
Fotó: ansvsa.ro
Több tétel pörkölt kukoricát von vissza a forgalomból négy romániai üzletlánc, amelyek közül kettő egy további vegyes magvas terméket is levesz a polcokról.
2023. június 09., 09:592023. június 09., 09:59
2023. június 09., 10:042023. június 09., 10:04
Profi, Metro, Carrefour és Cora üzletek vonnak ki a forgalomból több tétel pörkölt kukoricát – utóbbi két üzletlánc egy vegyes magvas terméket is –, miután aflatoxint mutattak ki a termékekben – közölte az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVA).
A termékek visszavonását a gyártó cég, a Mogyi Románia Kft. kezdeményezte – írja az Agerpres hírügynökség.
A Profi tájékoztatása szerint a 70 grammos kiszerelésű sós, illetve chilis pörkölt kukorica több tétele szennyeződött aflatoxinnal. Azok a termékek kerülnek le a polcokról, amelyeknek a szavatossági ideje 2024. január 10-én (a sós kukorica esetében), illetve 2023. november 10-én és 2023. december 21-én jár le (a chilis kukorica esetében). A Carrefour és Cora üzletek a chilis kukoricából a 2024. január 11-én lejáró 70 grammos terméket is kivonják, illetve a 80 grammos, 2024. január 20-án lejáró Snack Mix Bere elnevezésű vegyes magvas terméket is.
Az üzletláncok azt ajánlják a vásárlóknak, hogy
hanem vigyék vissza a boltokba, ahol kasszabon felmutatása nélkül ugyanolyan típusú terméket kapnak helyette egy másik tételből (más szavatossági idővel), azokat ugyanis nem érinti a szennyeződés.
Elrabolta volt barátnőjét egy maroslekencei férfi, aki ellen korábban távoltartási rendeletet is kiállított a Szeben megyei rendőrség.
Hosszú kihagyás után idén érkezik a biztonsági játéknak ígérkező Star Wars-film, de Steven Spielberg is visszatér egy idegeninváziós sci-fivel. De nem csak ezeket nézhetjük az előttünk álló hónapokban. Nyári moziajánló.
A tűzoltók védőszentjét, Szent Flóriánt ábrázoló réz domborművet helyeztek el szombaton Gyergyóalfaluban a helyi tűzoltólaktanya falán. Az esemény is igazolja, az önkéntes tűzoltók kiemelten fontos szerepet töltenek be a község életében.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
Elsodort szombaton a lavina a Bucsecs-hegységben egy háromtagú csoportot, egyikük meghalt – tájékoztatott az Országos Hegyimentő Közszolgálat.
Az idei év első három hónapjában 669 közúti baleset történt, amelyek következtében 223 ember vesztette életét, 546-an pedig súlyos sérüléseket szenvedtek – derül ki az Országos Rendőr-főkapitányság szombati közleményéből.
Kovászna Megye Tanácsa és a Kovászna Megyei Művelődési Központ október 9-18. között ötödik alkalommal szervezi meg a Kaptár dokumentumfilm-szemlét, amelybe 2020 után Romániában készült alkotásokkal nevezhetnek be a filmkészítők.
A romániaiak több mint fele (58 százalék) úgy véli, hogy Ilie Bolojan miniszterelnöknek le kellene mondania – derül ki a CURS egy friss felméréséből.
A közlekedési rendőrök péntek éjjel több mint 160 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le egy országos akció keretében, amelynek célja az alkohol vagy tiltott szerek hatása alatt történő vezetés visszaszorítása volt.
Két kigyulladt melegházhoz riasztották péntek éjjel a nyárádszeredai tűzoltókat, lángoló melléképülethez a dicsőszentmártoniakat.
szóljon hozzá!