
A számok is azt mutatják, hogy a turisták szeretik a Maros megyei fürdővárost
Fotó: Haáz Vince
A legsokoldalúbb fürdőváros címmel tüntette ki az országos balneoturisztikai kongresszus Szováta városát a hétvégén. Fülöp László polgármester úgy látja, Szovátának nem a belföldi fürdőtelepülésekkel kell versenyeznie, hanem a nyugatiakkal.
2019. szeptember 26., 09:122019. szeptember 26., 09:12
2019. szeptember 26., 22:132019. szeptember 26., 22:13
A Romániai Balneoturisztikai Patronátus (Organizatia Patronala a Turismului Balnear din Romania - OPTBR) legfőbb célja a romániai gyógyturizmus népszerűsítése, fejlesztésének elősegítése, egykori jó hírnevének visszaszerzése. Ennek érdekében szervezi évente sorra kerülő országos kongresszusát is, amellyel lehetőséget teremt a fürdővárosok, települések, vendéglátó egységek, szállodák vezetői számára találkozni, tapasztalatokat, javaslatokat megosztani, ötleteket gyűjteni, kapcsolatokat teremteni, és közösen terveket szőni.
A négynapos kongresszus fő eseménye volt a díjátadó gálaest, amelynek részeként a szervezet különböző kategóriánként díjazott településeket, üdülőközpontokat és szállodákat. Ezen
Szováta polgármestere, Fülöp László úgy véli, ebben az elismerésben gyakorlatilag minden benne van: az is, hogy fontos turisztikai célpont, és az is, hogy balneoterápiás szolgáltatásairól híres, de a szovátai infrastruktúra, a virágok, a város és a környezete is.
Turisztikai elismerés Szovátának
Fotó: Haáz Vince
„A díj elismerés a munkánk iránt. Nagy öröm ez, de én úgy vélem, nekünk nem a belföldi fürdőtelepülésekkel kell versenyeznünk, hanem a nyugatiakkal. Tehát a szolgáltatásaink olyan színvonalúak kell legyenek, mint a nyugatiak, ott is a prémium kategória. Mi szeretjük a belföldi turistát, viszont ahhoz, hogy ne menjenek el nyugatra üdülni, mi is azt kell nyújtsuk, amit ott kapnak” – fogalmazott a a település vezetője. Hozzátette, sajnos, ha belföldi fürdőtelepülésekről beszélünk, a múltunk nagyobb, mint amilyen a jelenünk, de azon kell dolgozni, hogy a jövőben ez országszerte változzon.
Szováta számokban
A városvezető elmondta, a számok is alátámasztják, hogy Szovátát szeretik a látogatók: tavaly hivatalosan 640 ezer vendégéjszakát töltöttek itt a turisták, azelőtt 610 ezret, ugyanakkor tavaly 131 ezer lakalommal váltottak jegyet a Medve-tóra. „Óriási számokról beszélünk, Szováta egy 10 300 lélekszámú település, mégis az ülepítőállomásunkat amikor terveztük, 50 ezresre méreteztük. Van olyan nap, amikor több mint 10 ezer turista tartózkodik a településen” – mutatott rá Fülöp László. Kifejtette, a turisták nagy része, mintegy 90 százaléka belföldi, 5 százalék moldovai, 3 százalék magyarországi, és csupán két százaléknyi érkezik máshonnan.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
1 hozzászólás