
Képünk illusztráció
Fotó: Szigetváry Zsolt/MTI
Előzetes letartóztatásba helyeztek egy Maros megyei férfit, aki a gyanú szerint erőszakkal munkára kényszerített három fiatalt, megfosztva a szabadságuktól.
2022. január 28., 18:172022. január 28., 18:17
Harmincnapos előzetes letartoztatásba helyezték azt a Maros megyei férfit, akit január 26-án vettek őrizetbe. Mint a Maros megyei rendőrség sajtószóvivője, Aurica Sabău elmondta,
A szóvivő megosztotta, a nyomozás során kiderült, hogy 2014-ben a gyanúsított férfi három fiatallal ismerkedett meg, mindhárman árvaházban nőttek fel, nem volt családjuk, és nehéz sorban éltek. A gyanú szerint a férfi erőszakkal munkára kényszerítette a fiatalokat, megfosztva a szabadságuktól. A gyanúsítottat első körben 24 órára őrizetbe vették, majd csütörtökön a Maros Megyei Törvényszék elrendelte a 30 napos előzetes letartoztatást. A nyomozást folytatják.
Egyelőre nem állítják le a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát, mert üzemi paraméterei lehetővé teszik a biztonságos működés folytatását – közölte csütörtökön a Nuclearelectrica.
Több ezer juhtenyésztő tüntet csütörtökön Bukarestben az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) székházánál.
Már csak néhány banira van a március végi történelmi csúcstól az üzemanyagok ára, miután a forgalmazók csütörtökön is drágítottak. A gázolaj esetében a jövedéki adó szerdán elfogadott mérséklése eredményezhet árcsökkenést a következő időszakban.
Repülőgépeken elkövetett lopás gyanúja miatt tizenkét bukaresti, valamint Ilfov és Prahova megyei helyszínen tart házkutatást a rendőrség csütörtökön, és 16 személyt állítanak elő.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint mérlegelhető a Kelemen Hunor RMDSZ-elnök által javasolt „fegyverszüneti kormány” létrehozása, ha nem sikerül más kormányzati megoldást találni.
A Sanitas Szakszervezeti Szövetség bejelentette, hogy csütörtökön is folytatja az új közalkalmazotti bértörvény tervezete és az egészségügyi intézményekben tapasztalható személyzethiány miatt kirobbantott sztrájkot.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint megérzi Románia a cernavodai atomerőmű leállását, az országnak mozgósítania kell a gázerőművi, nap- és szélenergia-termelési, valamint energiatárolási kapacitásait, és növelnie kell a villamosenergia-importot.
Az általános sztrájk első napjához képest szerdán növekedett a hivatalosan tiltakozó dolgozók száma a Hargita megyei nagyobb kórházakban. Szintén szerdán arról döntött a kormány, hogy országszerte 6850 állás betöltését engedélyezi az egészségügyben.
A Duna vízszintjének további csökkenésétől függően szerda este vagy csütörtök reggel ellenőrzött módon leállítják és leválasztják az országos energiarendszerről a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát is – jelentette be a Nuclearelectrica.
Hivatalosan is megnyílt szerdán a Nyárádszeredai Padlásmúzeum, amely egy helyi magángyűjtemény kincseit tárja a nagyközönség elé, gazdagítva ezzel a térség múzeumi kínálatát. Az esemény egyúttal a Nyárádmente Fesztivál ünnepélyes megnyitója is volt.
szóljon hozzá!