
Népszerű cégek neveit használják fel, hogy hihetőbb legyen a nyereményjáték, majd e-mailen értesítenek. Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Virágkorukat élik az adathalászatra és megtévesztésre alapuló internetes csalások, ez alól pedig a székelyföldi régió sem kivétel. A legújabb félrevezetés nyereményjátékra alapszik, azonban az érintett vállalat képviselete óva int bármilyen információ átadásától.
2021. november 17., 21:542021. november 17., 21:54
2021. november 17., 22:522021. november 17., 22:52
Lapunk olvasója hívta fel a figyelmünket egy olyan, hihetőnek tűnő átverésre, amelynek csaknem ő is áldozatául esett. A középkorú, csíkszeredai nő két héttel ezelőtt olyan levelet kapott elektronikus formában, amely szerint a Dedeman barkácsáruházlánc vásárlójaként szerencsés nyertesnek mondhatja magát.
„A levél teljesen rendben volt, a cég hivatalos logója és mottója is szerepelt benne, érthető nyelvezettel, minden helyesen volt leírva románul. Két másik név mellett az enyém is szerepelt mint a múlt hónap egyik hűséges vásárlója.
– mesélte, aki azzal magyarázta meg magának a szerencséjét, hogy valóban vásárolt nemrégiben az áruházban. A levélben leírták, hogyan léphet tovább és igényelheti a nyereményt, amely egy népszerű televíziómárka egyik modellje volt. Lehetősége volt több futárszolgálat közül választani, aki házhoz szállítja a nyereményt, miközben a lakcímet és egyéb személyes adatokat is kért már az oldal.
„A következő oldalon 2,7 eurós, valamilyen illetéket kellett volna kifizetni, amely nem volt különösebben meghatározva, de
– közölte. Másnap újabb levél érkezett egy másik címről, hogy még csak egy napja van kiváltani a nyereményt, amikor pedig válaszolni szeretett volna írott formában, a rendszer visszadobta azt, hogy nem létezik már a küldő e-mail-címe. Ekkor felhívta a barkácsáruház ügyfélszolgálatát, ahol azt válaszolták, náluk jelenleg nincs érvényben egyetlen nyereményjáték sem. „Utolsó mozzanatként a napokban újabb levél érkezett, miszerint ha nem váltom ki a nyereményt, mást fognak kisorsolni helyettem” – mondta, aki azért osztotta meg történetét, mert a csíkszeredai kirendeltségnél érdeklődve azt mondták neki, hogy
Érdeklődésünkre az áruház központi ügyfélszolgálata elmondta, nem egyedi eset a csíkszeredai, az elmúlt hetekben megsokasodott a térségből érkező, hamis nyereményjátékról szóló bejelentések száma.
– közölték állásfoglalásukat.
Egy informatikust is megkérdeztünk a lenyomozhatóság kérdéskörében, aki egyértelműsítette, manapság nem nehéz domain (internetes) nevek vásárlása, a felkutatás pedig szinte lehetetlen. „Több lehetséges forrásból is ellophatják az e-mail-címünket, ők létrehoznak egy lehetséges címet, és több száz embernek kiküldik a nyereményjátékról szóló értesítést. Előbb-utóbb csak ráharap valaki, utalni fog, és így a kártyaadatokat ellopják” – jelezte. Szerinte
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy a kormány elfogadta a sürgősségi rendeletet, amely alapján a földgáz árát jövő tavaszig a jelenlegi szinten tartják.
Bár szerdára várták, Hankó Balázs miniszter csütörtökön tudott hosszabb lélegzetvételű látogatást tenni Kézdivásárhelyre. És ha már jött, újfent nyilvánvalóvá tette: a székelyek változatlanul számíthatnak a magyar kormány támogatására.
Két súlyos betegséggel kezelt gyermek számára keresnek sürgősen 0 Rh pozitív véradókat, valamint trombocita-donorokat. A felhívás elsősorban a Marosvásárhelyen élőket érinti, de a családok más településekről is segítik az önkéntesek utaztatását.
Románia azok közé az uniós tagországok közé tartozik, amelyekben a legkisebb mértékben nőtt az üzemanyag ára a közel-keleti konfliktus kirobbanása óta – nyilatkozta csütörtökön Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
Közvitára bocsátotta csütörtökön az oktatási minisztérium a tantárgyversenyeken kiemelkedően teljesítő tanulók középiskolai beiratkozásának módszertanát szabályozó rendelet tervezetét.
Megerősödő szélre figyelmeztető előrejelzést adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia egész területére.
A szerencsejáték-termek működésének engedélyezését önkormányzati hatáskörbe utaló sürgősségi kormányrendelet tisztázását kéri a Brassó megyei prefektustól Barcarozsnyó polgármestere.
Együtt a nemzet! Gyarapodó Erdély címmel készült összegző kiadvány azokról az eredményekről, amelyeket az erdélyi magyar közösség és a magyar kormány az elmúlt másfél évtizedben közösen ért el. A kiadványt az erdélyi magyar családokhoz is eljuttatják.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt csütörtökön 6 óra 1 perckor Buzău megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Idén februárban 4,68 millió nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 9978-cal kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2780 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) csütörtökön közzétett adataiból.
1 hozzászólás