
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Őrizetbe vettek egy prostituáltakat futtatásával gyanúsított férfit, miután tíz házkutatást is tartottak Maros megyében, hétfőn – adja hírül a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
2024. október 01., 10:312024. október 01., 10:31
A házkutatás alkalmával két pisztolyt, hamis rendőrségi igazolványt, 28 ezer eurót és 2 ezer lejt, valószínűleg aranyból készült érmegyűjteményt, két mérleget, mobiltelefonokat és ingatlanok adásvételére és eladására vonatkozó dokumentumokat találtak a hatóságiak.
A nyomozás során megállapították, hogy
Több olyan ingatlant is azonosítottak, amelyek esetében erős jelek utaltak arra, hogy azokat jogtalanul szerzett pénzből vásárolták.
A gyanúsított egy 45 éves, nyárádkarácsoni férfi, akit 24 órára őrizetbe vettek hétfőn, kedden pedig előzetes letartóztatásba helyezik.
Nicușor Dan államfő vasárnap bejelentette, hogy elfogadja Donald Trump amerikai elnök meghívását és részt vesz a Béketanács jövő heti washingtoni ülésén.
Idén januárban 4 698 070 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 1489-cel kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2779 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár vasárnap közzétett adataiból.
Több mint hatszáz járművezetőnek vonták be a jogosítványát az elmúlt 24 órában végzett ellenőrzések során, 96-nak gyorshajtás, 170-nek alkohol hatása alatti vezetés miatt – derül ki a Román Rendőrség vasárnapi közleményéből.
Otthonában ölték meg egy fejszével az olténiai Vela község 56 éves, liberális párti (PNL) helyi tanácsosát, korábbi alpolgármesterét. A gyilkosság fő gyanúsítottja egy helybéli fiatalember, aki az áldozat farmján dolgozott.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt vasárnap 1 óra 54 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Szikladarabokat helyeztek ki Temesvár egyes utcáiban a járda szélén lévő zöldterületekre, hogy megakadályozzák a parkolást. Vannak, akik kifogásolják az intézkedést.
Alsósófalva utcái zeneszótól és tánctól voltak hangosak szombaton. Csattogtak az ostorok, perdültek a szoknyák, idősek és fiatalok maskarába bújva űzték el a telet a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatón. Idén a szentegyházi csoportot kísértük el.
Öt megyében, közöttük Maros és Hargita megyében is közúti ellenőrzést tartanak a rendőrök vasárnap a 15-ös országúton.
Nyersen felvágva vagy árnyékos helyen szárítva, továbbá olajként vagy ecetként egyaránt használják, mifelénk főként pityóka- és bárány(fej)levesek készítésekor. A tárkonyról lesz szó, ha már azt tartjuk a legautentikusabb zöldfűszerünknek. De az is!
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
szóljon hozzá!