
Fotó: Haáz Vince
Harmincan fogják kaszálni péntektől a füvet Marosvásárhely közterületein: parkokban, játszótereken, tömbházak környékén. Jelenleg a Tudor lakótelepen dolgoznak, ahova először jutottak el idén, így elég sokan panaszkodtak a magas gaz, a megközelíthetetlenen zöldövezetek miatt. A városi virágkertészet szeretne jövő tavasztól méhlegelőket telepíteni városszerte.
2024. május 09., 18:372024. május 09., 18:37
2024. május 09., 19:222024. május 09., 19:22
Szinte minden tavasszal visszatérő téma Marosvásárhelyen, hogy a virágkertészet alkalmazottai nem vágják elég gyakran a füvet a városban.
A közösségi hálón a napokban is több fénykép megjelent, amelyen szinte térdmagasságig ért a fű a Tudor lakótelepen.
Tőkés Sándor, a marosvásárhelyi városi virágkertészet aligazgatója a Székelyhonnak elmondta, hogy eddig húsz személlyel vágták a füvet városszerte.
Jelenleg a csapatok a Tudor lakótelepen dolgoznak, ez az utolsó negyed, beleértve a Belvederet is, ami még hátra maradt. Ha ezt befejezik, akkor kezdik elölről a munkát a város más részein. Számításaik szerint húsz naponta jutnak vissza egy-egy helyszínre.
A kertészmérnöktől tudjuk, hogy Marosvásárhelyen 120 hektárnyi területet gondoz a kertészet. Kivétel ez alól a Víkendtelep és a várban levő füves részek, amelyeket az ott dolgozók tartanak rendben. Ugyanakkor tervet készítenek arra, hogy
Ezek hasonlóak lennének a marosvásárhelyi vár melletti zöldövezethez, ahol pipacsok, mezei virágok és virágzó füvek vannak ültetve. Ennek előnye, hogy hosszú ideig pompázik, a jótékony rovarokat odacsalja, táplálja és nem kell olyan gyakran levágni a füvet.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon. Az új parlament megalakulásával megszűnt a 2022-ben hivatalba lépett, Orbán Viktor vezette Fidesz-KDNP-kormány megbízatása.
Közzétették a belügyminisztérium Facebook-oldalán azokat a hőkamerás légi felvételeket, amelyek nagyban hozzájárultak a Bihar megyei gyilkosság fő gyanúsítottjának elfogásához.
Leégett a szombatra virradóan a Retyezát-hegység Pietrele-völgyében lévő Encián (Gențiana) menedékház.
Június 1-jétől 6,5 százalékkal nő a Romgaz alkalmazottainak fizetése. Az erről szóló memorandumot pénteki ülésén hagyta jóvá a kormány.
Úgy tűnik, a munkakeresők nem a pénteki sepsiszentgyörgyi munkaerőbörzén felkínált állásokra pályáztak, a cégek pedig nem a megjelenteket keresték. A szakképzett munkások számára volt a legbőségesebb a kínálat.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Idén 23. alkalommal gyűlnek össze a Maros megyei civil szervezetek Marosvásárhely központjában azzal a céllal, hogy erősítsék az együttműködést egymás és a lakosság között, és bemutatkozási lehetőséget biztosítsanak a civil szervezetek számára.
Megsérült pénteken Szeben megyében egy másfél éves kislány, miután kinyitotta a kocsi ajtaját, és kiesett a mozgó járműből – közölte a megyei rendőrség.
Felborult egy személyautó Mezőbodonban péntek este, két személy megsérült a balesetben. A forgalom mindkét irányba megbénult.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta az Egészséges étkezés iskolai program finanszírozásához szükséges összegek folyósítását a programban résztvevő önkormányzatoknak.
szóljon hozzá!