
Berszány Tibor és Tóth László főkonzul
Fotó: Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa
Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott Berszány Tibor, a Bertis cégcsoport és a Bertis Hungary Kft. alapítója és ügyvezetője. A rangos elismerést szerdán vehette át Sepsiszentgyörgyön.
2024. április 10., 19:022024. április 10., 19:02
A vállalkozónak Sulyok Tamás köztársasági elnök adományozta az elismerést, és Tóth László főkonzul adta át. Az eseményen jelen volt Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke, valamint Antal Árpád polgármester is.
Tóth László főkonzul köszöntőjében kiemelte, az eseménynek az ad hangsúlyt, hogy Magyarország, a magyar nemzet ismer el egy kimagasló teljesítményt Székelyföldön. Mint rámutatott, Berszány Tiborban egyszerre díjazták a sikeres embert, aki példamutató szorgalommal építette fel imponáló vállalkozását, és aki
Ugyanakkor díjazták azt is, hogy az elesettek és a kultúra támogatója.
Tamás Sándor elnök, a kitüntetés indítványozója méltatásában kiemelte: Berszány Tibor nemcsak vállalkozást épített Háromszéken, hanem az általa vezetett cégcsoport munkaközössége szempontjából is rendkívüli. Az elnök ugyanakkor Székelyföld, Háromszék haladásának elkötelezettjének, a térség gazdasági erőterének meghatározó alakítójának is nevezte a kitüntettet.
Antal Árpád polgármester az elismeréssel kapcsolatban úgy fogalmazott: Berszány Tibor példakép. Bebizonyította, hogy az, aki tud, az, aki akar, munkával, tisztességgel itthon, Székelyföldön is hatalmas eredményeket ér, érhet el.
Berszány Tibor megtiszteltetésnek nevezte az elismerést és köszönetet mondott mindazoknak, akik hozzájárultak, akik jelölték, támogatták és úgy gondolták, hogy érdemes rá.
Berszány Tibor 1965. június 7-én született Sepsiszentgyörgyön. Nős, két felnőtt gyermek édesapja. 1992-ben alapította első vállalkozását, a Bertis Kft.-t, amely helyi termelőktől felvásárolt hentesárut szállított Hargita megyébe. Már kisvállalkozóként is a lehetőségekhez mérten segítette a helyi közösséget, óvodákat, iskolákat, nonprofit szervezeteket.
A 2000-es évek elején családi vállalkozása kibővült, megnyílt az első Bertis kiskereskedelmi egység Sepsiszentgyörgyön, ami az évek alatt összesen 13 üzletből álló hálózattá vált. 2002-ben megalakult a húsfeldolgozóként működő Bertikris Kft.
2006-ban új telephelyre költözött a gyártás és raktározás, és kiszélesedett az értékesítés, ezáltal Kovászna megye mellett már Hargita, Maros, Brassó és Prahova megyében is megtalálhatók a cég termékei. Folyamatos fejlesztéseket végzett és végez, új raktárakkal, vendéglátói egységekkel, szállodával bővült a cég.
2017-ben felvásárolt egy gyergyószentmiklósi székhelyű húsüzemet, majd 2021-ben megalapította a Bertis Hungary Kft.-t, ezáltal a székely termékek már eljutnak a magyarországi fogyasztókhoz is, „Székely Csemege” brand alatt. Cégcsoportjában közel 1300 munkatársat foglalkoztat.
A harmadfokú hőségriasztás következtében az év eddigi legforróbb napján vagyunk túl. Bár a délutáni órákban úgy tűnt, hogy viharok váltják a kánikulát, ez végül nem következett be.
Lakóháznál keletkezett tűz vasárnap este Sóvárad főutcáján, ahol javak váltak a lángok martalékává, ugyanakkor az épület tulajdonosa enyhébb füstmérgezést szenvedett – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint az idei első negyedévben a romániai kereskedelmi szálláshelyek 390 900 külföldi turistát fogadtak, akik összesen 1,488 milliárd lejt költöttek el.
A rendkívüli hőség miatt 35 megyében korlátozzák hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
1 hozzászólás