
Fotó: Szatmári Bence
A Petőfi a világ körül című vándorkiállítást május 5-én, pénteken, 18 órától nyitják meg a a sepsiszentgyörgyi evangélikus-lutheránus templomban.
2023. május 04., 13:462023. május 04., 13:46
A Petőfi bicentenárium alkalmából létrehozott tárlat rendhagyó módon mutatja be a költő egyéniségét és pályafutását. Első részében a 200 éve született költő életrajza versidézetekből áll össze, valamint a Petőfiről készült ábrázolások lelhetők fel. Ezután négy kulcsszó – Petőfi = híres, magyar, forradalmár, költő – köré építve interpretálja a költő korát, bemutatva annak nemzetközi (elsősorban európai) környezetét. Petőfi egyéniségének és pályafutásának lényeges elemei is felvillannak, de külön fejezetet szentel a nemzeti költő, a kortársai által rajongott költő, a forradalmár költő és a szerelmes költő bemutatásának is. A Petőfi a világ körül című vándorkiállítás a Külgazdasági és Külügyminisztérium megbízásából a Petőfi Irodalmi Múzeum szakmai támogatásával készült el.
A június 5-ig látogatható kiállítást Szebeni Zsuzsa, a Liszt Intézet Sepsiszentgyörgy vezetője nyitja meg, köszöntőt mond Zelenák József evangélikus esperes, majd előadást tart Péter Sándor tanár. Az eseményen fellép a Kantate gyermek- és ifjúsági kórus.
Görög Mártát, a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánját kérte fel az Igazságügyi Minisztérium irányítására Magyar Péter leendő miniszterelnök pénteken.
Instabillá válik az időjárás már ma délutántól, és az ország nagy részén vasárnapig esőzések várhatók. Több megyére elsőfokú, sárga jelzésű riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat légköri instabilitás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.
Székelyföld lenyűgöző tájai, legendás helyszínei és természeti kincsei most egy izgalmas online játék keretében kerülnek reflektorfénybe. Kvízjátékunk lehetőséget kínál arra, hogy a résztvevők értékes nyereményekkel gazdagodjanak.
Bemutatta középiskolás aktív önkéntesét a Hargita megyei tűzoltóság az Életmentő szenvedéllyel elnevezésű program tízéves évfordulóján. A parancsnokság új jelentkezőket is vár a programba.
Legszebb virágaikat mutatják be, és kínálják eladásra az udvarfalvi termesztők szombaton és vasárnap a hagyományos kiállításon és vásáron. Szombaton a településen Májusfa néptánctalálkozót is tartanak, immár nyolcadik alkalommal.
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.
Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint a helyreállítási és a kohéziós alapból megvalósuló beruházások miatt borítékolható, hogy Románia gazdasága növekedéssel zárja a 2026-os évet.
A kihívások éve lesz az idei – állítja a Maros Megyei Tanács elnöke, aki szerint az 1,18 milliárd lejes összköltségvetés fókuszában a megkezdett uniós pályázatok lezárása áll, miközben az állami források szűkössége miatt prioritásokat kellett felállítani.
szóljon hozzá!