Hirdetés
Hirdetés

Pillanatragasztóval estek át a hatszáz lejes sportcipője javításán, ezért a fogyasztóvédelemhez fordult

Képünk illusztráció •  Fotó: Pixabay

Képünk illusztráció

Fotó: Pixabay

Átverve érezte magát egy vásárló, miután a közel 600 lejes új sportcipője két használat után tönkrement. Hiába vitte vissza a sportcipőket forgalmazó csíkszeredai boltba, mindössze annyi történt, hogy pillanatragasztóval megragasztották. Mivel nem volt elégedett az eredménnyel, ezért a Hargita Megyei Fogyasztóvédelmi Felügyelőséghez fordult.

Barabás Hajnal

2024. augusztus 18., 16:012024. augusztus 18., 16:01

„Nyaralás előtt, július 28-án bementünk egy sportcipőket forgalmazó csíkszeredai boltba, ahol vásároltunk két pár cipőt. Ezután

Idézet
elmentünk Törökországba nyaralni, ott kétszer felhúztam a cipőt este a vacsoránál, és mindössze ennyi használat után megbomlott mindkét cipő orra”

– ismertette a történteket a Székelyhonnal a károsult férfi, aki egyetlen pár cipőért 600 lejt fizetett ki. A nyaralást követően visszavitte a boltba, ahol azt közölték, hogy

háromhetes eljárás a helyzet rendezése.

Azt válaszolta, nem tud ennyit várni, és ráadásul úgy tudja, hogy más üzletekben, ha szükséges azonnal visszacserélik a terméket.

Hirdetés

„Szóvá tettem még, hogy jelezni fogom ezt az esetet a fogyasztóvédelemnek, erre leírták a telefonszámomat, majd másnap visszahívtak, hogy kész a cipő.

Idézet
Bementem és láttam, a cipő meg van ugyan ragasztva, de pillanatragasztóval, ráadásul nagyon otrombán. Elhoztam a cipőt, és elvittem a Hargita megyei fogyasztóvédelemhez”

– osztotta meg a történteket. Szerinte elfogadhatatlan az ilyen eset egy márkás cipőket forgalmazó, Európa-szerte ismert sportruházati üzletben, hiszen nem egy olcsó termékről van szó. Az egyik cipő orrán három centiméteren, a másikon másfél centiméteren szakadt fel a varrás.

Fogyasztóvédő: meg kell oldani a panaszt

Laurențiu Moldovan, a Hargita Megyei Fogyasztóvédelmi Felügyelőség vezetője megkeresésünkre elmondta, hogy amennyiben valaki panaszt tesz náluk,

abban az esetben 30 nap áll az intézmény rendelkezésére, hogy megvizsgálja a panasz megalapozottságát.

Ha kiderül, hogy megalapozott a panasz, akkor a kereskedelmi egységet felszólítják, hogy oldja meg azt. Tehát adott esetben kötelezhetik arra, hogy kicserélje a terméket, vagy visszaadja a pénzt. Ha jogszabálysértés is fennáll, akkor meg is bírságolhatják a céget. Például

figyelembe veszik, hogyan viselkedett a cég alkalmazottja a fogyasztóval szemben, amikor visszament a termékkel, és ha nem helyesen járt el, akkor bírság járhat érte.

Hasznos tudni, hogy a jelenleg hatályos jogszabályok értelmében amennyiben a termék nem megfelelő, akkor a fogyasztó ingyenesen kérheti annak kijavítását, kicserélését, vagy a vételár visszafizetését – ebben a sorrendben. Mint korábbi cikkünkben ismertettük,

a hibaelhárítást vagy a cserét legtöbb tizenöt naptári napon belül kell elvégezni, attól számítva, hogy az ügyfél átadta a kifogásolt terméket, illetve értesítette a problémáról az eladót.

A garanciára való jogszabályi előírásokról is írtunk, ezek a 2021/140-es sürgősségi kormányrendeletben találhatók meg. Ezek alapján két jótállási típus létezik: a törvényes megfelelőségi garancia, ami két év, és a kereskedelmi garancia, amelyek egy árura vonatkozóan egyidejűleg létezhetnek. A törvényes jótállás minden eladott árura vonatkozik (bizonyos, pontosan meghatározott kivételekkel).

