
A számok is azt mutatják, hogy a turisták szeretik a Maros megyei fürdővárost
Fotó: Haáz Vince
A legsokoldalúbb fürdőváros címmel tüntette ki az országos balneoturisztikai kongresszus Szováta városát a hétvégén. Fülöp László polgármester úgy látja, Szovátának nem a belföldi fürdőtelepülésekkel kell versenyeznie, hanem a nyugatiakkal.
2019. szeptember 26., 09:122019. szeptember 26., 09:12
2019. szeptember 26., 22:132019. szeptember 26., 22:13
A Romániai Balneoturisztikai Patronátus (Organizatia Patronala a Turismului Balnear din Romania - OPTBR) legfőbb célja a romániai gyógyturizmus népszerűsítése, fejlesztésének elősegítése, egykori jó hírnevének visszaszerzése. Ennek érdekében szervezi évente sorra kerülő országos kongresszusát is, amellyel lehetőséget teremt a fürdővárosok, települések, vendéglátó egységek, szállodák vezetői számára találkozni, tapasztalatokat, javaslatokat megosztani, ötleteket gyűjteni, kapcsolatokat teremteni, és közösen terveket szőni.
A négynapos kongresszus fő eseménye volt a díjátadó gálaest, amelynek részeként a szervezet különböző kategóriánként díjazott településeket, üdülőközpontokat és szállodákat. Ezen
Szováta polgármestere, Fülöp László úgy véli, ebben az elismerésben gyakorlatilag minden benne van: az is, hogy fontos turisztikai célpont, és az is, hogy balneoterápiás szolgáltatásairól híres, de a szovátai infrastruktúra, a virágok, a város és a környezete is.
Turisztikai elismerés Szovátának
Fotó: Haáz Vince
„A díj elismerés a munkánk iránt. Nagy öröm ez, de én úgy vélem, nekünk nem a belföldi fürdőtelepülésekkel kell versenyeznünk, hanem a nyugatiakkal. Tehát a szolgáltatásaink olyan színvonalúak kell legyenek, mint a nyugatiak, ott is a prémium kategória. Mi szeretjük a belföldi turistát, viszont ahhoz, hogy ne menjenek el nyugatra üdülni, mi is azt kell nyújtsuk, amit ott kapnak” – fogalmazott a a település vezetője. Hozzátette, sajnos, ha belföldi fürdőtelepülésekről beszélünk, a múltunk nagyobb, mint amilyen a jelenünk, de azon kell dolgozni, hogy a jövőben ez országszerte változzon.
Szováta számokban
A városvezető elmondta, a számok is alátámasztják, hogy Szovátát szeretik a látogatók: tavaly hivatalosan 640 ezer vendégéjszakát töltöttek itt a turisták, azelőtt 610 ezret, ugyanakkor tavaly 131 ezer lakalommal váltottak jegyet a Medve-tóra. „Óriási számokról beszélünk, Szováta egy 10 300 lélekszámú település, mégis az ülepítőállomásunkat amikor terveztük, 50 ezresre méreteztük. Van olyan nap, amikor több mint 10 ezer turista tartózkodik a településen” – mutatott rá Fülöp László. Kifejtette, a turisták nagy része, mintegy 90 százaléka belföldi, 5 százalék moldovai, 3 százalék magyarországi, és csupán két százaléknyi érkezik máshonnan.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
1 hozzászólás