
Képünk illusztráció
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
Törvénytelen pirotechnikai eszközbirtoklás- és árusítás miatt tartottak rajtaütésszerű ellenőrzést a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai Csíkszeredában. A művelet eredményeként több mint 300 pirotechnikai eszközt koboztak el két férfitól.
2020. december 02., 20:542020. december 02., 20:54
2020. december 03., 16:382020. december 03., 16:38
A Hargita megyei rendőrök egy korábban végzett nyomozásuk eredményeiből kiindulva szervezték meg az akciót a csíkszeredai vasútállomás területén – számol be keddi közleményében a megyei rendőr-főkapitányság.
Az eljárás során egy 28 éves Hargita és egy 23 éves Kovászna megyei férfit azonosítottak, akik több mint 300 különböző típusú és kategóriájú pirotechnikai eszközön próbáltak túladni. Mivel az illetők semmiféle engedéllyel nem rendelkeztek a birtoklást és a forgalmazást illetően, a termékeket lefoglalták.
A két férfi ellen bűnügyi eljárás indult, engedély nélküli pirotechnikai eszközbirtoklás és értékesítés vádjával.
A helyi ügyintézést segítő alkalmazás és különböző digitalizációs megoldások fejlesztésének finanszírozására közösen pályázott Székelyudvarhely és Gyergyószentmiklós. A múlt évi áfaemelés miatt módosítani kellett projekt költségeit.
Magyarország támogatja az Egyesült Államok ukrajnai béketörekvéseit – hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a Marco Rubio amerikai külügyminiszterrel tartott sajtótájékoztatóján hétfőn Budapesten.
A meteorológusok előrejelzése szerint csütörtök reggelig hideg időre, csapadékra, jegesedésre és heves szélre lehet számítani országszerte.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közölt adatai szerint a villamos energia, a kávé és kakaó ára, valamint a vasúti szállítás díja nőtt a legnagyobb mértékben az elmúlt egy évben.
Páva, aranyfácán, törpe kacsa és még sok kisállat lesz megtekinthető a csíkszentkirályi sportcsarnokban február 20-22. között. A kiállítást a Csikszeredai HOBBY Kisállattenyésztők Egyesülete szervezi.
Klasszikus szerzők után idén egy kortárs alkotó kerül a Nemzetközi Felolvasómaraton középpontjába: Lackfi János műveiből válogathatnak a közös felolvasás résztvevői március 10-én, kedden.
A tavaly decemberi 9,69 százalékról idén januárban 9,62 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Ahogy az várható volt az előrejelzések szerint, ismét téliesre fordult térségünkben is az időjárás, vasárnap este az esőzés havazásba váltott át, és friss hóréteg rakódott le.
1 hozzászólás