
Amikor a kampány elér egy adott ingerküszöböt, akkor kezdődnek a gyakorlati tevékenységek. Illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
A Marosvásárhelyi Rádió hallgatói segítségével újabb közösségi célú kampányt indított, amelyben a székelyföldi folyók, patakok, tavak kapják a főszerepet. A rádió honlapján felhívás olvasható, amely arra figyelmeztet, annak ellenére, hogy „szeretjük Székelyfödet”, mégis a vízbe dobjuk a szemetet.
2017. március 23., 18:042017. március 23., 18:04
Szász Attila, a Marosvásárhelyi Rádió főszerkesztő-helyettese lapunknak elmondta, a kampány már régebb elkezdődött Szeretjük Székelyföldet elnevezéssel. Akkor a bözödújfalui tó környékét tisztították meg, most az akciót szeretnék egész Székelyföldre kiterjeszteni.
„Ha tudatosan vigyázunk környezetünkre, akkor nem dobjuk a szemetet a folyóba, a használt elemeket a begyűjtőhelyekre visszük, és nem dobjuk a háztartási szemét közé, bevásárolni szatyorral megyünk, hogy ne kelljen újabb műanyag zacskót vásárolnunk, illetve nem vágjuk ki a fákat” – fogalmazta meg Szász Attila a tudatos környezetvédelem lényegét.
A vizek, erdők szennyezettsége sajnos nem új keletű probléma, mindenki látja, aki utazik vagy kirándul, mennyi hulladék, műanyag zacskó és palack, bádog, papír, el nem bomló anyag szegélyezi az utakat, rondítja az erdőket, a folyókat, tavak partját. A rádió munkatársai egy kisfilmmel is illusztrálták, mit jelent a környezetszennyezés, az állampolgári felelőtlenség. Ahhoz, hogy mindez megszűnjön, komoly mentalitásváltásra lenne szükség. Elsősorban azt kellene megérteniük az embereknek, hogy
Ahogy természetesnek tartják, hogy a tiszta víz, az ivóvíz mindig, korlátlan mennyiségben létezik, az is magától értetődővé kellene váljon, hogy nem pazarolnak, és kellőképpen vigyáznak az élővizekre, nem szennyezik azokat.
A rádió munkatársai azzal a felhívással fordulnak székelyföldi hallgatóikhoz, amennyiben fontosnak tartják, hogy tiszta ivóvizet fogyasszanak, szemétmentes környezetben éljenek, csatlakozzanak a projekthez. Ha szemetes vizeket látnak, fényképezzék le, és üzenetben küldjék el a Marosvásárhelyi Rádió közösségi oldalára. Ugyanakkor a kampány célja nemcsak az, hogy megmutassa, milyen szennyezettek a vizek, hanem hogy konkrét cselekvésre bírja a hallgatókat. Szász Attila elmondta, mikor a kampány elér egy adott ingerküszöböt, akkor kezdődnek a gyakorlati tevékenységek:
Úgy tűnik, a munkakeresők nem a pénteki sepsiszentgyörgyi munkaerőbörzén felkínált állásokra pályáztak, a cégek pedig nem a megjelenteket keresték. A szakképzett munkások számára volt a legbőségesebb a kínálat.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Idén 23. alkalommal gyűlnek össze a Maros megyei civil szervezetek Marosvásárhely központjában azzal a céllal, hogy erősítsék az együttműködést egymás és a lakosság között, és bemutatkozási lehetőséget biztosítsanak a civil szervezetek számára.
Megsérült pénteken Szeben megyében egy másfél éves kislány, miután kinyitotta a kocsi ajtaját, és kiesett a mozgó járműből – közölte a megyei rendőrség.
Felborult egy személyautó Mezőbodonban péntek este, két személy megsérült a balesetben. A forgalom mindkét irányba megbénult.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta az Egészséges étkezés iskolai program finanszírozásához szükséges összegek folyósítását a programban résztvevő önkormányzatoknak.
Eltűnt egy 17 éves lány május 7-én Szabédról, bár önként hagyta el otthonát a kiskorú lány, de azóta nem tért haza. Rendőrségi feljelentést tettek a hozzátartozói.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
A rendőrség újabb vizsgálatot indított a mezőméhesi gyilkossággal kapcsolatban: az áldozat nővérének tett megjegyzéseket a körözött Emil Gânj testvére, aki gyakran megfordul a szintén mezőméhesi szülői házuknál.
Új szakaszába lépett Gyergyószentmiklós és Gyergyószék egyik legfontosabb infrastrukturális beruházása: aláírták annak elkerülő útnak a megvalósíthatósági tanulmányára vonatkozó szerződést, amely Tekerőpatak és Szárhegy irányából kerülné el a várost.
szóljon hozzá!