
Fotó: Beliczay László
Új önkormányzati képviselő tette le a hivatali esküt, katasztrófavédelmi hangjelző eszközöket helyeznek el a város négy pontján, kiegészítették a település címerének meghatározásával kapcsolatos 2016-os határozatot, valamint közlekedési ügyekért felelős vegyes bizottságot hoztak létre a székelyudvarhelyi tanácsosok e havi soros ülésükön.
2021. március 25., 15:532021. március 25., 15:53
2021. március 25., 16:152021. március 25., 16:15
Godra Zsolt hivatali eskütételével kezdődött az e havi soros önkormányzati ülés Székelyudvarhelyen, aki párttársa, az új városmenedzser, Albert Sándor helyét vette át a Szabad Emberek Pártjának (POL) képviselői frakciójában.
Öt évvel ezelőtt fogadta el a képviselő-testület a város címeréről szóló határozattervezetet, amelyet most már a közigazgatási minisztérium is megvizsgált – magyarázta Venczel Attila városi főjegyző. Utóbbi intézmény ugyanakkor kifogást emelt, hogy a rajzolt bemutatás mellett nem készült leírás a különböző jelképekről.
A tanácsosok döntése alapján egy közlekedési ügyekért felelős, 19 tagú vegyes bizottságot hoztak létre, amelynek célja, hogy a lakossági elvárásoknak megfelelő forgalmi szabályokat fogalmazzanak meg a városban. Ennek tagjai között köztisztviselők, önkormányzati képviselők és civil szakemberek lesznek.
András Lehel az ülésen hangsúlyozta, az alakulat egyik célja a parkolási szabályzat megvitatása lesz.
Fotó: Beliczay László
Aktualizálni kellett a Bányai János Műszaki Szakközépiskola felújítási terveinek gazdasági mutatóit, amelynek megvalósításáért a Regionális Operatív Programban (POR) pályázott sikeresen a polgármesteri hivatal. Ennek értelmében mintegy 650 ezer lejjel emelkedett a projekt eredeti, nagyjából 12 millió lejes értéke – közölte Szabó Sámuel, a hivatal beruházási osztályának vezetője.
A testületi ülésen az is elhangzott, hogy a hivatal elkezdte a most már megvásárolható ifjúsági lakások értékének kipostázását a jogosultak számára. Ennek köszönhetően az elkövetkező napokban minden érintett megkapja a szükséges információkat.
Az önkormányzat területek használati jogát adta át a szolgáltatónak, amely gázvezetékeket fog elhelyezni a Bartók Béla, a Sas és a Rét utcákban. Szintén jóváhagyták a villanyvezetékek felszerelését a Napraforgó és a Szentjános utca közötti részen. A zeteváraljai gát esetleges elszakadásának veszélyét szem előtt tartva Székelyudvarhely négy pontján szerel fel hangjelzéssel figyelmeztető berendezéseket a vízügyi hatóság: az Eötvös József, a Kós Károly, valamint a Bányai János iskoláknál, illetve a Kipi-Kopi napközinél. A Hargita megyei kormányhivatal kérésére a legelők bérbeadásával kapcsolatos szabályzatot is módosították, eszerint a bérlők csak székelyudvarhelyiek kell legyenek, nem kell öt éve ott éljenek.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
szóljon hozzá!