
Fotó: Veres Nándor
A koronavírus-fertőzés lassan szezonális betegséggé válik – jelentette ki szombaton Nagyváradon az egészségügyi miniszter, aki szerint egy esetleges újabb megbetegedési hullám nem okozna problémát az egészségügyi rendszernek
2022. május 14., 19:222022. május 14., 19:22
Alexandru Rafila rámutatott, lesznek még koronavírusos megbetegedések, akár „egy kisebb hullámra” is számítani lehet, de ez nem fog különösebb terhet róni az egészségügyi rendszerre. Hozzátette azonban, hogy
– ismerteti a miniszter nyilatkozatát az Agerpres hírügynökség.
„Ez a fertőzés lassan szezonális betegséggé válik, és ha jön is egy újabb hullám, ez nem fog gondot jelenteni számunkra, mert most már van tapasztalatunk, szervezettek vagyunk, a járóbeteg-központok révén meg tudjuk előzni a kórházak és a sürgősségi osztályok túlterhelődését” – fogalmazott a tárcavezető.
Alexandru Rafila Cseke Attila fejlesztési miniszterrel együtt részt vett szombaton a romániai állami egészségügyi rendszer legkorszerűbb, teljesen automatizált laboratóriumának felavatásán. Ezt a nagyváradi megyei kórházban alakítottak ki az Interreg Ro-Hu 2019-2022 program keretében, 2 millió eurós ráfordítással.
Elsősorban a kockázati csoportokba tartozóknak és a 60 éven felülieknek ajánlja a koronavírus elleni oltás negyedik adagját a kolozsvári járványkórház orvosigazgatója.
Violeta Briciu egy szombati predeáli rendezvényen rámutatott, a negyedik dózis felvételének lehetősége adott, a veszélyeztetett csoportokba tartozóknak ez „határozottan javallott”, másoknak pedig ajánlott.
– vélekedett a szakember.
„Az mindenképpen bizonyított, hogy már az első emlékeztető dózis védelmet nyújt a kórházi kezelést igénylő megbetegedés és az elhalálozás ellen” – nyomatékosította.
Violeta Briciu volt egyébként Kolozs megyében az első személy, aki beoltatta magát a koronavírus elleni vakcinával, és elmondása szerint a negyedik oltást is kérni fogja.
A kártya története legalább háromezer éves múltra tekint vissza, Európában a 14. századtól kezdett elterjedni. Az ördög bibliájának, merthogy így is nevezték, 190 éve magyar változta is ismert, amelynek napját 2013 óta december 29-én tartjuk.
Cáfolta hétfőn az oktatási minisztérium azokat a nyilvánosságban megjelent információkat, amelyek szerint a 2025–2026-os tanévben az előző tanévhez képest mintegy 30 ezerrel csökken a tanári állások száma.
Gyergyószentmiklósra hazatérve nagyszabású koncerttel zárta a 2025-ös évet a 4S Street zenekar szombaton.
Nehéz hetek előtt áll a torjai férfi, akinek házában december 27-én tűz keletkezett. A baj pillanatok alatt bekövetkezett: előbb az áram ment el, röviddel ezután robbanást hallott, ekkor gyúlt meg otthonának tetőtere.
Január első napjaiban érkezik a Quadrantidák meteorraj, továbbá egy látványos négyes együttállás is megfigyelhető lesz az éjszakai égbolton – közölte a Svábhegyi Csillagvizsgáló hétfőn az MTI-vel.
Románia nagy részén az év végéig hideg marad az időjárás, de 2026 első napjaiban melegedni kezd, a legmagasabb nappali hőmérséklet el fogja érni a 11 Celsius-fokot, majd újabb lehűlés következik.
Közös közleményt adott ki hétfőn az alkotmánybíróság legutóbbi üléseit bojkottáló négy alkotmánybíró a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó tervezettel kapcsolatos beadvány tárgyalásának sorozatos elhalasztásáról.
Több mint egymillió euró értékű vagyont akart megszerezni az a nő, akit azzal gyanúsítanak, hogy a nagydisznódi városi kórház egyik ápolónőjének segítségével megölte az anyját.
Ittas sofőrök, felfüggesztett jogosítványok, valamint súlyos közlekedési baleset is szerepel a Hargita megyei rendőrség karácsonyi mérlegében.
Súlyos közlekedési baleset történt vasárnap hajnalban a bukaresti Egyesülés (Unirii) aluljáróban: egy személygépkocsi nekiütközött az elválasztófalnak, majd felborult. A becsapódás nyomán az autó vezetője megsérült, kórházi ellátásra szorult.
szóljon hozzá!