
Fotó: Pittyes2es és Gyufa Facebook-oldala
Jótékonysági koncertet ad a zenekarral debütáló Pittyes2es és Gyufa szerdán 18 órától a kézdivásárhelyi Vigadó nagyszínpadán, a veseátültetésre szoruló Sárkány Zsófia javára.
2023. június 07., 11:342023. június 07., 11:34
Sárkány Zsófia 24 éves asszisztens Kézdivásárhelyen, akinek a lehető leghamarabb veseátültetésre van szüksége. Mindkét szülő hozzá hasonlóan A2-es vércsoportú, és a vizsgálatok során dől majd el, hogy melyikük a legjobb donor. A brassói Szent Konstantin Kórházban
élő donorból történő transzplantációs műtét (donortól való mintavétel, illetve az átültetés a kórházi kezeléssel együtt) 20 ezer euróba kerül,
a transzplantáció előtti vizsgálat a kompatibilitási tesztekkel együtt pedig körülbelül 4 ezer euróba.
Kézdivásárhelyen többek között a 34. Számú Gábor Áron Cserkészcsapat és a Bod Péter Tanítóképző rendezett gyűjtést, de a Gyerkőcnap látogatói is nagylelkűen adakoztak, ugyanakkor további jótékonysági akciók is várhatók az ügyben.
Jövő hétvégén az Old Bumeráng ad jótékonysági koncertet a Jazz Borudvarban, emellett a Háromszéki Borbarátok Egyesülete és a Jazz Bisztró városnapi pityókafesztiválon főzendő tokányát is ezúttal kivételesen pénzért fogják kínálni, aminek a bevétele ugyancsak Zsófia támogatására megy.
Ma, azaz szerdán 18 órától a népszerű Pittyes2es és Gyufa első zenekaros koncertjére várja a közönséget a Vigadó Művelődési Házba, és bár a Duduly Vendel, Hengán István és Postolică Adrián alkotta trió meglepetésműsorral készül, az biztos, hogy a villámkoncerten hallható lesz a zenekar első saját dala, a néhány nap alatt többezres nézettséget elért Plasztelin is.
Emellett a következő számlaszámon is lehet adakozni (lejben): Sárkány Zsófia: RO63 RNCB 0127 1516 3905 0001.
Az elkövetkező napokban enyhe felmelegedés várható, így vékonyodhatnak a tavakon, folyókon a jégrétegek. A hatóságok figyelmeztetnek: ne menjünk rá a jégre.
A Leoni vállalat aradi gépkocsialkatrész-gyártó üzeme értesítette az Arad megyei munkaerő-elhelyezési ügynökséget, hogy 465 alkalmazottjától válik meg a decemberben bejelentett leépítések keretében. Az első munkaszerződéseket márciusban bontják fel.
Májusban vélhetően általános sztrájkba lépnek a közoktatásban dolgozók – nyilatkozta a Társadalmi Párbeszéd Bizottság csütörtöki ülésén a Tanügyi Szakszervezetek Ligájának Botoșani megyei elnöke.
Marcel Ciolacu volt miniszterelnök szerint nem igaz, hogy a Bolojan-kormány reformjainak köszönhetően csökkent a költségvetési hiány.
A földgázárak liberalizálása a korábbi ütemtervnek megfelelően áprilisban várható, ezen a téren nem történt változás – jelentette ki a kormányszóvivő.
Első olvasatban tárgyalta a kormány csütörtöki ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a nem járulékalapú nyugdíjjal rendelkező személyek elesnek a nyugdíjuk 85 százalékától, ha azt állami fizetéssel halmozzák.
A Biológiai Tudományok Osztályához kapcsolódó új köztestületi tagjává avatta a Magyar Tudományos Akadémia a kézdivásárhelyi dr. Tóth Piroskát, a vizes élőhelyek specialistáját.
Tavaly több mint 5,2 milliárd italcsomagolást váltott vissza a lakosság, és megközelítőleg 387 ezer tonnás mennyiség került az újrahasznosító állomásokra.
A Temes megyei ügyészég 24 órára őrizetbe vette minősített emberölésért és holttestgyalázásért a 15 éves csenei fiú meggyilkolásával gyanúsított két kiskorút, és kezdeményezték előzetes letartóztatásukat.
A kormány dolgozik a 2026-os állami költségvetésen, amely reális alapokra fog támaszkodni – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
szóljon hozzá!