Onnantól, hogy egy terméket eladtak, a vevőnek törvény garantálja a jótállást, ami pedig az eladó felelőssége.

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. január 19., hétfő

Üzentek a tiltakozók a sepsiszentgyörgyi városvezetésnek: nem értenek egyet a helyi adók emelésével – videó

Egy Facebook-bejegyzésből indult, végül több száz sepsiszentgyörgyit mozgatott meg a felhívás, amelyben Fazakas Péter békés tiltakozásra hívta a városlakókat.

Üzentek a tiltakozók a sepsiszentgyörgyi városvezetésnek: nem értenek egyet a helyi adók emelésével – videó
Hirdetés
2026. január 19., hétfő

Újraélesztették a vonattal ütköző autó fiatal sofőrjét – fotók

Huszonöt év körüli besztercei fiatalember sérült meg súlyosan, és újra kellett éleszteni, miután az általa vezetett autót elütötte hétfőn délután a város egyik vasúti átkelőjén egy személyvonat.

Újraélesztették a vonattal ütköző autó fiatal sofőrjét – fotók
2026. január 19., hétfő

Irányító szerepet kap Tánczos Barna a 2026-os költségvetés előkészítésében

A 2026-os költségvetés előkészítését egy bizottság fogja segíteni, amelyet Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes irányít majd.

Irányító szerepet kap Tánczos Barna a 2026-os költségvetés előkészítésében
2026. január 19., hétfő

Felmérték az emberek viszonyulását az influenza elleni védőoltáshoz

Egy hétfőn közzétett felmérés szerint a szülők és nagyszülők mintegy háromnegyede úgy véli, hogy az influenza elleni védőoltás megelőzheti a megbetegedést.

Felmérték az emberek viszonyulását az influenza elleni védőoltáshoz
Hirdetés
2026. január 19., hétfő

Továbbra is Romániában a legmagasabb az infláció az Európai Unióban

Az Eurostat hétfőn közzétett adatai szerint a decemberben 2,3 százalékra csökkent az éves infláció az Európai Unióban. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 8,6 százalék.

Továbbra is Romániában a legmagasabb az infláció az Európai Unióban
2026. január 19., hétfő

Jó hírek a Sapientiáról: doktori iskola, új mesterképzések, folyamatos építkezés

Nyílt napokkal, tudományos konferenciákkal, az elkészült épületek megnyitásával ünnepli a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem a negyedévszázados születésnapját Csíkszeredában, Kolozsváron, Marosvásárhelyen és Sepsiszentgyörgyön is.

Jó hírek a Sapientiáról: doktori iskola, új mesterképzések, folyamatos építkezés
2026. január 19., hétfő

Szinte naponta fog változni a hőmérséklet a következő időszakban

Gyakori hőmérséklet-ingadozásokra lehet számítani a következő két hétben, január 24. után pedig többfelé várható csapadék – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) január 19. és február 1. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.

Szinte naponta fog változni a hőmérséklet a következő időszakban
Hirdetés
2026. január 19., hétfő

Végeláthatatlan sorban a lovasszánok: új hagyományt teremtettek Felcsíkon – videó

Közel nyolcvan fogat gyűlt össze vasárnap a csíkjenőfalvi húsfeldolgozónál az első felcsíki lovasszán-ünnep megnyitóján, hogy mintegy nyolc kilométert megtéve eljussanak a csíkkarcfalvi közbirtokosság erdei házához.

Végeláthatatlan sorban a lovasszánok: új hagyományt teremtettek Felcsíkon – videó
2026. január 19., hétfő

Kormányválság körvonalazódik: a PSD a távozást fontolgatja

A Szociáldemokrata Párt (PSD) konzultál a tagjaival arról, hogy maradjanak-e kormányon a továbbiakban – nyilatkozta hétfőn az alakulat alelnöke, Lia Olguța Vasilescu.

Kormányválság körvonalazódik: a PSD a távozást fontolgatja
2026. január 19., hétfő

Spanyolországi vonatbaleset: könnyebben megsérült egy román állampolgár – frissítve

A külügyminisztérium szerint román állampolgárok eddig nem kértek konzuli segítséget Románia külképviseletétől a csaknem 40 halálos áldozatot követelő spanyolországi vonatbaleset nyomán.

Spanyolországi vonatbaleset: könnyebben megsérült egy román állampolgár – frissítve
Hirdetés