Hirdetés
Hirdetés

Pillanatragasztóval estek át a hatszáz lejes sportcipője javításán, ezért a fogyasztóvédelemhez fordult

Képünk illusztráció •  Fotó: Pixabay

Képünk illusztráció

Fotó: Pixabay

Átverve érezte magát egy vásárló, miután a közel 600 lejes új sportcipője két használat után tönkrement. Hiába vitte vissza a sportcipőket forgalmazó csíkszeredai boltba, mindössze annyi történt, hogy pillanatragasztóval megragasztották. Mivel nem volt elégedett az eredménnyel, ezért a Hargita Megyei Fogyasztóvédelmi Felügyelőséghez fordult.

Barabás Hajnal

2024. augusztus 18., 16:012024. augusztus 18., 16:01

„Nyaralás előtt, július 28-án bementünk egy sportcipőket forgalmazó csíkszeredai boltba, ahol vásároltunk két pár cipőt. Ezután

Idézet
elmentünk Törökországba nyaralni, ott kétszer felhúztam a cipőt este a vacsoránál, és mindössze ennyi használat után megbomlott mindkét cipő orra”

– ismertette a történteket a Székelyhonnal a károsult férfi, aki egyetlen pár cipőért 600 lejt fizetett ki. A nyaralást követően visszavitte a boltba, ahol azt közölték, hogy

háromhetes eljárás a helyzet rendezése.

Azt válaszolta, nem tud ennyit várni, és ráadásul úgy tudja, hogy más üzletekben, ha szükséges azonnal visszacserélik a terméket.

Hirdetés

„Szóvá tettem még, hogy jelezni fogom ezt az esetet a fogyasztóvédelemnek, erre leírták a telefonszámomat, majd másnap visszahívtak, hogy kész a cipő.

Idézet
Bementem és láttam, a cipő meg van ugyan ragasztva, de pillanatragasztóval, ráadásul nagyon otrombán. Elhoztam a cipőt, és elvittem a Hargita megyei fogyasztóvédelemhez”

– osztotta meg a történteket. Szerinte elfogadhatatlan az ilyen eset egy márkás cipőket forgalmazó, Európa-szerte ismert sportruházati üzletben, hiszen nem egy olcsó termékről van szó. Az egyik cipő orrán három centiméteren, a másikon másfél centiméteren szakadt fel a varrás.

Fogyasztóvédő: meg kell oldani a panaszt

Laurențiu Moldovan, a Hargita Megyei Fogyasztóvédelmi Felügyelőség vezetője megkeresésünkre elmondta, hogy amennyiben valaki panaszt tesz náluk,

abban az esetben 30 nap áll az intézmény rendelkezésére, hogy megvizsgálja a panasz megalapozottságát.

Ha kiderül, hogy megalapozott a panasz, akkor a kereskedelmi egységet felszólítják, hogy oldja meg azt. Tehát adott esetben kötelezhetik arra, hogy kicserélje a terméket, vagy visszaadja a pénzt. Ha jogszabálysértés is fennáll, akkor meg is bírságolhatják a céget. Például

figyelembe veszik, hogyan viselkedett a cég alkalmazottja a fogyasztóval szemben, amikor visszament a termékkel, és ha nem helyesen járt el, akkor bírság járhat érte.

Hasznos tudni, hogy a jelenleg hatályos jogszabályok értelmében amennyiben a termék nem megfelelő, akkor a fogyasztó ingyenesen kérheti annak kijavítását, kicserélését, vagy a vételár visszafizetését – ebben a sorrendben. Mint korábbi cikkünkben ismertettük,

a hibaelhárítást vagy a cserét legtöbb tizenöt naptári napon belül kell elvégezni, attól számítva, hogy az ügyfél átadta a kifogásolt terméket, illetve értesítette a problémáról az eladót.

A garanciára való jogszabályi előírásokról is írtunk, ezek a 2021/140-es sürgősségi kormányrendeletben találhatók meg. Ezek alapján két jótállási típus létezik: a törvényes megfelelőségi garancia, ami két év, és a kereskedelmi garancia, amelyek egy árura vonatkozóan egyidejűleg létezhetnek. A törvényes jótállás minden eladott árura vonatkozik (bizonyos, pontosan meghatározott kivételekkel).

Onnantól, hogy egy terméket eladtak, a vevőnek törvény garantálja a jótállást, ami pedig az eladó felelőssége.

