
Fotó: Pinti Attila
Népi épített örökségünk gyerekszemmel címmel nyílik rajzkiállítás Csíkszeredában a Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont szervezésében február 5-én.
2025. február 04., 10:532025. február 04., 10:53
2025. február 04., 13:132025. február 04., 13:13
Minden évben tanulmányutat szervez 5–8. osztályos diákok számára a Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont a Kulturális Örökségnapok alkalmából, amely célja az épített örökségek népszerűsítése.
A tanulmányút eredményeképp a csíkszéki, udvarhelyszéki és gyergyószéki diákok rajzokat készítettek, amelyeket Csíkszeredában, a Megyeháza földszinti kiállítótermében mutatnak be február 5-én, szerdán 11 órától. A kiállítást Kovács Árpád művészettörténész máltatja.
A munkákat március 25-ig láthtják az érdeklődők.
Mihai Dimian ügyvivő oktatási miniszter kedden közölte, hogy elküldték a Hivatalos Közlönyhöz megjelentetésre a 2030-tól érvényes érettségi-rendszer tantárgyait és vizsgáit jóváhagyó miniszteri rendeletet.
Közösségi összefogás eredményeképpen nyert a bálványosi talajminta a Magyar Talajtani Társaság által meghirdetett Az év talaja közönségszavazásán. A talajszelvényt Kiss Mercedesz-Boglárka geológus-kutató nevezte be a versenybe.
Medve harapott meg egy német turistát kedden délután az Argeș megyei Arefu község hegyvidéki térségében, a a Transzfogarasi úton található Dracula kemping közelében.
Megelőző intézkedésként és az állatok egészségének védelméért visszahívják a boltokból a Lidl Románia által forgalmazott egyik nedves macskaeledelt.
Bíróság elé állítottak az ügyészek egy nőt, akit azzal vádolnak, hogy a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) pénzügyi felelőseként több mint 400 ezer lejt sikkasztott el a párt számláiról.
A korábbi koalíció pártjainak vissza kell ülniük a tárgyalóasztalhoz – írta a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi üléséről beszámoló Facebook-bejegyzésében az RMDSZ elnöke.
Mintegy 29 ezer eszköz és bútorzat érkezett a csíkszeredai tanintézetekbe az elmúlt másfél évben. Ez volt a város legnagyobb oktatásfejlesztési programja, amelyet európai uniós támogatásból valósítottak meg. Az eredményeket pannókon is bemutatják.
Az álláspontok rugalmasabbá válására számít az RMDSZ, de a jelenlegi politikai helyzetben „Ilie Bolojan már nem lehet miniszterelnök” – jelentette ki a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi ülése után Csoma Botond.
Kilőttek azt a medvét, amelyik megtámadott hétfőn egy svájci turistát a Transzfogarasi úton.
A RMDSZ úgy döntött, hogy nem vesz részt Adrian Veștea esetleges kormányában - jelentette be Csoma Botond szóvivő, a szövetség képviselőházi frakcióvezetője.
szóljon hozzá!