
Fotó: Haáz Vince
Harmincan fogják kaszálni péntektől a füvet Marosvásárhely közterületein: parkokban, játszótereken, tömbházak környékén. Jelenleg a Tudor lakótelepen dolgoznak, ahova először jutottak el idén, így elég sokan panaszkodtak a magas gaz, a megközelíthetetlenen zöldövezetek miatt. A városi virágkertészet szeretne jövő tavasztól méhlegelőket telepíteni városszerte.
2024. május 09., 18:372024. május 09., 18:37
2024. május 09., 19:222024. május 09., 19:22
Szinte minden tavasszal visszatérő téma Marosvásárhelyen, hogy a virágkertészet alkalmazottai nem vágják elég gyakran a füvet a városban.
A közösségi hálón a napokban is több fénykép megjelent, amelyen szinte térdmagasságig ért a fű a Tudor lakótelepen.
Tőkés Sándor, a marosvásárhelyi városi virágkertészet aligazgatója a Székelyhonnak elmondta, hogy eddig húsz személlyel vágták a füvet városszerte.
Jelenleg a csapatok a Tudor lakótelepen dolgoznak, ez az utolsó negyed, beleértve a Belvederet is, ami még hátra maradt. Ha ezt befejezik, akkor kezdik elölről a munkát a város más részein. Számításaik szerint húsz naponta jutnak vissza egy-egy helyszínre.
A kertészmérnöktől tudjuk, hogy Marosvásárhelyen 120 hektárnyi területet gondoz a kertészet. Kivétel ez alól a Víkendtelep és a várban levő füves részek, amelyeket az ott dolgozók tartanak rendben. Ugyanakkor tervet készítenek arra, hogy
Ezek hasonlóak lennének a marosvásárhelyi vár melletti zöldövezethez, ahol pipacsok, mezei virágok és virágzó füvek vannak ültetve. Ennek előnye, hogy hosszú ideig pompázik, a jótékony rovarokat odacsalja, táplálja és nem kell olyan gyakran levágni a füvet.
Szászrégen után hétfőn Segesváron is megnyílt a gépjármű-nyilvántartási iroda, ami mintegy ötvenezer személyt szolgál ki.
Hűvösebb napokkal indul a hét Erdélyben, helyenként fagypont alatti minimumokkal. Március 21-től, a csillagászati tavasz kezdetétől azonban fokozatos felmelegedés várható, miközben a csapadék esélye egyelőre alacsony marad.
Különleges üzlet nyitotta meg kapuit hétfőn Marosvásárhelyen: az Ecostil szociális vállalkozás bemutatóterme olyan helyszín, ahol az upcycling – értéknövelő újrahasznosítás – és kézműves termékek mellett vintage ruhadarabok is várják az érdeklődőket.
Oana Țoiu külügyminiszter a Külügyek Tanácsának (CAE) hétfői brüsszeli ülése előtt kijelentette, hogy Románia egyik prioritása az energiaárak kordában tartása a közel-keleti háború körülményei között.
Románia még az idén nyáron meghívást kaphat a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezetbe (OECD) – jelentette ki hétfőn Mathias Cormann, a nemzetközi szervezet főtitkára.
Hat Hargita megyei iskolában nem szervezik meg a héten a nyolcadikosok próba-képességvizsgáját, miután a tanárok a szakszervezetek felszólítására úgy döntöttek, hogy bojkottálják az országos felmérést.
Hétfőn kerül a parlament illetékes szakbizottságai elé a 2026-os állami költségvetés tervezete.
Hétfőn a román nyelv és irodalom vizsgával kezdődik a nyolcadikosok országos próbafelmérése.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint alapos elemzésre van szükség az üzemanyagárak esetleges hatósági korlátozása előtt, mert az állami beavatkozásoknak nem várt mellékhatásaik is lehetnek.
szóljon hozzá!