
Fotó: Gergely Imre
A városközpontban és a Gyilkostó úton is munkálatok zajlanak ezekben a napokban, tehát azokon a gyergyószentmiklósi helyeken is, ahol ilyenkor a csíksomlyói búcsúra érkező legtöbb vendég megfordul. Nehézkes a közlekedés és a következő napokban is erre kell számítani.
2024. május 16., 07:572024. május 16., 07:57
2024. május 16., 09:542024. május 16., 09:54
Nagyon sok zarándok érkezik a napokban Gyergyószentmiklósra és környékére – csak a Boldogasszony zarándokvonat több mint hétszáz utassal érkezik, akik Gyergyószék szálláshelyeit foglalják el –, a közlekedés tehát igencsak zsúfolt lesz a pünkösdi időszakban. Ezt bonyolítja még, hogy a városban egyszerre számos helyen zajlanak munkálatok. Ivóvíz- és csatornahálózat-építés, a távhőhálózat bővítése zajlik, és a mobilitási terv részeként az utak korszerűsítése is folyamatban van.
Azok számára, akik a tavalyi pünkösd alkalmával is megfordultak Gyergyószentmiklóson,
Jelenleg a buszmegállószigetek kialakításán dolgoznak a szakemberek, de jól haladtak az úttest szélén kialakított zöldsávok rendezésén is, sok facsemete gyökere került a földbe az elmúlt időszakban. A Virág negyedi részen a biciklisávok aszfaltozása is várat még magára.
Fotó: Gergely Imre
Fennebb haladva a Gyilkostó úton (ahol rendszerint végigmennek a turistabuszok is) közművesítési munkálatok zajlanak, emiatt csak egy sávon haladhatnak a járművek, és
Szintén közművesítésen dolgoznak a Csiky-kert utcában, az arborétumot így csak kerülővel lehet megközelíteni.
Fotó: Gergely Imre
A városközpontban a távhővezetékek lefektetéséhez ásták fel a Gimnázium utcaként ismert Miron Cristea utcától a Márton Áron utcáig a járda mellett az úttestet. Sétálóutca lévén sokszor okoztak ott bosszúságot a tiltás ellenére leparkolt autók. Ottjártunkkor is voltak ott gépkocsik, de kevesebb, mert nehezebben lehet oda behajtani. Ezen a szakaszon is vezetékeket fektetnek le, illetve a bekötéseket végzik a munkacsoportok.
A Kossuth Lajos, Tűzoltó és Dózsa György utcák kereszteződésében is munkálatok folynak, a városközpont felé tartókat a vasúti átkelőtől a Testvériség út felé irányítják.
Nem érinti a turistaforgalmat és a városi közlekedés szempontjából sem okoz még változást, hogy dolgoznak a munkagépek a szárhegyi útról az Állomás utcába vezető elkerülőút kialakításán. Több ígéret is volt az utóbbi években erre vonatkozóan, a legfrissebbek szerint őszre itt már elindulhat a közlekedés.
és jelenleg sem zajlik munka itt, ahol még 2019-ben kezdődött el a beruházás, és ahol a tavaly nyári kijelentések szerint még egy-kéthetes munkára volt szükség.
Fotó: Gergely Imre
A felsoroltak mellett még számos helyszínen dolgoznak munkagépek a városban, és jó hír, hogy most már úgy néz ki, pénz is lesz a folyamatban lévő infrastrukturális fejlesztések önrészeinek kifizetésére. Amint Csergő Tibor polgármester múlt heti sajtótájékoztatóján közölte, megnyílt egy lehetőség, amelynek köszönhetően
és ez elég is lenne a befejezés előtt álló uniós finanszírozású beruházások önrészeire. A képviselő-testület pénteken dönt a hitelfelvételről.
Fotó: Gergely Imre
Bejelenti az energiaárakra vonatkozó intézkedéscsomagot a kormány a következő napokban – jelentette ki csütörtökön Nicușor Dan.
Erdélyben elsőként rendeznek átfogó mesterséges intelligencia-konferenciát: a TransylvanAI rendezvényen az MI oktatásra, iparra, egészségügyre és turizmusra gyakorolt hatása kerül terítékre. Bárki részt vehet rajta, csupán regisztráció szükséges.
Sikerült feloldani a patthelyzetet a parlament pénzügyi bizottságában, így elhárult az akadály a költségvetés elfogadása elől.
Elkezdődött csütörtök reggel a parlamentben a kormánykoalíció ülése, amelyen a kormánypártok megpróbálják feloldani a 2026-os állami költségvetés tervezetéről szóló vitát.
Játszótéren keletkezett tűz csütörtök hajnalban Marosvásárhelyen, a Dózsa György utcában, ahol mintegy 50 négyzetméteren pusztítottak a lángok.
A parlament költségvetési és pénzügyi bizottsága felfüggesztette szerdán a 2026-os költségvetés tervezetének vitáját, miután a koalíciós pártok nem tudtak megállapodásra jutni a PSD-indítványáról.
A 2026-os költségvetést el fogja fogadni a parlament, és a kormánykoalíció Ilie Bolojan miniszterelnök vezetésével folytatja a munkát a 2027-re tervezett kormányfőcseréig – jelentette ki szerdán Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke.
Tizenhárom középület tetejére szerelnek fel napelemeket Farkaslaka községben egy pályázat részeként, ami jelentős spórlást jelent majd a villanyszámlákon. A hosszú távú cél az, hogy teljes egészében megtermeljék az elfogyasztott áramot.
Százharminckét millió eurós beruházás zajlik a marosvásárhelyi orvosi egyetemen, ahol több mint tízezer diák tanul – derült ki Leonard Azamfirei rektor beszámolójából, aki a Marosvásárhelyen megvásárolt épületek sorsáról is beszélt.
Az Eurostat szerdán közzétett adatai szerint februárban 2,1 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban az előző havi 2 százalékról. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 8,3 százalék.
szóljon hozzá!