
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Őrizetbe vettek egy prostituáltakat futtatásával gyanúsított férfit, miután tíz házkutatást is tartottak Maros megyében, hétfőn – adja hírül a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
2024. október 01., 10:312024. október 01., 10:31
A házkutatás alkalmával két pisztolyt, hamis rendőrségi igazolványt, 28 ezer eurót és 2 ezer lejt, valószínűleg aranyból készült érmegyűjteményt, két mérleget, mobiltelefonokat és ingatlanok adásvételére és eladására vonatkozó dokumentumokat találtak a hatóságiak.
A nyomozás során megállapították, hogy
Több olyan ingatlant is azonosítottak, amelyek esetében erős jelek utaltak arra, hogy azokat jogtalanul szerzett pénzből vásárolták.
A gyanúsított egy 45 éves, nyárádkarácsoni férfi, akit 24 órára őrizetbe vettek hétfőn, kedden pedig előzetes letartóztatásba helyezik.
A nyolcadikosok országos vizsgáján és az érettségin közreműködő tanárok fizetése változatlan marad, azaz a 2024-ben megállapított fizetést kapják idén is, de ez Maros megyében egyelőre nem okozott fennakadást a jelentkezéseknél, van elég javítótanár.
A felhőszakadások és viharok miatt kibocsátott másodfokú riasztás miatt néhány órával elhalasztják pénteken a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vízesés közötti szakaszának forgalom előtti megnyitását – jelentette be csütörtökön Cristian Pistol.
Adrian Papahagi egyetemi docens csütörtökön közölte, hogy Eugen Tomac kijelölt kormányfő felkérésére „elviekben” vállalta, hogy a technokrata kormány kulturális minisztere legyen, a jelenlegi helyzetben azonban úgy döntött, hogy visszalép.
Első- (sárga) és másodfokú (narancssárga) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország nagy részének folyóvizeire.
A romániaiak több mint fele biztos abban, hogy a biztonságról vagy háborúról szóló hírekben meg tudja különböztetni a valós információkat a hamisaktól – derül ki az Informat.ro és az INSCOP Research csütörtökön ismertetett felméréséből.
Módosította a Kovászna megyei Kereskedelmi és Iparkamara a vezető vállalkozások díjazási rendszerét, abból a meggondolásból, hogy egyes mutatók alapján sok cég eddig kizáródott a versenyből.
Összehangolt félretájékoztatási kampány zajlik a Facebookon az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével kapcsolatban – állapította meg csütörtökön Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának beiktatását – jelentette ki csütörtökön Ilie Bolojan.
Elfogtak a hatóságok egy nemzetközi körözés alatt álló ukrán állampolgárt a Calafat-Vidin híd díjfizető állomásának közelében, aki több mint 300 ezer eurót rejtett el egy kisbuszban.
Medve ólálkodott Marosszentgyörgyön, Hargita megyében pedig néhány órán belül több Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak.
szóljon hozzá!