
A Brassó–Bukarest útvonalon öt vonat késett két-három órát hétfőn, miután egy vonat egy kotrógépnek ütközött Ilfov megyében. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Közzétették azt a térfigyelő kamerás felvételt, amely rögzítette, amint egy száguldó vonat belerohan egy sínen hagyott kotrógépbe. Megdöbbentő látvány.
2025. február 11., 17:262025. február 11., 17:26
Gőzerővel csapott el egy sínen hagyott kotrógépet a Brassó és Konstanca között közlekedő személyvonat hétfőn, az estről készült térfigyelő kamerás felvételt később közzé is tették az Info Trafic Románia Facebook-oldalon. Központi sajtóbeszámolók szerint – amelyek rendőrségi és CFR-információkra hivatkoznak – az eset során szerencsére
Noha a mozdony megrongálódott a baleset következtében, a vonaton utazóknak és a vasúti személyzetnek nem lett baja. A kotrógép pedig… néhány képkockát látva, el tudjuk képzelni, mi történt.
Sajtóbeszámolók szerint feltételezhető, hogy a munkagép a síneken ragadt, kezelője – egy 22 éves fiatalember – leszállt, hogy elmenjen segítséget kérni. Az pedig csak hab a tortán, hogy – szintén a központi sajtónak a nyomozati anyagból származó információi szerint – a munkagép kezelőjének nem volt gépjárművezetői jogosítványa. Tekintettel a nagy erejű becsapódásra – a kotrógép darabjai több mint tíz méter távolságra is elrepültek –, ez esetben az is szerencsés, hogy a közelben nem tartózkodott senki, így nem történt sérülés.
Kétszáz, elszigeteltebb helyeken pedig akár ötven méter alá is csökkent a látótávolság a köd miatt a Csíki-medencében – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Ittas volt és gépjárművezetői engedéllyel sem rendelkezett az 51 éves férfi, akit csütörtökön rövid üldözés után tartóztattak fel a hatóságok Körvélyfáján – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság. A férfi azóta előzetes letartóztatásba került.
A kolbászkészítésre is igaz, hogy ahány ház, annyi szokás – kinek sósabban, kinek paprikásabban ízlik jobban a termék.
A Szeben megyei törvényszék szombaton elrendelte az anyját a vagyonáért megölő Szeben megyei nő másik tettestársának harminc napos előzetes letartóztatását.
A Déli-Kárpátokat átszelő Nagyszeben-Pitești autópálya egyik legnehezebb szakaszán, a Vâlcea megyei Robești alagútpárnál látványos ütemben halad a hegy átfúrása.
Több tucatnyian vonultak utcára szombaton Gyergyószentmiklóson egy héttel a csíkszeredai és székelyudvarhelyi adóemelés elleni megmozdulások után. A demonstráción a polgármester is felszólalt. Fotókon mutatjuk.
Behúzták a farsangot szombat délben Kézdivásárhelyen. Az alakoskodás lakodalmi mentként indult, medveébresztésbe csapott át, végül temetésbe torkollott a céhes város főterén.
A szilágycsehi református templom tornyának kedd esti összeomlása előtt négy napon át egyre súlyosbodó szerkezeti károsodások jelezték az épület gyorsuló állagromlását – tájékoztatott szombaton a kulturális minisztérium.
Sepsiszentgyörgy, Kézdivásárhely, Csíkszereda és Székelyudvarhely után Gyergyószentmiklóson is utcára vonultak a kormány adóemelési intézkedései ellen tiltakozva szombaton.
Az indokolatlan segélyhívások száma az elmúlt években csökkent, de továbbra is magas – tájékoztatott szombaton a Különleges Távközlési Szolgálat.
szóljon hozzá!