Hirdetés
Hirdetés

Próbálják helyben tartani a nyárádszeredai fiatalokat

Tóth Sándor nyárádszeredai polgármester •  Fotó: Haáz Vince

Tóth Sándor nyárádszeredai polgármester

Fotó: Haáz Vince

Nyárádszeredában bölcsődét építenek, fejlesztik az iskolákat és sporttermeket, bérlakásoknak adnak helyet és telket fognak kiosztani a fiatal családoknak – mindezt azért, hogy minél több fiatalt tartsanak otthon. A részletekről a Maros megyei kisváros polgármestere, Tóth Sándor számolt be.

Simon Virág

2024. május 24., 15:382024. május 24., 15:38

2024. május 24., 15:392024. május 24., 15:39

A fejlődő, élhető Nyárádszereda szlogen mögötti tervekről számolt be a Maros megyei kisváros polgármestere, pénteken a városi könyvtárban. Mint elmondta,

a lakossági fórumokon elhangzott ötletek, kérések, panaszok nyomán körvonalazódott az elkövetkező négy éves terv, amit azért nevezett el Bocskai Terv 2.0 programnak, mert az egész közösség elvárást tartalmazza.

Mint ismert, Bocskai Istvánt Nyárádszeredában választották Erdély fejedelemévé, a kisváros többek között szoborral is adózik emléke előtt.

Fontos az oktatás

Tóth Sándor 2012 óta vezeti Nyárádszeredát. Elmondása szerint a kisvárosban egy újabb bölcsődét fognak építeni, mert égető szükség van rá, továbbá az elkövetkező időszakban több oktatási intézményt is felújítanak.

A székelytompai iskola kivitelezőjét hamarosan kiválasztják; Székelysárdon ősztől két osztály konténerben folytatja az iskolát, amíg az épületet javítani fogják.

Sporttermet szeretnének építeni az andrásfalvi iskola szomszédságába, hogy a diákok ne iskolabusszal menjenek tornaórára egy másik helyszínre.

A kisváros központjában aszfaltoznak, a járdák is megújultak •  Fotó: Haáz Vince Galéria

A kisváros központjában aszfaltoznak, a járdák is megújultak

Fotó: Haáz Vince

A Székelyhon kérdésére a polgármester kitért arra is, hogy bár van elegendő gyerek, de

nehézségeik vannak, hogy megőrizzék a háromszáz fős diáklétszámot a Bocskai István Szakközépiskolában, ahol minden évfolyamon két-két szakiskolai és elméleti osztály működik.

„Háromszázöt, háromszáztíz diák van a középiskolában, és szeretnénk, ha legalább ennyi maradna, hogy működni tudjon. Azt tervezzük, hogy

a törvény adta lehetőségeket kihasználva egyik szakiskolai és egyik elméleti osztályt is átalakítjuk.

A szakiskolai osztálynál figyelembe vesszük, hogy a leendő ipari parkba milyen cégek telepednek majd. De egyeztetünk a Bekecs Táncszínházzal is, hogy hogyan lehetne a néptáncoktatást is bevezetni a tantervbe, és létre lehetne hozni egy sport-művészeti osztályt. Fontos számunkra, hogy megtartsuk a felsőfokú oktatást.”

•  Fotó: Haáz Vince Galéria

Fotó: Haáz Vince

Kedvezmények a fiatal családoknak

A pénteki sajtótájékoztatóján Nyárádszereda polgármestere elmondta, hogy

őszig kidolgozzák azt a támogatási csomagot, amellyel a legalább háromgyerekes családoknak adókedvezményt biztosítanak – ez is kérés volt a lakossági fórumokon.

Beszámolt arról is, hogy a napokban hozzáfognak egy újabb, 24 lakrészes, fiatal családoknak szánt ANL-s lakás építésének, de épülnek a Studium Alapítvány szolgálati lakásai is. Azonkívül a polgármesteri hivatalnak van egy szabad telke, amelynek egy részét 4-5 áras részekre fognak parcellázni, és fiatal családoknak fogják kiosztani. Ez a terület az épülő tanuszoda és a leendő szabadtéri medence szomszédságában van.

Hirdetés

A sajtótájékoztatón nyárádszeredaiként vett Novák Levente szenátor is, aki arról beszélt, hogy a település egy élhető kisváros, ahol a fiataloknak érdemes családot alapítani, ahol a városvezetés odafigyel a lakosság igényeire. Úgy értékelte, hogy ha elkészül a Nyárádtő – Nyárádszereda közötti autópálya-szakasz és az ipari park, akkor a a település a környék motorja lesz.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. március 14., szombat

Mobilszám-hamisítás: valóban az hív minket, akit a telefon mutat?

