Hirdetés
Hirdetés

Próbálják helyben tartani a nyárádszeredai fiatalokat

Tóth Sándor nyárádszeredai polgármester •  Fotó: Haáz Vince

Tóth Sándor nyárádszeredai polgármester

Fotó: Haáz Vince

Nyárádszeredában bölcsődét építenek, fejlesztik az iskolákat és sporttermeket, bérlakásoknak adnak helyet és telket fognak kiosztani a fiatal családoknak – mindezt azért, hogy minél több fiatalt tartsanak otthon. A részletekről a Maros megyei kisváros polgármestere, Tóth Sándor számolt be.

Simon Virág

2024. május 24., 15:382024. május 24., 15:38

2024. május 24., 15:392024. május 24., 15:39

A fejlődő, élhető Nyárádszereda szlogen mögötti tervekről számolt be a Maros megyei kisváros polgármestere, pénteken a városi könyvtárban. Mint elmondta,

a lakossági fórumokon elhangzott ötletek, kérések, panaszok nyomán körvonalazódott az elkövetkező négy éves terv, amit azért nevezett el Bocskai Terv 2.0 programnak, mert az egész közösség elvárást tartalmazza.

Mint ismert, Bocskai Istvánt Nyárádszeredában választották Erdély fejedelemévé, a kisváros többek között szoborral is adózik emléke előtt.

Fontos az oktatás

Tóth Sándor 2012 óta vezeti Nyárádszeredát. Elmondása szerint a kisvárosban egy újabb bölcsődét fognak építeni, mert égető szükség van rá, továbbá az elkövetkező időszakban több oktatási intézményt is felújítanak.

A székelytompai iskola kivitelezőjét hamarosan kiválasztják; Székelysárdon ősztől két osztály konténerben folytatja az iskolát, amíg az épületet javítani fogják.

Sporttermet szeretnének építeni az andrásfalvi iskola szomszédságába, hogy a diákok ne iskolabusszal menjenek tornaórára egy másik helyszínre.

A kisváros központjában aszfaltoznak, a járdák is megújultak •  Fotó: Haáz Vince Galéria

A kisváros központjában aszfaltoznak, a járdák is megújultak

Fotó: Haáz Vince

A Székelyhon kérdésére a polgármester kitért arra is, hogy bár van elegendő gyerek, de

nehézségeik vannak, hogy megőrizzék a háromszáz fős diáklétszámot a Bocskai István Szakközépiskolában, ahol minden évfolyamon két-két szakiskolai és elméleti osztály működik.

„Háromszázöt, háromszáztíz diák van a középiskolában, és szeretnénk, ha legalább ennyi maradna, hogy működni tudjon. Azt tervezzük, hogy

a törvény adta lehetőségeket kihasználva egyik szakiskolai és egyik elméleti osztályt is átalakítjuk.

A szakiskolai osztálynál figyelembe vesszük, hogy a leendő ipari parkba milyen cégek telepednek majd. De egyeztetünk a Bekecs Táncszínházzal is, hogy hogyan lehetne a néptáncoktatást is bevezetni a tantervbe, és létre lehetne hozni egy sport-művészeti osztályt. Fontos számunkra, hogy megtartsuk a felsőfokú oktatást.”

•  Fotó: Haáz Vince Galéria

Fotó: Haáz Vince

Kedvezmények a fiatal családoknak

A pénteki sajtótájékoztatóján Nyárádszereda polgármestere elmondta, hogy

őszig kidolgozzák azt a támogatási csomagot, amellyel a legalább háromgyerekes családoknak adókedvezményt biztosítanak – ez is kérés volt a lakossági fórumokon.

Beszámolt arról is, hogy a napokban hozzáfognak egy újabb, 24 lakrészes, fiatal családoknak szánt ANL-s lakás építésének, de épülnek a Studium Alapítvány szolgálati lakásai is. Azonkívül a polgármesteri hivatalnak van egy szabad telke, amelynek egy részét 4-5 áras részekre fognak parcellázni, és fiatal családoknak fogják kiosztani. Ez a terület az épülő tanuszoda és a leendő szabadtéri medence szomszédságában van.

