
Fotó: Kovászna Megyei Fogyasztóvédelmi Felügyelőség
A Kovászna Megyei Fogyasztóvédelmi Hivatal a rendőrséggel karöltve ellenőrzött egy bölönpataki, kereskedelmi rendeltetése mellett postai funkcióval is „felruházott” egységet, ahol a hitelre adott élelmiszer és ital árát a nyugdíjakból és a szociális segélyekből vonták le a működtetők.
2023. május 31., 09:162023. május 31., 09:16
2023. május 31., 09:232023. május 31., 09:23
Az illetékes szervek egy feljelentés nyomán végeztek ellenőrzést a vegyesboltban. A panasz szerint ugyanis a tulajdonos – egyben a település postása – felesége és lánya a boltban végezte a „hivatali teendőket”:
Fotó: Kovászna Megyei Fogyasztóvédelmi Felügyelőség
Ez azonban nem volt minden, a boltot adminisztráló család tagjai ugyanis
Fotó: Kovászna Megyei Fogyasztóvédelmi Felügyelőség
A kereskedelmi egység tulajdonosát a fogyasztóvédelem 2000 lejre bírságolta, az ügyben a rendőrség vizsgálódik – áll a háromszéki fogyasztóvédelem közösségi oldalán megosztott közleményben.
Fotó: Kovászna Megyei Fogyasztóvédelmi Felügyelőség
A lej–euró árfolyam a következő időszakban mindkét irányba elmozdulhat, és a feszültség mindaddig fennmaradhat, amíg a piacok nem kapnak egyértelmű válaszokat Románia politikai és pénzügyi stabilitásával kapcsolatban – jelentette ki a BNR szóvivője.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) képviselőházi frakcióvezetője, Gabriel Andronache szerint Ilie Bolojan ismét miniszterelnöknek jelölhető, mert ezt nem tiltja az alkotmánybíróság.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szerdán közölte, hogy 2023 és 2026 között összesen 15 hantavírus-fertőzéses esetet jegyeztek Romániában, ezek közül egyet idén.
Marosvásárhelyen, Szovátán és Székelyudvarhelyen új beruházásként épülhetnek fiataloknak szánt lakások, illetve előrelépés várható a sepsiszentgyörgyi, csíkszeredai, kézdivásárhelyi, kovásznai és malomfalvi ifjúsági lakások terén is – közölte az RMDSZ.
A Bolojan-kormány bukása a fokozódó gazdasági bizonytalanság miatt máris érezteti hatását a román energiapiacon – figyelmeztetett csütörtökön közzétett elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Megszűnik a TV2 Tények című hírműsora – erősítette meg a csatorna elnök-vezérigazgatója a 444-nek. Vaszily Miklós a portálon csütörtökön megjelent cikkben a csatorna struktúrájának átszervezéséről is beszélt – szemlézte az anyagot az MTI.
Az összes párt az embereinek elhelyezésére használta az állami vállalatok vezetői tisztségeit, ezen azonban a következő években változtatni kell – jelentette ki szerdán este Ilie Bolojan.
Az idénymunkák újraindulásával enyhén csökkent a munkanélküliség Hargita megyében. A sokévi átlagnál kisebb viszont az állásajánlatok száma is.
Székelyföld-szerte nyárias meleg volt tegnap délután, Csíkszeredában is 25,2 Celsius-fokig melegedett fel napközben a levegő hőmérséklete.
2 hozzászólás