
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Csak oltási igazolvánnyal vagy negatív teszttel, a koronavírus-fertőzésen való átesést bizonyító irattal lehet belépni Marosvásárhelyen az állatkertbe és a fedett uszodába. A Víkendtelepen korlátozták a sportpályák használatát.
2021. október 06., 20:122021. október 06., 20:12
Mivel keddtől Marosvásárhely piros besorolásba került (a fertőzöttségi arány 3 ezreléknél nagyobb), a marosvásárhelyi városháza szerdán kiközölte a legújabb korlátozásokat. Eszerint a Víkendtelepen lévő fedett uszodát továbbra is csak a sportolók használhatják, az ottlévő sportpályák használati ideje pedig változik. Erről a helyszínen lehet tájékozódni.
A városi fedett uszodában nem lehetnek együtt a sportolók és az amatőr úszok, így ez utóbbiak keddtől péntekig 6, 8, 18 és 20 órától válthatnak jegyet, míg szombaton és vasárnap 6–22 óra között. De
Szintén a védettséghez kötik a marosvásárhelyi állatkertbe való belépést. Az állatkert beltereiben védőmaszkot kell viselni, és tartani kell az egyméteres távolságot a többi látogatótól. A védettséget igazoló irat felmutatása alól felmentést kapnak a 12 évnél fiatalabb gyermekek.
A marosvásárhelyi városháza tájékoztatása szerinte ezek az intézkedések addig lesznek érvényesek, amíg a fertőzöttségi mutató 3–6 ezrelék között van. Ha ennél magasabb lesz, újabb szigorításokra lehet számítani, de ha három alá csökken, enyhítések lesznek. Marosvásárhelyen szerdán a fertőzöttségi ráta 3,98 volt, ami azt jelenti, hogy az elmúlt 14 napban 584 új beteget azonosítottak a városban.
A dédai hivatásos és önkéntes tűzoltókat is riasztották egy tarlótűzhöz péntek este. A Maros megyei Ratosnya egyik falujában nehezen megközelíthető területen csaptak fel a lángok.
Szombaton 20:30 és 21:30 között lekapcsolják a parlament épületének belső és külső világítását a Föld órája kezdeményezéshez való csatlakozás részeként – közölte a képviselőház.
Idén is megrendezik Marosvásárhelyen a Virágvasárnapi passió előadást, amelyen a résztvevők együtt élhetik át Jézus Krisztus szenvedéstörténetét. Az érdeklődőket vasárnap 17 órára várják a Nyári Színpadhoz.
A legfelsőbb bíróság perelni készül a kormányt a bírák és ügyészek számára bírósági döntéssel megítélt bértartozások kifizetésének elhalasztása miatt, és első lépésként előzetes panaszt nyújtott be a kormányhoz és a pénzügyminisztériumhoz.
Nicușor Dan államelnök pénteken kihirdette a 2026-os állami költségvetésről és a társadalombiztosítási költségvetésről szóló törvényeket.
Ünnepélyes keretek között adják át szombaton Gyergyóremetén az új bicikliutat. Az esemény nem csupán egy hivatalos átadó lesz: a szervezők egy különleges rekordkísérlettel is készülnek.
A marosvásárhelyi tűzoltók egy lakástűzhöz vonultak ki pénteken délután, amely egy tömbház legfelső emeletén keletkezett.
Nem mindennapi tűzesethez riasztották a hatóságokat Székelyudvarhelyen, péntek délután: valaki a plázánál levő lakópark mögött egy betonkerítés tövében akart halat sütni. Azonban a lángok elharapóztak.
Az utóbbi években ismétlődő jelenség Székelyföldön, hogy a márciusi-áprilisi felmelegedést hirtelen visszatérő fagyok váltják. Ezek komoly károkat okozhatnak a gyümölcsösökben, teljesen el is veszhet az adott évi termés.
Pénteken délutánra sikerült teljesen eloltani a maroludasi hulladéklerakónál kedden délben keletkezett tüzet. A területet továbbra is megfigyelés alatt tartják.
szóljon hozzá!