
Képünk illusztráció
Fotó: Mónus Márton/MTI
Az ország valamennyi ITP-műhelyében leállt a tevékenység péntek reggel egy központi meghibásodás miatt.
2024. november 22., 10:572024. november 22., 10:57
A Román Gépjármű-nyilvántartási Hivatal (RAR) tájékoztatása szerint „a központi szerverszobában bekövetkezett váratlan incidens” miatt állt le a rendszer, de dolgoznak a probléma megoldásán, külső szakemberek segítségét is igénybe veszik. Hangsúlyozták, hogy nem kibertámadás történt, hanem
Az ország valamennyi ITP-műhelyében leállt a tevékenység a meghibásodás miatt, amely a gépjárművezetői engedélyeket kibocsátó és járműbejegyzési hivatallal (DRPCIV) való kapcsolattartásra is kihat.
Az ügyfeleknek azt tanácsolja a RAR, hogy a megadott időpontban jelenjenek meg a műszaki vizsgáztatásra, de az igényelt dokumentumokat csak a probléma orvoslása után fogják megkapni. A szolgáltatásokért csak az iratok átvételekor kell fizetniük – írja az Agerpres hírügynökség a RAR tájékoztatására hivatkozva.
Marosvásárhelyen hajtották végre 2026 első szervkivételét: egy 72 éves, intenzív osztályon kezelt, agyhalott férfi máját és veséit távolítottak el. Az életmentő szervek Kolozsvárra és Bukarestbe kerültek.
A két ágazat dolgozói dönthetik el, hogy milyen formában demonstráljon a Sanitas a kormány által tervezett 10 százalékos költségcsökkentés ellen. Ezúttal nem csak a szakszervezeti tagoktól várnak visszajelzést a tervezett tiltakozással kapcsolatban.
Nicușor Dan államfő szerint „valamivel rosszabb a helyzet a koalícióban, mint hat-hét hónappal ezelőtt”, de bízik benne, hogy egyben marad és folytatja a munkát.
Az elkövetkező napokban enyhe felmelegedés várható, így vékonyodhatnak a tavakon, folyókon a jégrétegek. A hatóságok figyelmeztetnek: ne menjünk rá a jégre.
A Leoni vállalat aradi gépkocsialkatrész-gyártó üzeme értesítette az Arad megyei munkaerő-elhelyezési ügynökséget, hogy 465 alkalmazottjától válik meg a decemberben bejelentett leépítések keretében. Az első munkaszerződéseket márciusban bontják fel.
Májusban vélhetően általános sztrájkba lépnek a közoktatásban dolgozók – nyilatkozta a Társadalmi Párbeszéd Bizottság csütörtöki ülésén a Tanügyi Szakszervezetek Ligájának Botoșani megyei elnöke.
Marcel Ciolacu volt miniszterelnök szerint nem igaz, hogy a Bolojan-kormány reformjainak köszönhetően csökkent a költségvetési hiány.
A földgázárak liberalizálása a korábbi ütemtervnek megfelelően áprilisban várható, ezen a téren nem történt változás – jelentette ki a kormányszóvivő.
Első olvasatban tárgyalta a kormány csütörtöki ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a nem járulékalapú nyugdíjjal rendelkező személyek elesnek a nyugdíjuk 85 százalékától, ha azt állami fizetéssel halmozzák.
A Biológiai Tudományok Osztályához kapcsolódó új köztestületi tagjává avatta a Magyar Tudományos Akadémia a kézdivásárhelyi dr. Tóth Piroskát, a vizes élőhelyek specialistáját.
szóljon hozzá!