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. január 17., szombat

Az idei tél leghidegebb napja: mínusz 21 fok alatt Csíkszereda és Gyergyóalfalu

Mínusz 21 fok alá esett a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában és Gyergyóalfaluban is. Ez volt a leghidegebb az országban.

Az idei tél leghidegebb napja: mínusz 21 fok alatt Csíkszereda és Gyergyóalfalu
Hirdetés
2026. január 16., péntek

Utcára vonulnának Sepsiszentgyörgyön az adóemelés miatt

Megelégelték a magyarázkodást, őszinte válaszokat várnak a városvezetéstől az adóemelések kapcsán a sepsiszentgyörgyiek. Egy felhívásban arra buzdítják a lakókat, ne csak az online térben adjanak hangot az elégedetlenségüknek.

Utcára vonulnának Sepsiszentgyörgyön az adóemelés miatt
2026. január 16., péntek

Felújított otthona van a kultúrának és a közösségnek Szentegyházán

Nyolc évig volt használaton kívül a szentegyházi Bartók Béla Művelődési Ház, amelyet most, egy nagyszabású felújítást követően ismét birtokba vehettek a lakók. Az avatóünnepségen a közösség gyűjtőpontjának nevezték az épületet.

Felújított otthona van a kultúrának és a közösségnek Szentegyházán
2026. január 16., péntek

Vizsgálatot indít a craiovai egyetem az igazságügyi miniszter doktori disszertációjával kapcsolatos plágiumgyanú ügyében

A Craiovai Egyetem etikai bizottsága pénteken úgy döntött, hogy vizsgálatot indít az igazságügyi miniszter, Radu Marinescu doktori disszertációjával kapcsolatos plágiumgyanú ügyében.

Vizsgálatot indít a craiovai egyetem az igazságügyi miniszter doktori disszertációjával kapcsolatos plágiumgyanú ügyében
Hirdetés
2026. január 16., péntek

Ügye büntethetőségének elévülése miatt megfelezték egy elítélt üzletember börtönbüntetését

A bukaresti ítélőtábla pénteken helyt adott Nelu Iordache üzletember rendkívüli jogorvoslati kérelmének.

Ügye büntethetőségének elévülése miatt megfelezték egy elítélt üzletember börtönbüntetését
2026. január 16., péntek

21 haderőfejlesztési beruházásra készül a védelmi minisztérium a SAFE-hitelből

Radu Miruță védelmi miniszter és kormányfőhelyettes pénteken a Facebook-oldalán bejelentette, hogy a következő hónapokban felgyorsított ütemben összesen 21 haderőfejlesztési beruházásra készül a minisztérium.

21 haderőfejlesztési beruházásra készül a védelmi minisztérium a SAFE-hitelből
2026. január 16., péntek

Hatalmas mennyiségű cigarettát és készpénzt foglaltak le Hargita és Maros megyében

Kilenc helyszínen tartott házkutatást a rendőrség pénteken. A Hargita és Maros megyékben végrehajtott akciók során jelentős értékű készpénzt, cigarettát, valamint mobiltelefonokat foglaltak le.

Hatalmas mennyiségű cigarettát és készpénzt foglaltak le Hargita és Maros megyében
Hirdetés
2026. január 16., péntek

Kelemen Hunor az adóemelésről: nem találtunk más megoldást, elnézést kell kérnünk mindenkitől

Önkormányzati vezetőkkel tanácskozott pénteken a Romániai Magyar Demokrata Szövetség vezetése. Kelemen Hunor kijelentette, hogy az adóemelés sok családnak nehézséget okoz, bocsánatot kell kérniük mindenkitől.

Kelemen Hunor az adóemelésről: nem találtunk más megoldást, elnézést kell kérnünk mindenkitől
2026. január 16., péntek

Baleset történt Kalibáskő közelében, egy autó a fák közé sodródott

Személyautó sodródott le egy baleset következtében a 13A jelzésű országútról Szentegyháza és Csíkszereda között, Kalibáskő közelében pénteken délután.

Baleset történt Kalibáskő közelében, egy autó a fák közé sodródott
2026. január 16., péntek

Elhalasztották a döntést az alkotmánybírók felfüggesztésének ügyében

A bukaresti ítélőtábla bírája, Olimpiea Crețeanu pénteken január 30-ára halasztotta annak a keresetnek az elbírálását, amelyben Silvia Uscov ügyvédnő két alkotmánybíró – Mihai Busuioc és Dacian Cosmin Dragoș – tisztségből való felfüggesztését kéri.

Elhalasztották a döntést az alkotmánybírók felfüggesztésének ügyében
Hirdetés