Hirdetés
Hirdetés

Problémákat okoz a pofátlan parkolás a székelyudvarhelyi kórháznál

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

Visszatérő probléma a székelyudvarhelyi városi kórház területén a parkolás, gyakran a mentőautó és más beszállítók útját is elállják az ott állomásozó gépjárművek, hiába vannak útburkolati jelek, amelyek jelzik, hová szabad és hová nem lehet leparkolni. Szerdán az egész intézmény oxigénellátását veszélyeztette egy rossz helyen állomásozó jármű.

László Ildikó

2024. július 04., 14:092024. július 04., 14:09

A teljes oxigénellátást veszélyeztette egy nem megfelelő helyen parkoló gépkocsi szerdán a Székelyudvarhelyi Városi Kórház területén, a problémára az intézmény Facebook-oldalán hívta fel a figyelmet. Mint írják,

a teljes kórház oxigénellátása került veszélybe azzal, hogy az autó tulajdonosa nem parkolásra kijelölt helyen hagyta járművét, és ellehetetlenítette az oxigéntartály feltöltését.

A problémával kapcsolatban Zörgő Noémit, a kórház sajtószóvivőjét kerestük, aki a Székelyhonnak elmondta: az egészségügyi intézmény 140 parkolóhellyel rendelkezik, amelyet egyaránt használhatnak az alkalmazottak (ez 1100 személyt jelent), illetve azok, akik kezelésre érkeznek vagy a sürgősségire szállítanak valakit, de akár a látogatók is.

A kapusok a kamerákon keresztül látják, hogy hol és hány szabad hely van, és annak függvényében engedik be az autókat.

Minden alkalommal hangsúlyozzák, hogy a kijelölt helyeken hagyják járműveiket, de arra már nincs lehetőség, hogy őrt is álljanak – jegyezte meg a szóvivő. Hozzátette, hogy

a nem megfelelő helyen parkolás egyébként ismétlődő problémát és folyamatos konfliktust jelent, mert több esetben akadályozzák a mentőautók vagy más beszállítók haladását, ahogy ez legutóbb is történt.

Mindössze 140 parkolóhely áll rendelkezésre a kórház területén •  Fotó: László Ildikó Galéria

Mindössze 140 parkolóhely áll rendelkezésre a kórház területén

Fotó: László Ildikó

A szóvivő szerint amennyiben valóban sürgősségi esetről van szó, érthető, ha nem egy jóval távolabb eső helyen parkol le valaki, majd elsétál a sürgősségire, de ha tudjuk, rossz helyen állunk, akkor illene legalább egy telefonszámot hagyni, hogy értesíteni tudjanak. Szerdán például ez sem történt meg, ezért

az oxigént szállító teherautónak vissza kellett tolatnia és addig várakozni, amíg fel nem szabadult az út, ráadásul máshová is kellett oxigént szállítania még.

Mint megtudtuk, az alkalmazottak többsége úgy döntött, inkább választja a gyalogos, kerékpáros vagy rolleres közlekedést, hiszen tisztában vannak a körülményekkel, sőt hasznosabbnak is találják a felsorolt lehetőségeket. A helyzeten nem segít továbbá az sem, hogy

sem a városi piac mellett területet, sem a rendőrség mögötti parkolót nem tudta megszerezni a városháza, ahol kialakíthattak volna több parkolóhelyet, amely többek között a város központi részét is tehermentesíthette volna.

Zörgő Noémi ismételte hangsúlyozta, jelenleg nincs érvényben semmilyen szabályozás azzal kapcsolatban, hogy ki parkolhat a kórház területén, azonban a halmozódó esetek miatt szükségét látják az intézkedéseknek.

Hirdetés

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. augusztus 25., kedd

Magas rangú kormánytisztviselő ellen indult bűnvádi eljárás

A korrupcióellenes ügyészség (DNA) kedden közölte, hogy bűnvádi eljárást indított Cristina Trăilă kormányfőtitkár-helyettes ellen befolyással üzérkedéshez nyújtott bűnsegély gyanújával.

Magas rangú kormánytisztviselő ellen indult bűnvádi eljárás
Hirdetés
2026. augusztus 25., kedd

Nem csak a láncfűrész akadt fenn a rostán: több mint 1500 köbméter fát foglalt le a rendőrség

Több mint 1500 köbméter faanyagot, négy járművet, két motorfűrészt és három fejszét foglalt le a Hargita megyei rendőrség az év első hét hónapjában. Az erdészeti ellenőrzéseken 93 bírságot is kiszabtak, összesen 342 ezer lej értékben.

Nem csak a láncfűrész akadt fenn a rostán: több mint 1500 köbméter fát foglalt le a rendőrség
2026. augusztus 25., kedd

Csak ősszel kerülhet napirendre a minimálbér összege

Egyelőre nem születhet döntés a minimálbér összegéről, mert az annak megállapítását megalapozó jelentés csak október 20-áig készül el – közölte Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter kedden.

Csak ősszel kerülhet napirendre a minimálbér összege
2026. augusztus 25., kedd

Nem úszták meg szárazon: 217 bírságot osztottak ki az állatok miatt

Az állatok bántalmazásától az elhanyagolásig számos ügyben intézkedtek a Hargita megyei állatvédelmi rendőrök az év első hét hónapjában. 24 büntetőeljárás indult, 217 kihágást állapítottak meg, és 12 veszélyben lévő állatot helyeztek menhelyre.

Nem úszták meg szárazon: 217 bírságot osztottak ki az állatok miatt
Hirdetés
2026. augusztus 25., kedd

Zivatarok után villámárvizek jöhetnek: elsőfokú készültség Hargita és Maros megyében

Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el kedden az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) közel 20 megyében.

Zivatarok után villámárvizek jöhetnek: elsőfokú készültség Hargita és Maros megyében
2026. augusztus 25., kedd

Székelyföldön is viharosra fordul az időjárás

Viharokra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztásokat adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A figyelmeztetések Hargita, Kovászna és Maros megyére is érvényesek.

Székelyföldön is viharosra fordul az időjárás
2026. augusztus 25., kedd

Soha ennyi drónriasztást nem kaptak még a Tulcea megyeiek

Az Oroszország Ukrajna elleni háborújának nyomán az idén januártól július végéig a Tulcea megyei lakosságnak a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség által kiküldött RO-Alert riasztások száma megközelíti a 2023 és 2025 között kiküldött riasztások számát.

Soha ennyi drónriasztást nem kaptak még a Tulcea megyeiek
Hirdetés
2026. augusztus 25., kedd

Közepes erősségű földrengés volt hajnalban

Közepes erősségű, 4,4-es magnitúdójú földrengés történt kedd hajnalban a Vrancea–Buzău szeizmikus térségben. A földmozgás epicentruma mintegy 57 kilométerre volt Sepsiszentgyörgytől.

Közepes erősségű földrengés volt hajnalban
2026. augusztus 25., kedd

Újra lehet jelentkezni a roncsautóprogramba

Újabb jelentkezési lehetőség nyílik keddtől a 2026-os roncsautóprogramban azoknak, akik korábban lemaradtak. Több mint 93,7 millió lejt osztanak újra, a támogatás járműtípustól függően 10 és 18,5 ezer lej között alakul.

Újra lehet jelentkezni a roncsautóprogramba
Hirdetés