
Ráduly Róbert Kálmán elővetítette a csíkszeredai tanintézmények bezárását az egyre növekvő fertőzésszámok miatt
Fotó: Veres Nándor
A Helyi Katasztrófavédelmi Bizottság hétfői ülését követően Ráduly Róbert Kálmán az elmúlt időszak tényszerű adataira hivatkozva előrevetítette a csíkszeredai oktatási intézmények bezárását a járványhelyzet miatt. A választások óta folyamatosan növekvő koronavírusos esetszámok már a megyeszékhelyen is számottevőek.
2020. október 12., 12:542020. október 12., 12:54
2020. október 12., 16:172020. október 12., 16:17
„A helyhatósági választásokat megelőző két hétben 146 pozitív esetet regisztráltak, az utóbbi két hétben pedig már 401-et a megyében” – közölte a lesújtó és jelentős mértékben növekedő statisztikai adatokat Csíkszereda leköszönő polgármestere. A hetente megduplázódott esetszámok tükrében Ráduly, mint a bizottság elnöke úgy fogalmazott:
A leköszönő városvezető tudatta, a megyében az ezer főre számított pozitív koronavírussal igazolt fertőzöttek száma elérte az 1,25-ös értéket –1,5-nél pedig már korlátozó intézkedések bevezetésére kerül sor.

Egyáltalán nem világos, mely vendéglátó egységekre értendő a Hargita Megyei Vészhelyzeti Bizottság csütörtöki döntése, amely 13 megyei településen rendelte el a bárok, klubok és diszkók két hétre történő bezárását.
„A ma reggeli (hétfő, szerk. megj.) információk szerint Csíkszeredában ez a szám már 2,53 ezer főre lebontva.
– fogalmazott. Meglátása szerint még a napokban bekövetkezhet, hogy kötelezően online oktatásra kell áttérjen minden tanintézmény.
A vendéglátó egységek belső tereire érvényes múlt heti, érthetetlen és hiányos korlátozó intézkedések pontosítását kérte a helyi (csíkszeredai) katasztrófavédelmi bizottság. Ezt a hétfői, megyei bizottság gyűlésén tárgyalják. Ráduly ugyanakkor két másik fontos előterjesztést is indítványozott.
Ez a kezelés tűnik jelenleg a leghatékonyabbnak a vírussal szemben” – közölte, hozzátéve, hogy szorgalmazzák az eljárás elindítását. A másik intézkedés az influenza elleni védőoltás ingyenessé vagy jutányos áron való hozzáférést célozza meg. Ráduly ennek kapcsán megjegyezte, első körben az óvodás korú gyermekek, a tanulók és a tanügyi személyzet kellene hozzáférjen a készítményekhez.
Zivatarokra figyelmeztető sárga és narancssárga jelzésű riasztásokat adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Több napja keresnek egy embert a Brassó megyei Viștea-víztározóban, egy tinédzser pedig a Szeret-folyóba fulladt bele hétfőn este Bákó megyében.
Hat megye kilenc településén okozott károkat a rossz idő hétfőn – közölte a belügyminisztérium Katasztrófavédelmi Főosztálya (DSU).
Országszerte több mint negyven ember szorult orvosi ellátásra hétfőn a kánikula miatt, közülük harmincegyet kórházba szállítottak.
Az elvesztegetett idő miatt most már egy hónap alatt kellene leszállítani a Fenyéd és Székelyudvarhely által közösen megpályázott buszokat, ez pedig nem megvalósítható. Van azonban egy újabb elképzelés a települések közötti járatok indítására.
Az ankarai NATO-csúcs alkalmat teremt arra, hogy a szövetségesek ismét kiemelt figyelmet fordítsanak a fekete-tengeri térség biztonsági helyzetére, valamint a drónincidensekre – közölte az elnöki hivatal.
A munkaügyi felügyelők ellenőrzik a napokban, hogy a munkáltatók betartják-e a rendkívüli hőség idejére előírt munkavédelmi intézkedéseket, és a jogsértéseket büntetni fogják – közölte hétfőn Mihai Uca, a Munkaügyi Felügyelőség vezetőhelyettese.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint mérsékelni kell a politikai nyilatkozatok hangnemét, mert csak így folytatódhat érdemi párbeszéd a pártok között, és kerülhető el a kormányválság elhúzódása.
A nyári érettségire feliratkozott diákok 98,2 százaléka vett részt hétfőn a román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
1 hozzászólás