
Fotó: Veres Nándor
Április 3-án a jövő és a múlt között kell választanunk – mondta a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára kedden Bonyhádon az 1848-as forradalom évfordulóján rendezett megemlékezésen.
2022. március 15., 15:532022. március 15., 15:53
Potápi Árpád János, aki egyben a térség fideszes országgyűlési képviselője és a Fidesz-KDNP képviselőjelöltje, hozzátette: az országgyűlési választáson azok között kell választani, akik „megtagadták a magyarságot, a nemzetegyesítést, és azok között, akik a békés, nemzetegyesítő munkát elvégezték az elmúlt 12 évben”.
Felidézte, hogy a magyarság története folyamatos szabadságküzdelmek története volt; Bocskai, Bethlen, Rákóczi, a 48-as hősök, az 56-os forradalmárok valamennyien a nemzeti függetlenség megteremtéséért, a hit megtartásáért és a béke eléréséért harcoltak.
„Nekünk, ma élő magyaroknak sincs más feladatunk, minthogy mindent megtegyünk annak érdekében, hogy hazánk szabadon éljen, és béke legyen az országunkban” – mondta, hozzátéve, hogy
„Az elmúlt 12 évben mindent megtettünk azért, hogy hazánk fejlődjön, megtartsa függetlenségét és egyesítse a magyarságot, bárhol is éljenek tagjai a Kárpát-medencében vagy a nagyvilágban” – közölte. Azt mondta,
2010 óta csaknem egymillió 200 ezren tettek állampolgársági esküt, közülük 456 ezren regisztráltak az április 3-i országgyűlési választásra – ismertette.
Arról is beszélt, nem lehet megfeledkezni arról, hogy a szomszédságunkban háború zajlik. „Elítélünk minden agressziót, és úgy valljuk, hogy a háborús helyzetek megoldása csak a béketárgyalás lehet” – mondta. Az államtitkár hangsúlyozta, hogy a magyar emberek biztonsága a legfontosabb, és „megadunk minden tőlünk telhetőt a menekülteknek”. Arra kérte a jelenlévőket, hogy adományokkal támogassák a Híd Kárpátaljáért segélyprogramot.
Utcán sétáló kendőzött szépségekről ír a korabeli sajtó Gyergyószentmiklós vonatkozásban, Csíkszeredában szálloda is fungált bordélyként. Bizony, e tekintetben Csík vármegyében sem voltak szemérmesebbek az emberek, mint máshol Székelyföldön.
A magyarországi országgyűlési választásokon leadott összes szavazatot megszámolták szombatra, a Tisza pedig növelni tudta a képviselői mandátumainak számát, a kétharmad pedig még egyértelműbb lett.
A Magyar Polgári Erő (MPE) a Magyarországon „ellenzékbe kényszerült nemzeti pártok” mellett marad – közölte szombaton a párt ügyvivő elnöksége.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
A mezőgazdasági kifizetési ügynökség (APIA) nevében küldött hamis telefonos és online szöveges üzenetekre figyelmeztet a mezőgazdasági minisztérium.
Friss jogosítvány a zsebben, de a valódi vezetési rutin még sehol? Nem vagy ezzel egyedül. Pont erre a helyzetre érkezik hamarosan a Megtanítalak vezetni című videós sorozatunk.
Idén március végéig több mint 8000 tűzesethez riasztották a hivatásos tűzoltókat – számolt be szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Ismeretlen tettesek felgyújtották Mircea Dinescu költő Cetate községbeli faházát. A rendőrség nyomozást indított az ügyben.
Éles hangon bírálta Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök Ilie Bolojan miniszterelnököt a bizonyos állami vállalatok tőzsdére vitelére vonatkozó szándéka miatt.
Az áram- és földgáztermeléssel és -szállítással kapcsolatos, mintegy 3,5 milliárd dollár értékű beruházásokat jelentett be szombaton Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
szóljon hozzá!