
Berszány Tibor és Tóth László főkonzul
Fotó: Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa
Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott Berszány Tibor, a Bertis cégcsoport és a Bertis Hungary Kft. alapítója és ügyvezetője. A rangos elismerést szerdán vehette át Sepsiszentgyörgyön.
2024. április 10., 19:022024. április 10., 19:02
A vállalkozónak Sulyok Tamás köztársasági elnök adományozta az elismerést, és Tóth László főkonzul adta át. Az eseményen jelen volt Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke, valamint Antal Árpád polgármester is.
Tóth László főkonzul köszöntőjében kiemelte, az eseménynek az ad hangsúlyt, hogy Magyarország, a magyar nemzet ismer el egy kimagasló teljesítményt Székelyföldön. Mint rámutatott, Berszány Tiborban egyszerre díjazták a sikeres embert, aki példamutató szorgalommal építette fel imponáló vállalkozását, és aki
Ugyanakkor díjazták azt is, hogy az elesettek és a kultúra támogatója.
Tamás Sándor elnök, a kitüntetés indítványozója méltatásában kiemelte: Berszány Tibor nemcsak vállalkozást épített Háromszéken, hanem az általa vezetett cégcsoport munkaközössége szempontjából is rendkívüli. Az elnök ugyanakkor Székelyföld, Háromszék haladásának elkötelezettjének, a térség gazdasági erőterének meghatározó alakítójának is nevezte a kitüntettet.
Antal Árpád polgármester az elismeréssel kapcsolatban úgy fogalmazott: Berszány Tibor példakép. Bebizonyította, hogy az, aki tud, az, aki akar, munkával, tisztességgel itthon, Székelyföldön is hatalmas eredményeket ér, érhet el.
Berszány Tibor megtiszteltetésnek nevezte az elismerést és köszönetet mondott mindazoknak, akik hozzájárultak, akik jelölték, támogatták és úgy gondolták, hogy érdemes rá.
Berszány Tibor 1965. június 7-én született Sepsiszentgyörgyön. Nős, két felnőtt gyermek édesapja. 1992-ben alapította első vállalkozását, a Bertis Kft.-t, amely helyi termelőktől felvásárolt hentesárut szállított Hargita megyébe. Már kisvállalkozóként is a lehetőségekhez mérten segítette a helyi közösséget, óvodákat, iskolákat, nonprofit szervezeteket.
A 2000-es évek elején családi vállalkozása kibővült, megnyílt az első Bertis kiskereskedelmi egység Sepsiszentgyörgyön, ami az évek alatt összesen 13 üzletből álló hálózattá vált. 2002-ben megalakult a húsfeldolgozóként működő Bertikris Kft.
2006-ban új telephelyre költözött a gyártás és raktározás, és kiszélesedett az értékesítés, ezáltal Kovászna megye mellett már Hargita, Maros, Brassó és Prahova megyében is megtalálhatók a cég termékei. Folyamatos fejlesztéseket végzett és végez, új raktárakkal, vendéglátói egységekkel, szállodával bővült a cég.
2017-ben felvásárolt egy gyergyószentmiklósi székhelyű húsüzemet, majd 2021-ben megalapította a Bertis Hungary Kft.-t, ezáltal a székely termékek már eljutnak a magyarországi fogyasztókhoz is, „Székely Csemege” brand alatt. Cégcsoportjában közel 1300 munkatársat foglalkoztat.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
1 hozzászólás