Az egyre hatékonyabb szolgáltatói védelem mellett is fontos, hogy tudatosak maradjunk, és felismerjük a csalások árulkodó jeleit – hívja fel a figyelmet a magyarországi Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) a mobilszámok hamisításával kapcsolatban.

Mobilszám-hamisítás: valóban az hív minket, akit a telefon mutat?
Hirdetés
2026. március 14., szombat

Magyarországról Székelyföldre jöttek megkergülni – videó

Hernádról egy kilencfős társaság érkezett szombaton Hargitafürdőre, hogy a helyi és környékbeli csapatokkal együtt megkergüljenek Székelyföld legvidámabb, téli szezont záró eseményén. Az idei Kerge Olimpiára hat „járművet” neveztek.

Magyarországról Székelyföldre jöttek megkergülni – videó
2026. március 14., szombat

Két nap is vonatra szálltak a rendőrök a héten az egész országban

A Román Rendőrség szállítási felügyelőségének munkatársai a hét elején a vasútállomásokon és személyszállító vonatokon végzett országos szintű ellenőrzéseken több mint 613 ezer lejre bírságoltak.

Két nap is vonatra szálltak a rendőrök a héten az egész országban
2026. március 14., szombat

Több tucatnyian hajtottak fel az autópályára lejárt műszaki vizsgás autóval

A március 2. és 8. közötti héten végzett ellenőrzések során 3079 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.

Több tucatnyian hajtottak fel az autópályára lejárt műszaki vizsgás autóval
Hirdetés
2026. március 14., szombat

Százfős sereget láthattak volna el fegyverrel és cigivel a pénteki hatalmas fogásból – videóval

Több mint száz pisztolyt, több mint 130 tárat és több tízezer cigarettát találtak egy Németországba tartó török teherautóban a román határrendészek.

Százfős sereget láthattak volna el fegyverrel és cigivel a pénteki hatalmas fogásból – videóval
2026. március 14., szombat

Megvan, hogy milyen szavazólapot kapunk levélben a magyarországi választásokra

Jóváhagyta az országos pártlistás szavazólapok mintáit a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) pénteki ülésén. Az NVB kétfajta szavazólapot hagyott jóvá: az egyik a magyarországi szavazásra, a másik a levélben szavazásra készül.

Megvan, hogy milyen szavazólapot kapunk levélben a magyarországi választásokra
2026. március 14., szombat

Tűz ütött ki egy lakóházban, két ember szorult a mentősök segítségére

Lakástűzhöz riasztották a tűzoltókat a Maroshévízhez közeli Nyágra (Neagra) településen. A mentőegység két személyt látott el a helyszínen, de egyikük sem igényelt kórházi ellátást.

Tűz ütött ki egy lakóházban, két ember szorult a mentősök segítségére
Hirdetés
2026. március 14., szombat

Egy lakás árát cserélte ki játékpénzre az „ingatlanügynök”

Előzetes letartóztatásba helyeztek egy férfit, aki a gyanú szerint ingatlanügynöknek adta ki magát, és egy tranzakció ürügyén, amikor az összeget ellenőrizték, 128 ezer eurónyi valódi pénzt cserélt ki játékpénzre.

Egy lakás árát cserélte ki játékpénzre az „ingatlanügynök”
2026. március 13., péntek

A könyvvásárra is kiterjedő együttműködést kötött a Sapientia és a csíkszeredai városháza

Együttműködési megállapodást írt alá pénteken Csíkszeredai Városháza és a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem. A dokumentumot Sógor Enikő alpolgármester és Pap Levente dékán látta el kézjegyével.

A könyvvásárra is kiterjedő együttműködést kötött a Sapientia és a csíkszeredai városháza
2026. március 13., péntek

Nacsa Lőrinc: az erdélyi vállalkozók a legoptimistábbak, ezt érdemes mindenkinek eltanulnia

Lezárult az Erdélyi Mentorprogram negyedik évada, pénteken díjazták azokat az erdélyi vállalkozókat, akik részt vettek benne. A cél az volt, hogy az elmúlt egy évben a tapasztalt erdélyi magyar nagyvállakozók átadják a tudást a kezdő vállalkozóknak.

Nacsa Lőrinc: az erdélyi vállalkozók a legoptimistábbak, ezt érdemes mindenkinek eltanulnia
Hirdetés