
Fotó: Beliczay László
Új önkormányzati képviselő tette le a hivatali esküt, katasztrófavédelmi hangjelző eszközöket helyeznek el a város négy pontján, kiegészítették a település címerének meghatározásával kapcsolatos 2016-os határozatot, valamint közlekedési ügyekért felelős vegyes bizottságot hoztak létre a székelyudvarhelyi tanácsosok e havi soros ülésükön.
2021. március 25., 15:532021. március 25., 15:53
2021. március 25., 16:152021. március 25., 16:15
Godra Zsolt hivatali eskütételével kezdődött az e havi soros önkormányzati ülés Székelyudvarhelyen, aki párttársa, az új városmenedzser, Albert Sándor helyét vette át a Szabad Emberek Pártjának (POL) képviselői frakciójában.
Öt évvel ezelőtt fogadta el a képviselő-testület a város címeréről szóló határozattervezetet, amelyet most már a közigazgatási minisztérium is megvizsgált – magyarázta Venczel Attila városi főjegyző. Utóbbi intézmény ugyanakkor kifogást emelt, hogy a rajzolt bemutatás mellett nem készült leírás a különböző jelképekről.
A tanácsosok döntése alapján egy közlekedési ügyekért felelős, 19 tagú vegyes bizottságot hoztak létre, amelynek célja, hogy a lakossági elvárásoknak megfelelő forgalmi szabályokat fogalmazzanak meg a városban. Ennek tagjai között köztisztviselők, önkormányzati képviselők és civil szakemberek lesznek.
András Lehel az ülésen hangsúlyozta, az alakulat egyik célja a parkolási szabályzat megvitatása lesz.
Fotó: Beliczay László
Aktualizálni kellett a Bányai János Műszaki Szakközépiskola felújítási terveinek gazdasági mutatóit, amelynek megvalósításáért a Regionális Operatív Programban (POR) pályázott sikeresen a polgármesteri hivatal. Ennek értelmében mintegy 650 ezer lejjel emelkedett a projekt eredeti, nagyjából 12 millió lejes értéke – közölte Szabó Sámuel, a hivatal beruházási osztályának vezetője.
A testületi ülésen az is elhangzott, hogy a hivatal elkezdte a most már megvásárolható ifjúsági lakások értékének kipostázását a jogosultak számára. Ennek köszönhetően az elkövetkező napokban minden érintett megkapja a szükséges információkat.
Az önkormányzat területek használati jogát adta át a szolgáltatónak, amely gázvezetékeket fog elhelyezni a Bartók Béla, a Sas és a Rét utcákban. Szintén jóváhagyták a villanyvezetékek felszerelését a Napraforgó és a Szentjános utca közötti részen. A zeteváraljai gát esetleges elszakadásának veszélyét szem előtt tartva Székelyudvarhely négy pontján szerel fel hangjelzéssel figyelmeztető berendezéseket a vízügyi hatóság: az Eötvös József, a Kós Károly, valamint a Bányai János iskoláknál, illetve a Kipi-Kopi napközinél. A Hargita megyei kormányhivatal kérésére a legelők bérbeadásával kapcsolatos szabályzatot is módosították, eszerint a bérlők csak székelyudvarhelyiek kell legyenek, nem kell öt éve ott éljenek.
Románia lakónépessége 19,041 millió fő volt 2026. január 1-jén, 1829-cel kevesebb, mint egy évvel korábban – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Hűvösen indult a nap augusztus 28-án, és még a délelőtti órákban sem melegedett fel az elmúlt napokhoz hasonlóan az időjárás.
A román parti őrség határrendészei csütörtök este kutató-mentő műveletben vettek részt a Fekete-tengeren, miután tűz ütött ki egy Románia kizárólagos gazdasági övezetén áthaladó kereskedelmi hajón.
Ivóvízszolgáltatás szünetelésére kell felkészülniük Marosszentanna, Udvarfalva és Várhegy, valamint Gyulakuta, Kelementelke és Havadtő lakóinak.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
Egy ember fennakadt a nagyfeszültségű vezetékeken a marosvásárhelyi Szabadság és Méh utca kereszteződésében. Az érintettet végül biztonságban lehozták a tűzoltók, majd kórházba szállították.
Megbírságolt és a tevékenység felfüggesztésére kötelezett egy gyimesközéploki rendezvényszervezőt a Hargita Megyei Környezetőrség, mert nem volt meg a szükséges környezetvédelmi engedélye a mintegy négyszáz férőhelyes sátorban tartott eseményekhez.
Tavaly az Európai Unió internethasználóinak csaknem egyharmada (32,7 százaléka) rendelkezett előfizetéssel filmeket, sorozatokat vagy sportközvetítéseket kínáló streamingszolgáltatásra – közölte csütörtökön az Eurostat.
szóljon hozzá!