
Fotó: Gyulafehérvári Caritas
Az elmagányosodás veszélyei ellen kínálnak megoldást a Gyulafehérvári Caritas időseknek szóló közösségi szociális szolgáltatásai, amelyek Gyergyószék számos településén is hozzáférhetők. Ezekbe bárki bármikor bekapcsolódhat – hívták el a figyelmet az Idősek Világnapja közeledtével.
2024. szeptember 17., 16:452024. szeptember 17., 16:45
Hargita megyében 19. éve tartanak rendszeres foglalkozásokat az idős korosztálynak a Gyulafehérvári Caritas szakemberei. Idős, az elmagányosodás és kirekesztés veszélyének kitett embereknek szerveznek közösségépítő, támogató jellegű csoportos foglakozásokat. Itt társaságban, közösségben vannak, fontosnak érzik magukat és ez hozzájárul a magányérezés és az elszigeteltségük oldásához – ismertette Péter Róbert, a gyergyószentmiklósi idősekkel foglalkozó program vezetője.
és a rendszeres találkozások mellett olyan ismétlődő eseményeket is szerveznek, mint a nők napja, farsangi ünnepségek, kirándulások és az idősek világnapja köré szervezett programok.
Idén Gyergyószéken szeptember 25-én kerül sor a rendezvényre, ahol a térség idős csoportjai találkoznak. A gyergyóremetei közösségi házban 200 személy részvételére számítanak, délután 4 órától táncegyüttesek, gyermekkórusok és élő zene szórakoztatja az időseket.
Az ilyen ünnepségekre általában eljönnek olyanok is, akik nem rendszeres látogatói a foglalkozásoknak.
Gyergyószentmiklóson hetente, kéthetente péntekenként szerveznek találkozókat a Márton Áron Szociális Központban, délelőtt 10 és 12 óra között.
Fotó: Gyulafehérvári Caritas
Péter Róbert szerint a társadalom hozzáállásán is változtatni kellene, ugyanis
A közösségi programok célja éppen ennek a gátlásnak a feloldása, hogy az idősek újra aktív szereplői lehessenek a társadalomnak. A Caritas a rendszeres foglalkozások mellett például kirándulásokat is szervez is, amelyek lehetőséget nyújtanak az idősek számára a kikapcsolódásra. A tevékenységek részleteiről, elérhetőségekről a Caritas honlapján találhatnak információkat az érintettek.
Egy 60 éves székelyudvarhelyi kerékpáros férfi szenvedett halálos balesetet csütörtök este a 137-es megyei úton – tájékoztat a Hargita megyei rendőrség.
Nehézkesen halad a fizetett házi-, háztartási munkák elvégzését és az ilyen jellegű megbízásokat hivatalos mederbe terelő országos platform elterjedése. A magyarázat részben a munkavállalók magatartásában keresendő.
Több mint 55 ezer állampolgár írta alá a Declic Közösség petícióját az elektromos cigaretták összes fajtájának zárt nyilvános helyekről való kitiltásáról, követelve Alexandru Rogobete egészségügyi minisztertől, hogy módosítsa az idevágó jogszabályt.
Kábítószer és alkohol hatása alatt volt annak a Temes megyében balesetet szenvedett görög kisbusznak a sofőrje, amelyben hét ember vesztette életét – közölte csütörtökön az ügyben eljáró lugosi vádhatóság szóvivője.
A Romániai Megyei Jogú Városok Egyesülete (AMR) közleményben reagált a 2026-ra vonatkozó helyi adók és illetékek körül kialakult közvitára.
Feszült hangulatú felszólalások jellemezték a marosvásárhelyi önkormányzat januári ülését, ahol a fogyatékkal élőket gondozók érdemi segítséget követeltek a várostól. A tanács a buszmegállók modernizálásának elhalasztásáról is döntött.
Megkezdi hétfőn a parlament idei első rendes ülésszakát. A szenátus és a képviselőház elnöke hétfőn 16 órára hívta össze a plénumot.
A hét halálos áldozatot követelő keddi Temes megyei közúti balesetben nyaki gerinctörést szenvedett görög fiatalembert megműtötték a temesvári megyei kórházban, állapota stabil.
A marosvásárhelyi Stefánia napköziotthonos óvoda immár 13. alkalommal szervezte meg a megyei szintű óvodai sportnapot csütörtökön. Az eseményen mintegy nyolcvan óvodás vett részt, akik a verseny izgalma mellett a mozgás örömét is átélhették.
A korrupcióellenes ügyészség által szervezett titkos akció pillanatai – így tálalja a román sajtó azokat a felvételeket, amelyeket közlésük szerint akkor rögzítettek, amikor a gyanúsított nő nagy összegű pénzt vett át.
1 hozzászólás