszentanna, Udvarfalva és Várhegy, valamint Gyulakuta, Kelementelke és Havadtő lakóinak.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
Egy ember fennakadt a nagyfeszültségű vezetékeken a marosvásárhelyi Szabadság és Méh utca kereszteződésében. Az érintettet végül biztonságban lehozták a tűzoltók, majd kórházba szállították.
Megbírságolt és a tevékenység felfüggesztésére kötelezett egy gyimesközéploki rendezvényszervezőt a Hargita Megyei Környezetőrség, mert nem volt meg a szükséges környezetvédelmi engedélye a mintegy négyszáz férőhelyes sátorban tartott eseményekhez.
Tavaly az Európai Unió internethasználóinak csaknem egyharmada (32,7 százaléka) rendelkezett előfizetéssel filmeket, sorozatokat vagy sportközvetítéseket kínáló streamingszolgáltatásra – közölte csütörtökön az Eurostat.
A védelmi minisztérium csütörtökön arra figyelmeztetett, hogy a nem hivatalos internetes oldalakon közzétett térképek nem tükrözik a román légtér valós helyzetét.
szóljon hozzá!