
Fotó: 4S Street
Látványos, kétórás showműsorral, a magyar könnyűzenei élet legjobbjaival várja a nézőit idén is a Petőfi Zenei Díjátadó. A Duna Televízió gálaműsorán adják át az elismeréseket tizenegy kategóriában. Az Év zenekara díj jelöltjei között van a gyergyószentmiklósi 4S Street is.
2022. január 12., 21:052022. január 12., 21:05
Január 23-án, vasárnap este gálaműsor keretében adják át a Petőfi Zenei Díj elismeréseit 11 kategóriában a könnyűzene legjobbjainak. Tavaly januárban tarolt a Bagossy Brothers Company a Petőfi Zenei Díjátadón, három díjat is nyertek. Idén ismét van egy gyergyószentmiklósi zenekar a jelöltek között, a 4S Street.
„Tavaly decemberben hívott a menedzserünk ezzel a hírrel, de csak a napokban lett nyilvános. Nehéz volt magunkban tartani, mert nagyon örültünk neki. A legnagyobb elismerés számunkra mindig a közönség részéről érkezik, de egy ilyen rangos díj jelöltjei között lenni nagy dolog. Végignézve a jelöltek listáját, olyan zenekarok vannak, akiket mi is hallgattunk korábban, és mind régebb zenélnek együtt, mint mi. Ez növeli az esemény presztízsét, és büszkén tekintünk erre” – árulta el Fülöp Loránd, a zenekar gitárosa, aki elmondta, hogy az esélyekről nem gondolkodtak, számukra már az, hogy Magyarország egyik legnagyobb zenei díjátadóján ott lehetnek, hatalmas elismerés.
A 4S Street zenekar egy mozgalmas év elé néz, máris sok koncertfelkérésük van nemcsak Erdélyben, hanem Magyarországon is, és újabb dalokkal szeretnék megörvendeztetni a rajongótáborukat. „Már tavaly novemberben elkezdték szervezni Magyarországon az idei évet, és sok ajánlat, felkérés érkezett. Egy jó évre, koncertekkel teli szezonra számíthatunk, aminek nagyon örülünk.
– részletezte Alin Nicuta, a 4S Street énekese.
Fotó: Bagi József
A zenekar készül a következő fellépésükre, ami igazán nagy volumenű lesz. „A következő koncertünk pénteken lesz Budapesten, a Papp László Sportarénában, a Bagossy Brothers Company zenekarral együtt.
Emellett készülünk áprilisban egy magyarországi turnéra, illetve Kolozsváron is lesz koncertünk, és más nagyobb erdélyi városokban is szeretnénk fellépni. Egyelőre még nem tudjuk, hogy itthon, Gyergyószentmiklóson mikor fogunk játszani, de a jó hangulatú tavaly decemberi koncert után reméljük, hogy idén is fogunk a hazai közönséggel találkozni” – vázolta a terveiket Alin Nicuta.
A fogyatékossággal élő gyermekeknek nyújtott támogatások és az alacsony jövedelmű családok egyes szociális juttatásainak összege 2026 májusától nő; a kedvezményezettek már ebben a hónapban a megemelt összegeket kapják.
A parlament két házának együttes házbizottsága csütörtökön előzetesen jóváhagyta az uniós SAFE program keretében finanszírozott belügyminisztériumi, illetve a hírszerzési tevékenységekhez kapcsolódó beruházások közbeszerzési eljárásainak elindítását.
Orbán Anita külügyminiszter Oroszország budapesti nagykövetének azt mondta, Magyarország számára teljességgel elfogadhatatlan, hogy most már a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják.
Visszautasítja a Maros Megyei Tanács a kolozsvári légikikötő azon vádjait, hogy tisztességtelen versenyelőnyhöz juttatja a marosvásárhelyi repülőteret. A vitatott kérdés: kilencmillió eurós támogatás turizmusra, tízmillió lej működésre.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,04 banival (0,01 százalékkal) 5,2052 lejre csökkent a szerdai 5,2056 lejről.
A PSD szerint Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnöknek le kell mondania a tisztségéről, és vállalnia kell a politikai felelősséget, amiért olyan személyt nevezett ki a Román Vámhatóság élére, aki ellen eljárás indult korrupciós bűncselekmények gyanújával.
Traian Băsescu volt államfő szerint az egyetlen megoldás a jelenlegi politikai válságból való kilábalásra a korábbi kormánykoalíció működésének helyreállítása.
Ismét megszervezik a Tájházak hetét, amely során húsz helyszínen várják programokkal az érdeklődőket Hargita megyében.
Egy 13 éves lány megerőszakolásával gyanúsítanak két küküllővári kamaszt.
Ünneplőbe öltözött ismét a gyergyószentmiklósi Salamon Ernő Gimnázium: a 21. Hagyományőrző Napon népdal szólt a folyosókon, múzeummá váltak a tantermek, az iskola előtt pedig több száz diák táncolt együtt tanáraival, népviseletben.
szóljon hozzá!