
Az iskola jó hírét viszik a diákok. Archív
Fotó: Beliczay László
Nemzetközi gazdasági verseny nagydíját nyerte meg a székelyudvarhelyi Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium diákcsapata, az iskola másik benevező csapata pedig a zsűri különdíját hozta el. Sőt, az eredményhirdetés alkalmával derült ki, hogy a csapatok felkészítő tanárát a szervezők a legjobbak közé sorolták.
2021. május 17., 12:552021. május 17., 12:55
2021. május 17., 12:562021. május 17., 12:56
Hangjában nem kis büszkeséggel mesélte Lőrnicz Edit, a Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium pedagógusa, hogy a Case Solvers szervezőcsapat által hirdetett nemzetközi gazdasági versenyek egyikén kivételesen jól teljesítettek diákjai, Lukács Edina, Simó Anett Kamilla, Görgényi Mónika, Sebestyén Hajnalka, Vlădescu-Nyisztor Márk és Gagiu Henrietta.
A Case Solvers budapesti székhelyű, gazdasági tréningek szervezésével és oktatásával foglalkozó szervezet. Több mint harminc országban tartanak folyamatosan tréningeket és szerveznek gazdasági versenyeket. Tréningjeik célja fejleszteni a tanulók, illetve fiatalok problémamegoldó készségeit, másrészt bővítik gazdasági, pénzügyi ismereteiket, hiszen ezek olyan képességek, amelyeket az élet minden területén jól tudnak majd használni a diákok.
Ugyanakkor munkájuk része, hogy rangos vállalatokat kössenek össze első rangú diákokkal, munkavállalókkal. 2017-ig versenyeik csak meghívásos alapon működtek, néhány éve azonban nemcsak a Kárpát-medence felé nyitottak, hanem a középiskolások számára is lehetőséget biztosítanak a részvételre.
Évente három versenyt hirdetnek, a Cégre fel! során egy saját vállalatot kell „megálmodjanak” a versenyzők, a Márkaland a márkaépítésről szól, míg CasePénz az üzleti tervek versenye. A református kollégium két tizedik osztályos csapata mindhárom versenyre benevezett, ám az üzleti tervek versenyében bizonyult a legeredményesebbnek.
– hangsúlyozta Lőrincz Edit.
Díjazták ugyanakkor a legeredményesebb felkészítő tanárt is. „Egyáltalán nem számítottam rá, de ezt az elismerést nekem ítélték. Meghatódtam. Nálunk Romániában a felkészítő tanárt általában meg sem említik, csak a nyertes csapatokat” – újságolta még a tanárnő. Fontosnak tartotta kiemelni a diákok elképesztő erőfeszítését, hogy az egyébként is nehéz tanítási évben, az online oktatás mellett készültek a versenyekre.
Kossuth Rádió - újra mindenkié. Ez a szlogenje az augusztus 24-én teljes műsorstruktúrával visszatérő, megújult Kossuth Rádiónak – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. Sajtó és Marketing Iroda vasárnap az MTI-vel.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint júliusban 11 971 személynek folyósítottak különnyugdíjat, eggyel többnek, mint előző hónapban.
A pénzügyminisztérium vasárnap közzétett adatai szerint a külföldi államadósság a GDP 30,8 százalékának megfelelő 599,946 milliárd lejre nőtt májusban az előző havi 592,836 milliárd lejről (a GDP 30,5 százaléka).
Isten jelenléte és a gyülekezet imái a legfontosabbak, hiszen így lesz élettel teli a felújított agyagfalvi református templom, ahol vasárnap tartottak ünnepi istentiszteletet. Közösségi összefogás eredménye volt a felújítás.
A Solidaritatea Sanitară szakszervezeti szövetség országos közvélemény-kutatást indított az egészségügyi dolgozók között arra nézve, hogy az új közalkalmazotti bértörvényt el kellene-e fogadni, avagy sem.
Tarlótűz pusztított vasárnap délután a Segesvárhoz tartozó Róra faluban, ebben pedig öt jármű is kiégett egy kertben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Egy Kolozs megyei turista lezuhant szombaton egy szikláról a Csalhó-hegységben; SMURD-mentőhelikopterrel szállították a marosvásárhelyi sürgősségi kórházba.
Több mint 120 programmal várta a közönséget csütörtöktől vasárnapig a 19. Székelyföldi Lovas Ünnep. Négy napig ismét a lovak, a lovas sportágak, hagyományőrzés és életmód volt fókuszban a a gyergyószentmiklósi Krigel lovaspályán.
Hétfőn az ország nyolc megyéjében és Bukarestben lesz még kánikula, a hegyvidéken és a deli régiókban viharok várhatók.
A Duna vízhozama az országba való belépési pontnál (a baziási szakaszon) a jövő hét vége felé 1550 m³/s-ra emelkedik, ám továbbra is jóval az augusztusi sokéves átlag – 3900 m³/s – alatt marad az INHGA előrejelzése szerint.
szóljon hozzá!