
A petíció megfogalmazói remélik, hogy az áramszolgáltató ezúttal komolyan veszi a székelyudvarhelyi panaszokat. Archív
Fotó: Erdély Bálint Előd
Alig több mint háromszázan írták alá az Udvarhelyszéki Kis- és Középvállalkozók Szövetsége (UKKSZ) által szeptember elején indított online petíciót, amelyben az áramszolgáltatási problémák megoldását sürgetik. Papíron is nagyjából ennyien csatlakoztak a kezdeményezéshez, tudtuk meg Nagy Györgytől, az UKKSZ elnökétől.
2021. december 07., 16:002021. december 07., 16:00
2021. december 07., 17:022021. december 07., 17:02
Ez nem sok, de „egyetlen panasznak is nyoma kell, hogy maradjon, minden aláírás számít”, mondta. Amint írtuk, a gyakori áramkiesések miatt egyes vállalkozásoknak akár több tízezres vesztesége is volt, de számos háztartási berendezés is meghibásodott emiatt.
– áll az Udvarhelyszéki Kis- és Középvállalkozók Szövetségének (UKKSZ) közleményében. A petíciót az aláírásokkal együtt már elküldték Székelyudvarhely polgármesterének, valamint Antal Lóránt szenátornak, most
– mondta Nagy György. Hozzátette, ezt személyesen tennék, várják az időpontot.

Csupán egy-két másodperces áramkiesés akár több tízezer eurós kárt is okozhat egy-egy vállalkozásnak. Mivel az utóbbi időben Székelyudvarhelyen és környékén rendkívül gyakoriakká váltak az áramszünetek, a vállalkozók panaszt nyújtanak be a szolgáltatóhoz.
Mint elmondta, 2017-ben is benyújtottak egy hasonló kérést a brassói székhelyű Dél-Erdélyi Elektromosáram-szolgáltató felé, de válasz nem érkezett, annak sem tapasztalták semmi jelét, hogy megjavult volna a szolgáltatás. Elképzelhető, hogy ezúttal sem lesz, de nem lehet szó nélkül hagyni – tette hozzá az UKKSZ elnöke.
Felére csökkentett költségvetéssel és időtartammal, de idén is megtartják a városünnepet Kézdivásárhelyen. A Sokadalmon egyetlen anyaországi zenekar lép fel, az is testvárosi ajándékként.
Az ország mintegy felét érintő viharos szélre adott ki szerdán elsőfokú (sárga) riasztást az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Testfelületének mintegy 80 százalékán súlyos égési sérüléseket szenvedett egy rudályi 55 éves férfi, miután feltehetően felgyújtotta magát; a SMURD helikopterével szállították Marosvásárhelyre kórházba – közölték szerdán a Szeben megyei hatóságok.
Régi lőszerelemet emeltek ki és szállítottak el Csíkszentkirályról Hargita megyei tűzoltóság kötelékében dolgozó tűzszerészek. A háborús időkből fennmaradt eszközre a vízhálózat cseréjén dolgozó munkások találtak rá.
Kigyúlt és jelentős anyagi károkkal járó tüzet okozott egy elektromos roller, amelyet éjszakára a töltőn hagytak.
Folyóba zuhant személyhez riasztották a tűzoltókat Segesváron. Az áldozatot holtan emelték ki a Nagy-Küküllőből, a mentők már nem tudtak segíteni rajta.
Halálos vasúti baleset és mozdonytűz is történt kedden este: Hunyad megyében egy nőt gázolt el a vonat, Máramaros megyében pedig több mint hatvan utast kellett biztonságba helyezni egy kigyulladt szerelvény miatt.
Elkezdődött a bölcsődei és óvodai iratkozás a 2026–2027-es tanévre, Székelyföldön csak néhány intézményben számítanak túljelentkezésre. A felvétel nem jelentkezési sorrendben dől el.
Egészséges életmóddal és a módosítható kockázati tényezőknek való kitettség csökkentésével megelőzhető a rákos megbetegedések mintegy 40 százaléka – hívták fel a figyelmet az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szakemberei.
A készülő egységes bértörvény nem megfelelő az egészségügyben dolgozók számára, a kórházakban tervezett ágyszámcsökkentéssel pedig munkahelyek kerülnek veszélybe, állítja a Sanitas szakszervezet. Az érdekvédelem tiltakozásba kezd.
szóljon hozzá!