Hirdetés

A sajtótájékoztatón nyárádszeredaiként vett Novák Levente szenátor is, aki arról beszélt, hogy a település egy élhető kisváros, ahol a fiataloknak érdemes családot alapítani, ahol a városvezetés odafigyel a lakosság igényeire. Úgy értékelte, hogy ha elkészül a Nyárádtő – Nyárádszereda közötti autópálya-szakasz és az ipari park, akkor a a település a környék motorja lesz.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. december 07., vasárnap

Exit poll: nemzeti liberális főpolgármestere lehet Bukarestnek

A CURS-Avangarde exit poll felmérése szerint a PNL jelöltje, Ciprian Ciucu nyerte a bukaresti időközi főpolgármester-választást a szavazatok 32,7 százalékával.

Exit poll: nemzeti liberális főpolgármestere lehet Bukarestnek
Hirdetés
2025. december 07., vasárnap

Folyóba hajtva próbált elmenekülni a rendőrök elől egy férfi Neamț megyében

Nem állt meg a rendőrök jelzésére, belehajtott egy folyóba, majd autóját hátrahagyva gyalog menekült tovább egy 29 éves férfi, aki ittasan és jogosítvány nélkül ült volánhoz Neamț megyében. Végül egy erdős területen elfogták és őrizetbe vették.

Folyóba hajtva próbált elmenekülni a rendőrök elől egy férfi Neamț megyében
2025. december 07., vasárnap

Alacsony a részvétel a bukaresti főpolgármester-választáson

Alacsony volt a részvétel a délelőtti órákban vasárnap a bukaresti időközi főpolgármester-választáson, ahol 17 jelölt verseng azért, hogy következő négy évben betöltse a Nicușor Dan államfővé választása nyomán megüresedett tisztséget.

Alacsony a részvétel a bukaresti főpolgármester-választáson
2025. december 07., vasárnap

Emmanuel Macron Párizsban fogadja kedden a román államfőt

Nicușor Dan hétfőn és kedden Franciaországban tartózkodik, és látogatásának második napján Emmanuel Macron elnök is fogadja az Élysée-palotában.

Emmanuel Macron Párizsban fogadja kedden a román államfőt
Hirdetés
2025. december 07., vasárnap

Hetven utast szállító autóbusz balesetezett Sinaián

Személygépkocsival ütközött egy autóbusz vasárnap Sinaián. Két utas enyhe sérüléseket szenvedett.

Hetven utast szállító autóbusz balesetezett Sinaián
2025. december 07., vasárnap

Bukaresti főpolgármester-választás: Nicușor Dan elmondta, hogy mit vár utódjától

Nicușor Dan kijelentette, hogy vasárnap a Nyugathoz tartozó Romániára és egy feddhetetlen jelöltre szavazott a bukaresti időközi főpolgármester-választáson.

Bukaresti főpolgármester-választás: Nicușor Dan elmondta, hogy mit vár utódjától
2025. december 07., vasárnap

Időközi helyhatósági választások: Bukarestben és 12 másik településen választanak polgármestert

Vasárnap Bukarestben főpolgármestert, Buzău megyében megyei tanácselnököt, a Dâmbovița megyei Găești városában, valamint kilenc megye 11 községében polgármestert választanak.

Időközi helyhatósági választások: Bukarestben és 12 másik településen választanak polgármestert
Hirdetés
2025. december 06., szombat

Romániától kért áramot Moldova az ukrajnai orosz támadások miatt

A Moldovai Köztársaság „megelőző jellegű, néhány órás” energetikai segítséget kért Romániától, miután péntek este és szombat reggel Oroszország támadást indított Ukrajna energetikai rendszere ellen.

Romániától kért áramot Moldova az ukrajnai orosz támadások miatt
2025. december 06., szombat

Több mint háromszáz állást hirdetnek meg az újonnan épített bölcsődéknél

Legutóbbi ülésén a kormány jóváhagyta 303 állás meghirdetését az uniós helyreállítási forrásokból épített bölcsődéknél – tájékoztatott szombaton az oktatási minisztérium.

Több mint háromszáz állást hirdetnek meg az újonnan épített bölcsődéknél
2025. december 06., szombat

Fél év alatt több mint harmincan vesztették életüket munkabalesetben Romániában

Az idei első félévben 2472 személy szenvedett munkabalesetet Romániában, 17 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában; az áldozatok közül 32-en vesztették életüket, 59 százalékkal kevesebben, mint az előző év első hat hónapjában.

Fél év alatt több mint harmincan vesztették életüket munkabalesetben Romániában
Hirdetés