
A mai siménfalviak közül eddig senki nem élt meg vizitációs élményt
Fotó: Kiss Gábor
Az Erdélyi Református Egyházkerület generális vizitációs bizottsága hétfőn meglátogatta a Siménfalvi Missziós Református egyházközséget. Korszakos esemény ez az egyházmegye legkisebb, százhuszonhárom fős gyülekezetének életében, hiszen hasonlóra 1913-ban, Kenessey Béla püspök idejében volt példa.
2018. április 17., 19:082018. április 17., 19:08
Reggel a bizottság nevében Szatmári Szilárd egyházmegyei főjegyző mondott köszöntőt, majd Jakab Imola siménfalvi lelkipásztor és Varga Béla gondnok fogadta jó szóval Kató Béla püspököt, Szegedi László generális direktort, Kántor Csaba püspökhelyettest, Ballai Zoltán, Gyenge János és Kovács István előadótanácsosokat, Ungvári Éva főszámvevőt, valamint Fekete P. P. János egyházkerületi és Tőkés Zsolt egyházmegyei főgondnokot.
Bibliaóra után a nap folyamán a gyülekezet lelki életének, ügyviteli és anyagi helyzetének megvizsgálása mellett látogatást tettek a polgármesteri hivatalban és találkoztak a presbiterekkel.
Gyuri bácsi szolgálatának koronája volt a nap
Fotó: Kiss Gábor
A missziós egyházközséghez hét szórványgyülekezet tartozik: a nagykedei, a nagymedeséri, a székelyszentmiklósi, a kobátfalvi, a székelyszentléleki, a bogárfalvi és a farkaslaki. Nagykedében csupán két lélek maradt. Ott megható találkozásra és bensőséges beszélgetésre volt lehetőség: rendben van templomuk, és szívügyük a régi iskolaépület visszaszolgáltatása is.
A siménfalvi, ékszer szépségű templomban tartott istentiszteleten testületileg megjelent az egyházmegye lelkészi kara, a szórványbéli egyháztagok és az unitárius egyházközség lelkipásztora, Szén Sándor, akivel a helyi lelkésznő példás, a vizitáció által is méltatott egyetértésben szolgálja a faluközösséget. Szegedi László generális direktor, missziói előadó kiemelte a lelkipásztori szolgálatban való helytállás fontosságát és áldásait, emlékeztetve arra, hogy mit jelent a kitartó hozzáállás. Felidézte az elhagyatottságot, az árvizet, majd a megújulást. Beszámolójában kiemelten szólt Jakab Imola lelkész két évtizedes munkájának áldásairól.
Fotó: Kiss Gábor
Kató Béla püspök elmondta, milyen lényeges és hasznos a gyülekezetek meglátogatása. Évenként minden egyházmegyéből azonos szempontok szerint választanak gyülekezetet.
Kiemelte eddigi nagyon pozitív tapasztalatait, főleg a hívek visszajelzéseit, melyek szerint a gyülekezetét szerető és hűségesen gondozó lelkészhez örömmel ragaszkodnak.
Fotó: Kiss Gábor
Kántor Csaba egyházkerületi főjegyző, a Székelyudvarhelyi Református Egyházmegye esperesének köszöntő szavai után a bizottság tagjai beszámoltak tapasztalataikról, méltatva az ott folyó munkát.
Megható pillanat volt, amint az egyházközség tiszteletbeli gondnoka, a nyolcvannyolc éves Mircse György – aki nehéz időkben évtizedekig hűséges segítője volt a hívő nyájnak és pásztorainak – szálfaegyenesen szólásra emelkedett. Üdvözölte a vendégeket, köszönetet mondva Istennek, amiért egy hosszú élet után megérhette azt az ünnepi percet, hogy
Jakab Imola helyi lelkész, aki két évtizede buzgón szolgál a maroknyi közösségben, nagy szeretettel köszönte meg híveinek a hozzáállást, presbitériumának a meglepetés rózsacsokrot, amellyel az évfordulón kedveskedtek neki – mindennél beszédesebben jelezve a bizottság felé is lelkészük iránti nagyrabecsülésüket és szeretetüket. Elmondták: a huszonegyedik szál virág a közös jövőt mutatja.
Fotó: Kiss Gábor
Bálint Hortenzia unitárius kántor vezetésével a különböző felekezetű gyermekekből álló kórus gitárkísérettel, csengő hanggal énekelt. Az ötéves Bálint Boglárka szavalata érzelmi csúcspont volt: édesanyja Imola lelkésznőnél konfirmált, ő eskette, és kislányát ő keresztelte. Így a jövőt jelző rózsaszálat Boglárkának nyújtotta át.
Végül a falu asszonyai estebéddel várták az ünneplőket a kultúrotthonban.
Fotó: Kiss Gábor
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
Csaknem hárommillió forint bírságot kapott az a sofőr, akinek a kisbuszában 760 doboz csempészcigarettát találtak a pénzügyőrök – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
Donald Trump amerikai elnök éles és trágár szavakat használva katonai erő alkalmazásával fenyegette meg vasárnap Iránt arra az esetre, ha nem volna hajlandó hosszú távú békemegállapodást kötni és a Hormuzi-szoros ismételt lezárásával próbálkozna.
szóljon hozzá!