
A jódtabletta vényköteles, csak azzal lehet kiváltani. Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
A jódtablettákat a törvény szerint csak receptre szabad kiadni, és „a megfelelő időben” megvitatják majd azt a lehetőségét, hogy a fel nem használt mennyiség visszakerüljön a raktárakba – közölte hétfőn Alexandru Rafila egészségügyi miniszter.
2022. október 03., 15:462022. október 03., 15:46
A tárcavezető hangsúlyozta, hogy a minisztérium megszegné a törvényt, ha engedélyezné a jódtabletták recept nélküli kiadását, mert ez a gyógyszer vényköteles – ismerteti az Agerpres.
Tájékoztatása szerint augusztusban a jódtablettákat igénylők száma közel a 200-szorosa volt a júliusinak. Emlékeztetett ugyanakkor arra, hogy ennek a gyógyszernek a szavatossági ideje három év.
Arra a kérdésre, hogy felmerülhet-e a felhasználatlan jódtabletták visszaküldése a raktárakba, a miniszter elmondta, hogy erről a megfelelő időben döntenek.
„Az a fontos, hogy legyen készleten az ország több mint 2500 patikájában (jódtabletta, szerk. megj.)” – jelentette ki a miniszter.
Bűnös viszony, életközépi válság, évtizedes barátságot megkérdőjelező tragédia, Sherlock Holmes-újraértelmezés – ezek közül válogathatunk márciusban a néznivalók tekintetében. Streaming-ajánló.
A tarlótüzek veszélyesek, átterjedhetnek védett területekre, háztartásokra – figyelmeztetnek a Maros megyei tűzoltók a tavasz apropóján, amikor hirtelen megnő a tarlótüzek száma.
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter szombaton azt nyilatkozta: „rendkívül fontosnak” tartja, hogy Romániában az üzemanyag ára ne érje el a két számjegyű tartományt.
Szombaton délután közúti baleset történt a Marosvécshez tartozó Disznajón, ahova két mentőautó szállt ki.
Közlekedési balesetben volt érintett Bukarestben Alexandru Nazare pénzügyminiszter – értesült az Agerpres rendőrségi forrásokból.
Személyautóval ütközött egy mentőautó szombaton Nagyszebenben. A balesetben heten voltak érintettek, köztük egy kiskorú.
Felszentelték és a közösség szolgálatába állították Fogaras városának új ékszerét, az evangélikus óvodát és oktatási központot. A magyar gyerekek jövőjét szolgáló intézmény a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program keretében újult meg.
Tavaly 11 százalékkal csökkent a bűnözés Romániában 2024-hez képest – közölte Cătălin Predoiu tárcavezető a belügyminisztérium 2025-ös tevékenységi mérlegét ismertető eseményen.
Csaknem 600 jobbkormányos autó sofőrjét bírságolták meg a rendőrök egy ellenőrzés során különféle szabályszegések miatt.
Elindította a belügyminisztérium a prefektusi hivatalok személyi állományának átalakítására irányuló eljárást.
szóljon hozzá!