
Helyi rendőrség alakult a nagyközségben
Fotó: Erdély Bálint Előd
Négy helyi rendőr állt munkába Korondon az elmúlt héten megalakult egységnél, akik kiemelten kezelik majd a közrend fenntartását, illetve a forgalmi problémák megoldását. Jelenleg folyamatban van a szükséges felszereléseik beszerzése, ugyanakkor a székhelyükként szolgáló épület felújítása. Huszonnégy órás szolgálatot teljesít az egység.
2022. június 08., 11:172022. június 08., 11:17
2022. június 08., 13:402022. június 08., 13:40
A helyi rendőrség megalakításával elsősorban a közbiztonságot szeretnék erősíteni a községben – fejtette ki lapunknak Katona Mihály korondi polgármester. Mint mondta, a közrend felügyelését korábban egy őrző-védő vállalatra bízták, ám az ő hatásköre meglehetősen kötött volt, ezért is döntöttek úgy, hogy létrehozzák az egységet, amelynek tagjai már több esetben és hatékonyabban beavatkozhatnak.
Katona Mihály közölte, a törvények szerint minden ezer lakos után egy helyi rendőrt alkalmazhatnak, így községükben hat ilyen állást hirdethetnek meg. Egyelőre négy személy csatlakozott az új egységhez, akik e hónap elejétől álltak munkába.
A polgármester arra is kitért, hogy folyamatban van az egység hatékony működéséhez szükséges felszerelések (egyenruhák, számítógépek, autó stb.) beszerzése. A helyi rendőrség székhelye a polgármesteri hivatal korábbi épületében lesz, ahol most felújítási munkálatokat végeznek.
Az egység igazgatói tisztségét Budai József tölti be, aki korábban huszonöt évig az állami rendőrség helyi kirendeltségénél teljesített feladatot, parancsnokként vonult nyugdíjba. Beszélgetésünk során azonnal feltűnt, hogy rendszerető emberről van szó, aki a korábbi szolgálati évei alatt jól megismerte a községet, illetve a közösséget, tisztában van a helyi problémákkal. Lapunknak azt hangsúlyozta, hogy
Az igazgatónak az is célja, hogy kollégái jól beszéljenek román nyelven, így erre is hangsúlyt fog fektetni. Az egység munkatársai egy éven belül részt kell vegyenek egy kiképzésen, majd utána sikeresen kell vizsgázzanak, különben az önkormányzat kénytelen lesz megszüntetni a munkaszerződésüket.
Jóváhagyta a kormány kedd esti ülésén 6850 álláshely betöltését az állami egészségügyi rendszerben – közölte az egészségügyi minisztérium.
A betegellátás nem szenvedi meg az általános sztrájkot, és arra is lehetőség van, hogy sürgősségi esetben ott, ahol szükséges, a sztrájkoló dolgozó kilépjen a tiltakozásból és visszatérjen a munkába – mondta a Székelyhonnak a Sanitas képviselője.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt kedden 17 órakor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Szerdán is folytatódik az általános sztrájk az egészségügyben – jelentette be a Sanitas Szakszervezeti Szövetség elnöke, Iulian Pope kedden, miután az új bértörvényről egyeztettek az egészségügyi minisztériumban.
Tűz ütött ki egy gazdasági épületben és egy raktárban Csíkszentsimon községben kedden, ahol fennállt annak a veszélye, hogy átterjed a tűz két lakóházra is. Többen megsérültek.
Közlekedési baleset történt kedd délután a 12A jelzésű országúton, Csíkszereda és Delne között: egy motorkerékpár és egy személygépkocsi ütközött össze. A motorost kórházba szállították.
2026 első félévében a Kovászna Megyei Prefektúrához összesen 131 beadvány érkezett, sok esetben többtucatnyi ember kérelmét tolmácsolva. Legtöbbször sikerült ezekre megoldást találni – tudtuk meg Ráduly István prefektus keddi sajtótájékoztatóján.
Az Európai Unió bekérette Oroszország brüsszeli ügyvivőjét, miután a múlt héten orosz drónok hatoltak be Románia légterébe – számolt be kedden a dpa.
Zátonyra futott a Dunán hétfő éjszaka egy svájci zászló alatt közlekedő üdülőhajó a Mehedinți megyei Salcia térségében. A fedélzeten 186 utas és 52 fős személyzet tartózkodott.
Lángoló fafeldolgozó műhelyhez riasztották kedden délben a tűzoltókat Csíkszentsimonba.
szóljon hozzá!