
A mai siménfalviak közül eddig senki nem élt meg vizitációs élményt
Fotó: Kiss Gábor
Az Erdélyi Református Egyházkerület generális vizitációs bizottsága hétfőn meglátogatta a Siménfalvi Missziós Református egyházközséget. Korszakos esemény ez az egyházmegye legkisebb, százhuszonhárom fős gyülekezetének életében, hiszen hasonlóra 1913-ban, Kenessey Béla püspök idejében volt példa.
2018. április 17., 19:082018. április 17., 19:08
Reggel a bizottság nevében Szatmári Szilárd egyházmegyei főjegyző mondott köszöntőt, majd Jakab Imola siménfalvi lelkipásztor és Varga Béla gondnok fogadta jó szóval Kató Béla püspököt, Szegedi László generális direktort, Kántor Csaba püspökhelyettest, Ballai Zoltán, Gyenge János és Kovács István előadótanácsosokat, Ungvári Éva főszámvevőt, valamint Fekete P. P. János egyházkerületi és Tőkés Zsolt egyházmegyei főgondnokot.
Bibliaóra után a nap folyamán a gyülekezet lelki életének, ügyviteli és anyagi helyzetének megvizsgálása mellett látogatást tettek a polgármesteri hivatalban és találkoztak a presbiterekkel.
Gyuri bácsi szolgálatának koronája volt a nap
Fotó: Kiss Gábor
A missziós egyházközséghez hét szórványgyülekezet tartozik: a nagykedei, a nagymedeséri, a székelyszentmiklósi, a kobátfalvi, a székelyszentléleki, a bogárfalvi és a farkaslaki. Nagykedében csupán két lélek maradt. Ott megható találkozásra és bensőséges beszélgetésre volt lehetőség: rendben van templomuk, és szívügyük a régi iskolaépület visszaszolgáltatása is.
A siménfalvi, ékszer szépségű templomban tartott istentiszteleten testületileg megjelent az egyházmegye lelkészi kara, a szórványbéli egyháztagok és az unitárius egyházközség lelkipásztora, Szén Sándor, akivel a helyi lelkésznő példás, a vizitáció által is méltatott egyetértésben szolgálja a faluközösséget. Szegedi László generális direktor, missziói előadó kiemelte a lelkipásztori szolgálatban való helytállás fontosságát és áldásait, emlékeztetve arra, hogy mit jelent a kitartó hozzáállás. Felidézte az elhagyatottságot, az árvizet, majd a megújulást. Beszámolójában kiemelten szólt Jakab Imola lelkész két évtizedes munkájának áldásairól.
Fotó: Kiss Gábor
Kató Béla püspök elmondta, milyen lényeges és hasznos a gyülekezetek meglátogatása. Évenként minden egyházmegyéből azonos szempontok szerint választanak gyülekezetet.
Kiemelte eddigi nagyon pozitív tapasztalatait, főleg a hívek visszajelzéseit, melyek szerint a gyülekezetét szerető és hűségesen gondozó lelkészhez örömmel ragaszkodnak.
Fotó: Kiss Gábor
Kántor Csaba egyházkerületi főjegyző, a Székelyudvarhelyi Református Egyházmegye esperesének köszöntő szavai után a bizottság tagjai beszámoltak tapasztalataikról, méltatva az ott folyó munkát.
Megható pillanat volt, amint az egyházközség tiszteletbeli gondnoka, a nyolcvannyolc éves Mircse György – aki nehéz időkben évtizedekig hűséges segítője volt a hívő nyájnak és pásztorainak – szálfaegyenesen szólásra emelkedett. Üdvözölte a vendégeket, köszönetet mondva Istennek, amiért egy hosszú élet után megérhette azt az ünnepi percet, hogy
Jakab Imola helyi lelkész, aki két évtizede buzgón szolgál a maroknyi közösségben, nagy szeretettel köszönte meg híveinek a hozzáállást, presbitériumának a meglepetés rózsacsokrot, amellyel az évfordulón kedveskedtek neki – mindennél beszédesebben jelezve a bizottság felé is lelkészük iránti nagyrabecsülésüket és szeretetüket. Elmondták: a huszonegyedik szál virág a közös jövőt mutatja.
Fotó: Kiss Gábor
Bálint Hortenzia unitárius kántor vezetésével a különböző felekezetű gyermekekből álló kórus gitárkísérettel, csengő hanggal énekelt. Az ötéves Bálint Boglárka szavalata érzelmi csúcspont volt: édesanyja Imola lelkésznőnél konfirmált, ő eskette, és kislányát ő keresztelte. Így a jövőt jelző rózsaszálat Boglárkának nyújtotta át.
Végül a falu asszonyai estebéddel várták az ünneplőket a kultúrotthonban.
Fotó: Kiss Gábor
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
szóljon hozzá!