
Fotó: Haáz Vince
Esőre vonatkozó figyelmeztetést adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország régióinak többségére.
2024. október 03., 15:072024. október 03., 15:07
2024. október 03., 15:092024. október 03., 15:09
Az előrejelzések szerint csütörtök estétől hétfőig előbb a Bánságban, a Körösvidéken és Máramarosban, majd Erdélyben, Olténiában és Munténia északnyugati részén esős lesz az idő.
A meteorológusok szerint a lehulló csapadék mennyisége eléri a 20–30, helyenként pedig meghaladhatja a 40–50 litert négyzetméterenként.
A nyugati, délnyugati és keleti térségekben a szél is felerősödik, a széllökések sebessége elérheti a 40–50 kilométert óránként – írja az Agerpres hírügynökség a meteorológiai szolgálat előrejelzésére hivatkozva.
Augusztus és november között csaknem 18 millió lej értékben szabtak ki bírságot az adóellenőrök az alapélelmiszerek árréskorlátozásának megsértése miatt.
Lemondott Bogdan Matei az Országos Sportügynökség (ANS) elnöki tisztségéről.
A Cotroceni-palota előtt tüntetnek csütörtökön 11 órától négy szakszervezeti szövetség tagjai a kormány és a társadalmi partnerek közötti közvetítői szerepének felvállalását kérve az államfőtől.
III. Károly brit király szerdán Londonban, a Buckhingham-palotában fogadta az Egyesült Királyságbeli látogatásra érkező Nicușor Dan román államfőt.
Karácsonyi műsorral egybekötött adománygyűjtést szerveznek december 20-án a nagytusnádi kultúrotthonban. A beérkező támogatásokkal két tusnádi férfi gyógyulását segítenék: Kató Lajosét és Szabó Sándorét.
A kormány szerdai ülésén úgy döntött, hogy a személyi jövedelemadó két százalékából begyűlt összegeket a helyi önkormányzatok alárendeltségében működő előadóművészeti intézmények támogatására fordítja.
A Bolojan-kabinet szerdán elfogadott sürgősségi rendelete szerint a helyi önkormányzatoknak december 31-ig jóvá kell hagyniuk a 2026-ra megállapított adók és illetékek szintjét.
Szerda délutáni tanácskozásukon a koalíció vezetői megállapodtak abban, hogy 2026. július 1-jétől 4325 lejre nő a minimálbér.
Rövidzárlat miatt gyúlt ki a Nyujtódon áthaladó nyergesvontató, amely karton-kötegeket szállított. A tűzoltók eloltották a lángokat, jelenleg az úttest takarításán dolgoznak. Az autók jelenleg egy forgalmi sávon haladhatnak.
A Versenytanács szerdán összesen 135,2 millió lej (mintegy 26,6 millió euró) bírságot szabott ki a romániai dohánypiacon működő három vállalatra versenykorlátozó megállapodások miatt.
szóljon hozzá!