
Portik Vilmost jelöli az RMDSZ Marosvásárhelyen alpolgármesternek
Fotó: Haáz Vince
Portik Vilmost Marosvásárhely alpolgármesterének, Kovács Leventét pedig a Maros megyei önkormányzat alelnökének javasolja az RMDSZ Maros megyei szervezete. A városi tanács RMDSZ-frakciójának vezetőjére is van javaslat Frunda Csenge személyében.
2020. december 10., 15:062020. december 10., 15:06
2020. december 10., 15:142020. december 10., 15:14
A funkciókról a Területi Állandó Tanács döntött – számolt be csütörtöki sajtótájékoztatóján Péter Ferenc. Az RMDSZ Maros megyei elnöke szerint
A város másik alpolgármesteri, illetve a megyei önkormányzat másik alelnöki funkciójába a koalíciós partner fog egy-egy személyt nevesíteni.
Kovács Levente az RDMSZ Maros megyei szervezetének ügyvezető elnökeként arról beszélt, hogy az RMDSZ-nek a parlamenti választások után is sikerült megőriznie Maros megyében a vezető szerepet. A megye lakosságának 36 százaléka magyar ajkú, és ezen arány fölött sikerült teljesíteni, több szavazatot kapott az RMDSZ, mint a szociáldemokraták és nemzeti liberálisok együttvéve. Az abszolút számok tekintetében azonban aggodalomra ad okot a részvétel – mondta Kovács Levente.
Kovács Levente lenne a Maros megyei tanács egyik alelnöke
Fotó: Rab Zoltán
A Székelyhon érdeklődésére, miszerint felkészültek-e a Dan Tanasăt is soraiban tudó nacionalista párt, az AUR Maros megyét is érintő, a magyar nyelvhasználatot célzó esetleges támadásaira, Péter Ferenc úgy válaszolt, arra soha nem lehet felkészülni, de mindent megtesznek, hogy azokat kivédjék.
Ami Kulcsár-Terza József parlamenti képviselő tevékenységét illeti, a Maros megyei RMDSZ-elnök úgy fogalmazott, hogy
ugyanis éppen azokon a településeken volt a legkisebb a választásokon való részvétel, ahol a polgármesterek, helyi képviselők az EMSZ színeiben tevékenykednek. „Nemhogy nem segítettek, de még rontottak a távolmaradásukkal” – mondta Péter Ferenc, hozzátéve, meggyőződése, hogy Kulcsár-Terza Józseffel együtt lehet működni, és mindent tőle telhetőt megtesz a parlamentben a romániai magyarságért.
A 2026-os költségvetést el fogja fogadni a parlament, és a kormánykoalíció Ilie Bolojan miniszterelnök vezetésével folytatja a munkát a 2027-re tervezett kormányfőcseréig – jelentette ki szerdán Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke.
Tizenhárom középület tetejére szerelnek fel napelemeket Farkaslaka községben egy pályázat részeként, ami jelentős spórlást jelent majd a villanyszámlákon. A hosszú távú cél az, hogy teljes egészében megtermeljék az elfogyasztott áramot.
Százharminckét millió eurós beruházás zajlik a marosvásárhelyi orvosi egyetemen, ahol több mint tízezer diák tanul – derült ki Leonard Azamfirei rektor beszámolójából, aki a Marosvásárhelyen megvásárolt épületek sorsáról is beszélt.
Az Eurostat szerdán közzétett adatai szerint februárban 2,1 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban az előző havi 2 százalékról. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 8,3 százalék.
A jövő héten esedékes próbaérettségi bojkottálására biztatják a tanárokat az oktatási szakszervezetek.
Elfogadta szerdán a szenátus első házként azt a törvénytervezetet, amely szerint 2026-ban országos szinten 859 barnamedve megelőző célú kilövését engedélyezik a populáció szabályozása érdekében.
Ittas sofőr okozott anyagi kárral járó balesetet Csíkszeredában kedden, de Gyergyószentmiklóson és Székelyudvarhelyen is alkoholos befolyásoltság alatt vezető sofőröket szűrtek ki a rendőrök – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Többször látták Székelyszenterzsébeten a kifejlett medvét, amely kedden egy szürkemarhát is megölt, jelentős kárt okozva a gazdának. Később ismét visszatért a helyszínre a nagyvad, így kénytelenek voltak kilőni azt.
Több okból is takarékosságra kényszerülnek a Szent György Napok szervezői, de a vízzel félig telt pohár tele felét nézik: az erdélyi és helyi fellépőkkel az egymásra figyelés, a találkozások öröme jobban megélhető.
Lezárták a csíksomlyói borvízforrás környékét egy szalaggal miután a laborvizsgálatok Coliform baktériumok jelenlétét mutatták ki vízben. Feltehetően a forrás magától kitisztul és napokon belül újra iható lesz a vize.
szóljon hozzá!